Zavrieť

Porady

Rada z praxe

Som živnostník a pracujem doma v oblasti TV reklamy.Prosím o radu čo si môžem odpísať z daní pri tejto forme podnikania.Uznajú mi kúpu počítača.platbu internetu,vybavenie pracoviska atď?Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    V zásade je možné uznať všetky výdavka, ktoré slúžia na dosiahnutie, zabezpečenie alebo udržanie zdaniteľného príjmu. niektoré sú však limitované a niektoré sú v daňovom zákone uvedené, že sa neuznávajú. Je to najmä § 21 zákona o dani z príjmov.
    Z toho, čo je uvedené v otázke
    počítač a zariadenie ak bude nad 30 000,- tak je to hmotný majetok a do daňových výdavkov sa dostane cez odpisy. iPoplatky za inetrnet by mali byť bez prioblémov.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ak to chcete mať vo výdavkoch, tak musí preukázať, že internet používate len na dosiahnutie príjmov a nie pre domácnosť

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Všetko je to o ľuďoch. Ak budete rozmýšľať o tom, čo zahrnúť a čo nie, predstavte si, či by ste dokázali presvedčiť kontrolórku o tom, že ste ten výdavok potrebovali na to, aby ste dosiahli alebo aspoň udržali príjmy. No mám takú skúsenosť, že posudzovanie výdavkov od tohto roka je o niečo mäkšie ako pred tým. Prajem Vám veľa úspechov v podnikaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.