Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie koeficientu

Ako je to so zaokrúhľovaním koeficientu ?
Pokračujem pri predbežnom odpočítaní dane podľa §85 ods.7 zákona 222/2004
a podľa starého zákona o DPH zaokrúhľujem koeficient na 4 desatinné miesta.
Ale ako mám postupovať pri ročnom vyúčtovaní DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Je to uvedené v poslednom Metodickom pokyne DR a tak ako som to ja porozumela, malo by to byť na 4 desatinné miesta. Ten pokyn som včera pripojila na túto stránku k časti Zákony, dokumenty pri DPH.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    No, nevysvetlili to celkom jasne. Pri ročnom vyúčtovaní uvádzajú, že by sa už malo postupovať podľa § 50 odsek 2 z.č. 222/2004, ale zaokrúhľovanie je v odseku 1. Tak stále neviem, či na 4 desatinné miesta alebo 2.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Nik mi nevie poradiť ohľadne zaokrúhľovanie ročného DPH koeficientu ?
    Na 4 alebo 2 desatinné miesta ?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Dnes som telefonicky konzultovala tuto otázku na minissterstve financii. Odpoved je taká, že v priebehu roku štvrťročné koeficienty sa zaokrúhlujú na 4 desatinné miesta, ročný koeficient na 2 desatinné miesta.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Prikladám zaokrúhľovanie zo školenia Ing.Kováčikovej k novele DPH od 1.1.2005
    koeficien sa zaokrúhli na dve desatinné miesta nahor napr.
    0,540=0,54
    0,541=0,55
    0,542=0,55
    0,997=1,00
    0,0001=0
    0,001=0,01
    Tento výklad bol k ročnému vysporiadaniu pomerného odpočítania dane v poslednom zdaňovacom období, teda už za 12/2004 alebo IV.Q.2004.
    Naposledy upravil accad : 13.01.05 at 17:55

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Editka, tak to som z toho jeleň, u jedného uvedeného príkladu zaokrúhľovania, a to u 0,0001 = 0. Ja zas mám v takomto prípade výklad, že koľkokoľvek núl je za desatinnou čiarkou, tak vždy je to 0,01. Nie je to síce od Kováčikovej, ale pri zaokrúhľovaní NAHOR by to tak vyšlo, ak postupujem odzadu. A mám aj vyjadrenie od DÚ, že koeficient nemôže byť 0. Ale aj od iného DÚ, ktorý zas určil koeficient novému platiteľovi práve 0. A platiteľ vyznaj sa! :-( Ja práve potrebujem vedieť tento nízky koeficient, či 0 alebo 0,01. Máš to len ústne od Kováčikovej, či aj odvolávku na nejaké usmernenie DR? Vďaka.

    Zaokrúhľovanie koeficientu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.