Zavrieť

Porady

OCEŇOVACIE ROZDIELY VO FIRME .. SÚRNE PROSÍM..

OPÍŠEM SITUÁCIU

v roku 2009:
vznikla nová firma ( firma 1), mala ZI 3x 10000EUR, do konca roka ešte navýšila ZI o 85000 Eur
celkovo je ZI firmy 115 000 EUR.

spoločnici tejto firmy kúpili inú firmu( firma 2), ktorá ma ZI 6639EUR, pričom 100% vlastníkom je firma 1, ta ale kúpila tento podiel vo firme 2 za 179 000, z toho 85 000 už pôvodnému vlastníkovi zaplatila a ešte 94 000 mu platí v splátkach podľa dohody
vo firme 1 som účtovala obstaranie dlhodobého fin. majetku 043/325
zaúčtovanie 100% podielu 061/043
oceňovacie rozdiely som neúčtovala, nemala som k dispozícii DP firmy 2, nakoľko to robil niekto iný a vôbec mi to nedal.

v roku 2010:
firma 1:
stále ma ZI 115 000EUR, nič sa u nej nezmenilo

firma 2:
pristúpili 2 spoločnici a navýšilo sa ZI zo 6639 na 3x 6639, teda ZI je celkovo 19917,00 Eur
podiel firmy 1 v spoločnosti 2 už nie je 100% ale iba 33,33%, pričom 2 pristúpení spoločnici sa nijako nepodieľajú na splácaní zvyšného dlhu firmy 1 voči firme 2


K 31.12.2010 potrebujem vyčísliť oceňovacie rozdiely vo firme 1 z titulu, že je to osoba s podstatným vplyvom v inej spoločnosti ( nad 20% podielu na ZI)
potrebujem zistiť aj tu situáciu, kedy sa zmenilo osadenstvo spoločníkov, či to ma na to nejaký vplyv a tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    OCEŇOVACIE ROZDIELY VO FIRME .. SÚRNE PROSÍM..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.