Zavrieť

Porady

mandátna zmluva - lotériie - ako účtovať? prosím súrne..

Zdravím všetkých milých poraďákov,
prosím o pomoc.
Ak SZČO má mandátnu zmluvu s lotériovou spoločnosťou, ako mu viesť účtovníctvo? Tržba totiž nie je jeho ale Tiposu, znížená je o vyplatené výhry, zostáva mu len odmena, zvyšok odvedie cez účet ako zúčtovanie Tiposu. Z terminálu vytlačí raz za týždeň sumár, kde je celková tržba, vyplatené výhry, mandátna odmena, k úhrade voči Tiposu. Napr. Tržby za mandátne činnosti 800€, mandátna odmena 60 €, vyplatené výhry 350 €, k úhrade Tiposu 390€.
Tých 390€ vloží na svoj účet v banke a pole Tiposu. Ako účtovať tieto vklady a prevody a ako tržby? Účtovníctvo jednoduché, uplatňujeme výdavky ako nájomné, režijné náklady a odvody. Ak by som totiž dala že týždenná tržba 800-350 = 450€ a do výdavkov 390€ ako úhrada Tiposu tak mi vyjde skutočný zisk tých 60€, čo je mandátna odmena, ale nahromadí sa
mi v účtovníctve hrubý obrat, ktorý bude vo výkazoch, čo by v prípade Sociálnej poisťovne zvýšilo obrat pre povinnosť odvodov. Viete prosím poradiť????????????? )DAKUJEM VSETKYM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    mandátna zmluva - lotériie - ako účtovať? prosím súrne..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.