Zavrieť

Porady

Neplatca DPH nákup z krajín EU

Dobrý deň,
Chce, sa spýtať na jednu vec som neplatca dph a chcem nakúpiť tovar z Česka a Nemecka a následne ho predávať na Slovensku.Som povinný sa pred nákupom zaregistrovať aby som dostal IČ DPH ??? Alebo pokiaľ ročne nepresiahnem nákupmi zo zahraničia sumu 13,941euro nemusím sa registrovať? Ešte ma zaujíma jedna vec čítal som že keď prijmem službu z Eu mal by som sa stať platca dph. Pokial mi obchodník do faktúry naučtuje poštovné je to služba musím sa kvôli tomu stať platca dph??? Rád by som ostal neplatca... Ďakujem za objasnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Pokiaľ nakupuješ s nemeckou, resp. českou DPH, tak sa neregistruješ, kým neprekročíš hranicu, ktorú si uviedol.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    poštovné nie je samostatne poskytnutá služba, ale súvisí s dodaním tovaru.

    Smithi je offline (nepripojený) Smithi

    Smithi
    Áno nakupujem s dph a môže mi obchodník vyučtovať na faktúru poštovné nieje to služba? Keď príjmam služby už by som sa mal registrovať či? Alebo mám račej nakupovať tak že ho poprosím aby mi poštovné dál do ceny tovaru?

    Neplatca DPH nákup z krajín EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.