Zavrieť

Porady

Čo ak som neodhlásila DOVP bez výkonu na SP?

Deň pred výkonom práce som nahlásila dohodára na soc.poisťovňu, ten však do práce neprišiel, šéf povedal, neodhlasovať, možno príde zajtra... No neprišiel ani zajtra ani pozajtra, t.j. je prihlásený, nie je odhlásený, žiadna práca nevykonaná, žiadna mzda nevyplatená. Čo s tým? Odhlásiť a v mesačnom výkaze uviesť nulu? Alebo ho nechať v evidencii, veď možno príde zajtra? Sú za to nejaké sankcie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    mala som tiež takého dohodára, na sociálke mi povedali, že nech ho neruším, ale v prílohe k výkazu mám uviesť O,-Sk. Stáva sa mi to dosť bežne, ak potom naozaj nepríde/ani za mesiac,dva/, tak vypíšem tlačivo na zrušenie.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    beja
    Deň pred výkonom práce som nahlásila dohodára na soc.poisťovňu, ten však do práce neprišiel, šéf povedal, neodhlasovať, možno príde zajtra... No neprišiel ani zajtra ani pozajtra, t.j. je prihlásený, nie je odhlásený, žiadna práca nevykonaná, žiadna mzda nevyplatená. Čo s tým? Odhlásiť a v mesačnom výkaze uviesť nulu? Alebo ho nechať v evidencii, veď možno príde zajtra? Sú za to nejaké sankcie?
    Ak by ste ho chceli zrušiť - žeby neprišiel vôbec, alebo už s ním neuvažujete - tak na web stránke Sociálnej poisťovne existuje tlačivo "zrušenie prihlásenia zamestnanca" - to mi poradili na SP a to aj používam bežne u dohodárov, ak nepríde k výkonu práce.
    Pekný deň !

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Nič sa nedeje.Práve dnes som odhlásila asi 15 brigádnikov/študentov, ktorí chodili zo začiatku roka a mali prísť po prázdninách. Dnes som sa dozvedela, že už vôbec neprídu. Tri mesiace som posielala vo výkaze do SP 0,- Sk vo vymeriavacom základe. A dnes som ich prihlásila.

    Čo ak som neodhlásila DOVP bez výkonu na SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.