Zavrieť

Porady

Poslanci a odvody do SP od 01.01.2011

Prihlásila som poslancov podľa pokynov do SP ako z-cov s nepravidelným príjmom. Viete mi niekto prosím poradiť, či za poslancov sa má odvádzať Úrazové poistenie? Každý mi tvrdí niečo iné, ale oni majú osobitné postavenie, nie ako spoločníci, konatelia a pod. Ďakujem. Potrebujem to súrne!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    Poslanci s nepravidelným mesačným príjmom sú zamestnancami s nepravidelným príjmom a vzťahuje sa na nich iba dôchodkové poistenie t.j. starobné poistenie, invalidné a rezervný fond.

    Pokiaľ ide o poslancov s pravidelným mesačným príjmom, tak sa na nich vzťahuje nemocenské, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie. Úrazové poistenie nie.

    mariapol je offline (nepripojený) mariapol

    mariapol
    kapadelta Pozri príspevok
    Poslanci s nepravidelným mesačným príjmom sú zamestnancami s nepravidelným príjmom a vzťahuje sa na nich iba dôchodkové poistenie t.j. starobné poistenie, invalidné a rezervný fond.

    Pokiaľ ide o poslancov s pravidelným mesačným príjmom, tak sa na nich vzťahuje nemocenské, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie. Úrazové poistenie nie.
    Tak ako píšete by to malo byť ale v materiáloch MPSVaR sú poslanci s nepravidelným príjmom zahrnutí aj v ˇUrazovom poistení.

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    mariapol Pozri príspevok
    Tak ako píšete by to malo byť ale v materiáloch MPSVaR sú poslanci s nepravidelným príjmom zahrnutí aj v ˇUrazovom poistení.
    Tento týždeň som bola na školení u RNDr. Motyčkovej a to to mala tiež v materiáloch uvedené, že platia aj úrazové, ale na školení nám povedala, aby sme si to škrtli, pretože neplatia.

    jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

    jozefIK
    kapadelta Pozri príspevok
    Tento týždeň som bola na školení u RNDr. Motyčkovej a to to mala tiež v materiáloch uvedené, že platia aj úrazové, ale na školení nám povedala, aby sme si to škrtli, pretože neplatia.
    Z pracovného materiálu (- prednáša p. minister Mihál), ktorý je zverejnený na stránke MPSVaR vyberám:
    Úrazové poistenie (§ 16)


    Povinne úrazovo poistení sú zamestnávatelia a úrazové poistenie platia za zamestnancov:

    • osoby vykonávajúce zárobkovú činnosť v pracovnoprávnom vzťahu (pracovný pomer, dohody),
    • osoby v štátnozamestnaneckom pomere,
    • osoby v členskom pomere, ktorého súčasťou je aj pracovný vzťah k družstvu,
    • osoby v služobnom pomere (okrem sudcov a prokurátorov),
    • ústavných činiteľov, verejného ochrancu práv, županov, primátorov miest, starostov mestských častí a obcí, poslancov VUC, mestských a obecných zastupiteľstiev, ak za výkon funkcie dostávajú odmenu,
    • osoby vo výkone väzby a vo výkone trestu odňatia slobody, ak sú zaradené do práce.

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Ahojte,
    čiže ak si poslanci schválili na OZ že budú dostávať pravidelne mesačne odmeny, tak by som ich mala prihlásiť ako zamestnanca s pravidelným príjmom, aj keď oni vlastne nie sú klasickí zamestnanci? A čo v prípade, keď poslanec je na predčasnom dôchodku?
    Veľmi pekne ďakujem za radu.
    Renata

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Asi na aktualne.sk bol článok, že poslanec na predčasnom dôchodku môže prísť o dôchodok, ale bližšie informácie len na SP.

    Poslanci a odvody do SP od 01.01.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.