Zavrieť

Porady

Nedostatocne vysetrenia/prepustenie domov bez diagnozy

Dobry den, potreboval by som poradit. Pisem v mene kamarata, ktory ma dysgrafiu a bohvie ake dys...

Ide o jeho mamu, ktorej zacalo byt nevolno, nevladze ani vstat, nieto chodit, vracia.
Bola na vysetreni, kde jej povedali, ze to ma z liekov a dali jej dalsie lieky, ktore to mali zneutralizovat. Podla info, co mam, mesiac dozadu jej po rontgene diagnostikovali alzheimer a dali jej lieky na hlavu, neskor po dalsom vysetreni alzheimer vylucili a tak lieky prestala brat. Do brucha si picha injekciu proti tromboze.
Ako som spomenul, par dni/tyzdnov dozadu jej zacalo byt zle, nemohla ani chodit a vracala. Znovu navstivili nemocnicu, kde jej spravili nejake vysetrenia, ale so ziadnou diagnozou. Stale bolo zle a isli znovu na vysetrenia. Pytali sa, ci jej spravili CT, odpoved bola nie, ale ani oni ho nespravili. Vysledok=stale ziadna diagnoza.

A tak je jeho mama doma, nevladze, boli ju telo, vracia a nemoze chodit. Do nemocnice by sa dostala jedine sanitkou.

Existuje nejaka moznost ako tym ludom, co chcu zarabat viac dat najavo, ze nieco nie je v poriadku?

Dakujem za rychlu reakciu.

P. S. ten chalan, jej syn, kvoli tomu ani nespi a robi len nocne smeny, cize ho mozno porazi skor ako mamu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Z tohto celého opisu cítim skôr zlú informovanosť. V čase keď bola hospitalizovaná, bolo by treba zájsť za ošetrujúcim lekárom.. a pýtať sa.
    "..kde jej spravili nejake vysetrenia,.." aké, čo sa zistilo? "..ale so ziadnou diagnozou".. tak tomu neverím. lekári všeličo urobia a neurobia, ale nejakú diagnózu vždy stanovia. Neverím že nemala stanovenú diagnózu vysvetľujúcu stav.

    Teraz zostáva - pýtať sa obvodného lekára, mal by byť schopný pochopiť správu z nemocnice. Prípadne tam zavolať. On je teraz zodpovedný..
    No a ak sa stav zhorší.. opätovne hospitalizovať..
    margaretiak Ja sam som nemal ziadnu diagnozu dva tyzdne, ked som bol hospitalizovany. Potom mi diagnostikovali celiakiu a o par rokov na dalsej biopsii mi povedali, ze ju nemam. A lekarske spravy z predchadzajucej diagnozy sa zahadne stratili, takze v zdravotnictvo moc neverim (plus info, co mi k tomu dal jeden dlhorocny lekar ma v to uistili)

    Ale k teme. Cize staci ist k obvodnemu so vsetkymi papiermi, co dostala a on da dalsi postup. Ok, poviem mu nech tam zbehne, ak este neboli.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Pokiaľ má prepúšťaciu správu,má aj diagnozu.Možno pracovnú,nie vždy všetko sa dá vyšetriť hned a zaraz.

    Nedostatocne vysetrenia/prepustenie domov bez diagnozy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.