Zavrieť

Porady

Pohodlnosť, lenivosť...a či čo.......

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vytiahla som časť z jednoho príspevku, nick neuvádzam, nie je dôležitý , (napokon tých nickov by bolo na nie jednu A4-ku):

"Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené"

Je mi ľuto, veľmi ľúto, keď poraďák s takmer ročnou (staršie nevynímajúc)registráciou si nedá námahu prečítať celú tému. Tému našiel (kvitujem), ale prečítať ju celú je asi otrava. Sme tu poraďácky služobne postarší, starší, novší a mláďatá - tým posledným sú začiatky v orientácii iste najťažšie. Občas nás nahnevá, že urobia preklep v zaradení svojej otázky alebo sú nedočkaví, alebo nás pošlú ku všetkým čertom, ak nie sme promptní v pomoci (a to aj hlboko po polnoci niekedy súúúúúri). Mláďatá s čarovným slovkom "ďakujem" a postupným zorientovaním sa beriem - vitajte a príde iste čas, kedy vy po môžete na oplátku tým, ktorí túto nepopierateľne zázračnú stránku ešte len nájdu . Beriem aj mláďatá, ktoré sme nechtiac odprechádzali v prvej chvíli, pretože sme toho mali na starosti akurátne veľa a termíny nám tiež horeli ( rada či hľadanie linku by nás obralo o vzácny čas) , odpustili nám ,nezanevreli na nás len preto, že ich smerujeme na návod na použitie Porady, na spôsob vyhľadávania, atp. Čo mi je ľuto? Že tie "nie mláďatá" si nedajú námahu prečítať tému , ktorá ich zaujíma, od začiatku a napíšu hore citované ( o vypočítavých , lenivých nováčikoch ,používajúcich slová: všade som hľadal, nič som nenašiel, som písala inde, teraz to nie je o nich) . Je mi naozaj ľúto, ak sa niekto vyjadrí v tom zmysle, že to asi niekde aj je v tejto téme, ale....tak do prkýnka, tému si prečítam, ak ju ku svojej práci (a asi aj ku svojmu živobytiu) potrebujem. Šupnúť otázku ktorá bola v danej téme niekoľkokrát zodpovedne ozrejmená a o-§§§-vaná ešte aj s prílohami prilepenými, obsahujúcimi vyjadrenie z daňového riaditeľtsva - takéto šupnutie otázky poraďákom "služobne starším" je zrejme iba prejavom lenovosti čítať tému, pre neho dôležitú. Možno


P.S.: vybublala som sa, tak vyšlo
Usporiadat
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Ja napriklad som registrovana na porade od r. 2005 a pretože som nikdy nepotrebovala detailne sa zaoberať učtovnictvom po škole, tak som hlavne čitala temy o Podnikani lebo to je moja zavislosť. Momentalne ale musim a chcem sa tomu venovať a moj problem je si predstaviť uplne prakticke maličkosti. A bohužial nemôžem sa venovať tomu min. 8 hod denne. Ale aj tak si myslim, že ja osobne veľa hľadam a čitam. Ale uprimne mi to lezie na nervy, ak prejdem 45 prispevkov a nenajdem odpoved na moj problem. No ale aj tak som VDACNA za porada.sk A veľka vďaka všetkym vam skuseným.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
emik Pozri príspevok
... Ale uprimne mi to lezie na nervy, ak prejdem 45 prispevkov a nenajdem odpoved na moj problem...
Keď pri niektorých otázkach je v odpovedi prihodený link, a otázka je aktuálna, tak ja osobne v linku hladám odpoveď iba do určitého dátumu spätne. T.j. ak na moju otázku dostanem odpoveď v podobe linku, tak keď téma bola založená niekedy v r.2004 samozrejme, že nejdem čítať od začiatku, ale napríklad iba od 06/2007 príspevky. A pri vyhľadávaní tak isto. Po zadaní klúčového slova neotváram linky, v ktorých posledný príspevok je starší ako napr. 3 mesiace. A takto sa dá dosť skrátiť čas vyhladávania.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Heni Pozri príspevok
nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...
Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Keď pri niektorých otázkach je v odpovedi prihodený link, a otázka je aktuálna, tak ja osobne v linku hladám odpoveď iba do určitého dátumu spätne. T.j. ak na moju otázku dostanem odpoveď v podobe linku, tak keď téma bola založená niekedy v r.2004 samozrejme, že nejdem čítať od začiatku, ale napríklad iba od 06/2007 príspevky. A pri vyhľadávaní tak isto. Po zadaní klúčového slova neotváram linky, v ktorých posledný príspevok je starší ako napr. 3 mesiace. A takto sa dá dosť skrátiť čas vyhladávania.
Ale ja neviem ani to, dá sa niekde zadať, aby sa mi objavili len posledné príspevky?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie.
JAJA, ale toto nie je "odborná" stránka. Sem prispievajú aj neodborníci. A niekedy sú tie diskusie k dobru, niekedy bohužiaľ na škodu (minimálne pre zabratie toho času). Avšak zadarmo tu poriadok v príspevkoch asi nebude nikto robiť.
PS: Tiež som párkrát "zúrila", keď som v odbornej téme našla príspevky odbočujúce od témy. Robím to aj ja samozrejme, ale vtedy sa všade snažím dávať smajlíka , aby to čítajúci mohol v pohode preskočiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Ale ja neviem ani to, dá sa niekde zadať, aby sa mi objavili len posledné príspevky?
Ak pôjdeš cez rozšírené hľadanie.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

JAJA11 Pozri príspevok
Aj ja som zaregistrovaná od roku 2005, ale pri vyhľadávaní mám dodnes problém. Ak zadám termín všeobecne, tak sa mi ponúkne veľa tém, ak to moc upresním tak mi nenájde nič. Asi robím niečo zle. A prelúskať niekedy žabomyšie vojny v názoroch ako to má správne byť a nakoniec aj tak neviem tiež nie je dobré. Možno by tu mal byť niekto, kto dokáže zrušiť príspevky, ktoré neriešia problém a ponechať len to, čo má hodnotu informácie.
Problém s vyhľadávaním a aj časový má každý. SMITH by zaslúžil bod za radu pre urýchlenie a selektovanie vyhľadávania a to najmä pre novších kolegov.

Mali by sme v dobrom pestovať autocenzúru a mazať po sebe balasty. Ale vracať sa k starším témam už asi málokto bude a tak by v rámci svojej služby mohli robiť priebežne túto bohumilú činnosť moderátori. Sú jednak odborne zdatní, jednak nie bez skúseností na Porade. Mi ostatní by sme sa určite neurážali.
Teda mimo kecálistických tém, porád. Niekde sa potrebujeme aj vykecať, nie
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gabi03 Pozri príspevok
Ak pôjdeš cez rozšírené hľadanie.
Ďakujem, ešte sa musím veľa učiť.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Gabi03 Pozri príspevok
JAJA, ale toto nie je "odborná" stránka. Sem prispievajú aj neodborníci. A niekedy sú tie diskusie k dobru, niekedy bohužiaľ na škodu (minimálne pre zabratie toho času). Avšak zadarmo tu poriadok v príspevkoch asi nebude nikto robiť. Tomuto nerozumiem! Ako to, že zadarmo? Veď táto stránka, porada.sk, je biznisom jej majiteľa/majiteľov. Je na nich, kedy, ako a do akej miery si v nej upratujú! Táto stránka je zadarmo!!! len pre tých, ktorí na nej čerpajú rozumy od veľkorysých poskytovateľov rád - poraďákov.
PS: Tiež som párkrát "zúrila", keď som v odbornej téme našla príspevky odbočujúce od témy. Robím to aj ja samozrejme, ale vtedy sa všade snažím dávať smajlíka , aby to čítajúci mohol v pohode preskočiť.
...................
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

anklar Pozri príspevok
...................
Tak asi ja nerozumiem. Má Richard (a prípadne ďalší) nejaké priame materiálne výhody? Doteraz som si myslela, že nie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozrite si jednu krátku tému zo včera http://www.porada.sk/t71384-dph.html#post630361.
Myslím, že by nebolo na škodu prv ako zadávateľ napíše otázku, trocha si rozmyslieť čo sa vlastne chce opýtať a nemeniť (pomerne zásadne) otázku v priebehu odpovedania ...nie raz zostávajú z tých, ktorí odpovedajú blbci - akože vôbec nepochopili a odpovedajú z cesty .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Heni Pozri príspevok
nuž ale niekedy je v tej téme pllllno balastu a iných vecí od veci, čo pri veľastránkovej téme fakt zaberá čas...
Možno by stačilo keby sme viac využívali funkciu dania príspevku do tmy, ktorá tu je už niekoľko mesiacov a priznám sa že ju tiež moc nevyužívam.
Ale Richard touto funkciou chcel dosiahnuť presne to oddelenie odborných príspevkov od "kecov"
Tu je to rozpísané http://www.porada.sk/t46230-prehladn...tlo-a-tma.html
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Gabi03 Pozri príspevok
Tak asi ja nerozumiem. Má Richard (a prípadne ďalší) nejaké priame materiálne výhody? Doteraz som si myslela, že nie.
Mňa nezaujíma, konkrétne v tomto prípade, kto je vlastníkom stránky.
Cením si ju práve tak, ako všetci, ktorí o nej vedia, či už sú registrovaní alebo nie - a je ich niekoľko desiatok tisíc.
Založiť ju bol ten povestný nápad za milión. Vlastníkovi/vlastníkom patrí moje uznanie.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

katkaj Pozri príspevok
Možno by stačilo keby sme viac využívali funkciu dania príspevku do tmy, ktorá tu je už niekoľko mesiacov a priznám sa že ju tiež moc nevyužívam.
Ale Richard touto funkciou chcel dosiahnuť presne to oddelenie odborných príspevkov od "kecov"
Tu je to rozpísané http://www.porada.sk/t46230-prehladn...tlo-a-tma.html
No a to sú veci, ktoré asi mnohí nevedia. Je niekde krátky návod ako správne požívať tieto stránky. Ale nie niečo dlhé na čítanie, lebo to väčšina preskočí - ale niečo úplne krátke, heslovité - nejaký HELP.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

anklar Pozri príspevok
Mňa nezaujíma, konkrétne v tomto prípade, kto je vlastníkom stránky.
Cením si ju práve tak, ako všetci, ktorí o nej vedia, či už sú registrovaní alebo nie - a je ich niekoľko desiatok tisíc.
Založiť ju bol ten povestný nápad za milión. Vlastníkovi/vlastníkom patrí moje uznanie.
Toto je zas o úplne inom. O tom som nehovorila tu, ale niekde inde. Treba hľadať. (To srandujem, ani ja by som to asi nenašla. )
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Gabi03 Pozri príspevok
Toto je zas o úplne inom. O tom som nehovorila tu, ale niekde inde. Treba hľadať. (To srandujem, ani ja by som to asi nenašla. )
Ja viem. Aj to, že kde.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Priznám sa,že väčšinou odpovedám. Vôbec to neznamená, že som nepotrebovala už x-krát pomoc a ak som ju potrebovala vždy som ju našla a bola som rada, že môžem prelúskať viacero tém na túto otázku /len z jednej odpovede, neviem, či by som si urobila záver/a protichodné názory mi v tom často pomáhajú sa zorientovať. Nikdy som nebola nahnevaná, že musím prejsť nejaký "balast" /často ma aj pobavil/ a bola som si vedomá, že napr. ak som tú pomoc potrebovala o 22.oo nikdy by som ju nikde inde o takejto hodine nenašla.... Porada mi pomohla ešte k jednej fantastickej veci-veľa poraďákov sme si k dispozícii na telefón pri riešení problému a často ho riešime viacerí pre jedného z nás...

Tí, ktorí máte stále pocit "upratovať" témy, prepáčte, ale ja som ani v myšlienke nemala takýto pocit, že by to mal niekto robiť, lebo keď si predstavím, čo práve to stojí času
a práce, tak jednoducho .... a preto obrovská vďaka tým, ktorí to robia a druhí nečítajú....
Prepáčte , ak niekoho nespomeniem, ale Jana Acsová tu vypracovala na troch stranách otázky k DPH, ktoré tu neúnavne pripojujem na dotazy Poraďákov a v iných časopisoch ich tak nenájdete , Endrju svojím "upratovaním" v témach je povestný a sem tam niektorý z Poraďákov pripojí zhrnutie-tých je viac a kto číta vie o kom hovorím.....
Neviem, či mám tak veľa času, že mi to neprekáža /myslím to hľadanie a čítanie/, alebo preto , že viem, že odpoveď na niektorú z otázok mi zaberie aj hodinu a viac /čítam predpisy/, prípadne pýtajúci sa nevie dlhšie pochopiť, tak sa vraciame k tomu časovo aj hodinu, alebo preto, že si uvedomujem, že Porada je dobrovoľná jedno však viem....dosť ťažko mi padne kritika, že Porada je neprehľadná /to ja ako PC antitalent nemám vôbec pocit, a pritom tu nepoužívam pri vyhľadávaní x vymožeností, ktoré dal Richard, lebo ich ani neviem využiť/ a že trvá dlho, pokiaľ niečo nájdu...Verte, že odpovedajúcim často trvá dlho, kým presne a ešte aj s citáciou predpisov odpovedia....
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ako sa vraví: kto hľadá nájde.
Hľadaním a čítaním odbornej literatúry by to trvalo rozhodne dlhšie a bolo by to i cenovo náročnejšie, ako kuknúť do porady v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu.
Ja som takpovediac nováčik a neviem si poradu vynachváliť. Rozhodne mi dala viac, ako čítanie zákonov z ktorých je niekedy človek mimo a nevie si jednotlivé § sám vysvetliť.
Porada je jednoducho super a tým, ktorím sa to nepáči nech sem nechodia.

To je môj názor na danú tému.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tacasina Pozri príspevok
Ako sa vraví: kto hľadá nájde.
Hľadaním a čítaním odbornej literatúry by to trvalo rozhodne dlhšie a bolo by to i cenovo náročnejšie, ako kuknúť do porady v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu.
Ja som takpovediac nováčik a neviem si poradu vynachváliť. Rozhodne mi dala viac, ako čítanie zákonov z ktorých je niekedy človek mimo a nevie si jednotlivé § sám vysvetliť.
Porada je jednoducho super a tým, ktorím sa to nepáči nech sem nechodia.

To je môj názor na danú tému.
Ale mi čo tu kritizujeme poradu - to nie je preto, že by sme ju nemali radi - ale skúšame, či by sa naša skvelá porada nemohla stať ešte lepšou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať