Zavrieť

Porady

Porušenie liečebného režimu

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Bola som 2 tyzdne PN /moja prva PNka/ a po navrate do prace mi zamestnavatel tvrdil, ze mi vykonal kontrolu v 10-ty den a ja som nebola na adrese uvedenej v mojej PN. S uvedenym tvrdenim samozrejme nesuhlasim, nakolko v udenenom case som bola doma a mam podozrenie, ze kontrola ani nebola vykonana .
Nemam zatial zvoncek /byvam v novostavbe RD/ a ked som sa pytala zastupcov zamestnavatela /boli dvaja/, ktori udajnu kontrolu mali vykonat, akym sposobom sa snazili so mnou skontaktovat, povedali mi, ze buchali na schranku. Prislo mi to divne a preto som sa spytala,preco ma nekontaktovali telefonicky, ved moje telefonne cislo mali. Dostala som odpoved, ze zamestnavatel nie je povinny ma kontaktovat telefonicky.
Chcem sa teda spytat, ci a akym sposobom musi zamestnavatel preukazat vykonanu kontrolu /musi mi nechat v schranke oznamenie o vykonani kontroly?/ a ako sa mozem branit a preukazat, ze kontrola nebola vykonana. Da sa opriet o nejaky zakon?
Do akej doby musi vyvodit zamestnavatel voci zamestnancovi disciplinarne konanie pre porusenie liecebneho rezimu? Ja som zatial dostala len papier, v ktorom sa kontatuje, ze bola vykonana kontrola, je tam uvedena moja adresa, cas a podpis dvoch ludi - kontrolujuceho a svedka. Mozem dostat na zaklade tohto papiera vypoved?
Vopred dakujem za odpoved a pomoc.

Lenka
arizona Buchanie na schranku je dost nezvycajny sposob ako sa niekomu ohlasit na navstevu...

Neviem, ci je na to zakon,aby ti nechali v schranke doklad o navsteve,ale aspon by to posobilo vieryhodne a bol by to dokaz.
Kontroly z poistovne to robia bezne,ak nezastihnu pacienta doma. Takto je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž podľa mňa zamestnávateľ nemôže kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu ..
    Zamestnanec samozrejme má dodržiavať liečebný režim - ale o tom, či ho porušil rozhoduje lekár .
    Za-ľ môže! - cit: zo zák 462
    (4) Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu, či sa dočasne práceneschopný zamestnanec zdržiava na mieste určenom počas dočasnej pracovnej neschopnosti. Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu podľa prvej vety v obydlí zamestnanca s jeho súhlasom alebo na mieste, kde je predpoklad, že sa dočasne zdržiava.

    Môže teda bonznúť na SP, že ťa doma nenašli ...
    http://www.socpoist.sk/lekarska-posu...poistenia/946s

    Doplním: ak by zamestnávateľ chcel snkcie dať - z dôvodu porušenia liečebného režimu (§ 81 ZP) - tak najskôr by to porušenie LR musel dokázať. A liečebný režim určuje lekár - a aj on rozhodne o tom, či bol porušený.
    Naposledy upravil Katy a R : 13.06.13 at 17:35
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Zamestnávateľ prvých 10 dní platí PN-ku, tak má plné právo kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu a samozrejme aj vyvodenie dôsledkov (veď si to aj citovala v zákone).
    Katy a R má právo skontrolovať, či sa zdržuje doma - a nie kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu! (zamestnávateľ to ani nevie posúdiť)
    Môže dať tak podnet na kontrolu dodržiavania LR - viď priložený link.
    A okrem toho sú aj vychádzky - a tiež si môže ísť nevyhnutne zabezpečiť svoje potreby ... a lekár rozhoduje..
    misoft Lenže môže nastať situácia, že nemocný v rámci liečby musí vykonať vyšetrenia, procedúry, prípadne má predpísané vychádzky a v tom čase je vykonaná kontrola - zamestnávateľ nemusí vedieť o tomto a teda nemôže automaticky vyvodiť záver o nedodržiavaní PN a vyvodzovať dôsledky. Svedčilo by to o nedôslednej kontrole zo strany zamestnávateľa, nakoľko si NEPREVERIL, či nemocný nie je doma práve z týchto dôvodov.
    mareko Veď zamestnávateľ iba konštatoval, čiže zatiaľ (za prepokladu, že tá kontrola bola naozaj vykonaná) konal v zmysle vyššie citovaného.
      zbaliť

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    u nás je zvykom, že keď ide zamestnávateľ na kontrolu (a chodí často!) a náhodou nezastihne kontrolovaného doma, tak necháva oficiálny list, že v presný deň a hodinu bola vykonaná kontrola a zamestnanec nebol prítomný na udanom mieste. Je možné do napr. 5 dní sa voči tomuto oznámeniu odvolať u kompetentnej a podpísanej osoby.
    Keď sa kontrolovaný neohlási s napr. potvrdením od lekára, že bol na vyšetrený, ošetrený, alebo inak neodôvodní svoju neprítomnosť na mieste pobytu počas PN, zamestnávateľ dáva vytýkací list - upovedomenie o porušení pracovnej disciplíny.
    Naposledy upravil Helik3 : 14.06.13 at 03:28

    Porušenie liečebného režimu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.