Zavrieť

Porady

19 a 20% dph v omege

ahojte, prosím vás ako zaučtujem faktúru, vystavenú v roku 2011, ale za obdobie 2010?..robí mi problém tá rozdielna dph, aj ked to chcem dať do roku 2010, tak po zadaní dátumu mi okamžite dá 20% dph..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Lubka0907 ale chce upraviť dph na došlej faktúre. Aspoň ja som to tak pochopila. Práve riešim to isté a prišla som na toto :

    Normálne zaúčtujem Došlú faktúru podľa vzoru "Nový doklad". Keď zadám "Suma spolu", kliknem na "Rozpis" a potom prepíšem 20 % na 19% - v tom tmavosivom políčku. Zapíšem základ pre 19% dph a program doplní 19% dph. Dám OK a vzor pokračuje ďalej.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    lubka0907 Pozri príspevok
    ahojte, prosím vás ako zaučtujem faktúru, vystavenú v roku 2011, ale za obdobie 2010?..robí mi problém tá rozdielna dph, aj ked to chcem dať do roku 2010, tak po zadaní dátumu mi okamžite dá 20% dph..
    Otvor si v "Odoslaných faktúrach" tú, na ktorej potrebuješ zmeniť DPH. Uprostred sú záložky: Texty, Položky, Preddavok...
    Choď na "Nastavenia" - tu sa dá zmeniť sadzba DPH.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    tak všeličo som skúsila, ale toto ma nenapadlo....ja som volala do krosu, povedali mi, že tá faktúra je zlá a majú ju opraviť, volala som do t-comu a tam mi povedali, že oni to majú dobre, tak som napísala na drsr a som zvedavá čo mi odpíšu..ked napíšu, že tá faktúra je dobrá, tak teda prepíšem tých 20% na 19%..ďakujem

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Záleží aký je dátum dodania na faktúre. Ak rok 2010 a prišla pred podaním DP dph, potom ju bolo treba dať do dph za 2010, ak je tam dátum dodania rok 2011, tak do dph za 2011. Ja mám napríklad opravnú faktúru za rok 2010, ale vystavenú teraz 16.februára 2011.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    no práveže ona bola dodaná a aj vystavená v roku 2011, ale oni sa ohrádzajú tým, že je za obdobie z decembra roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.