Zavrieť

Porady

Paušálna daň Smer-u pre všetky s.r.o.

Dobrý deň dámy a páni,
neviem aký máte na túto horúcu novinku z dielne strany Smer názor, ja sa chcem však podeliť o moje skúsenosti.

Prvú s.r.o. som založil už ako 18-ročný. Popri gymnáziu som sa venoval predaju oblečenia, ktoré som vozil v malom rozsahu z Nemecka na Slovensko. Môj základný kapitál bol 5 tisíc korún, z časti od rodičov a z časti z toho čo som si zarobil ( na povinný vklad do banky som samozrejme nemal, preto sme ho splatili "len prehlásením správcu" ). Síce som tým nejakým spôsobom obišiel zákon, avšak s minimom financií, žiadnymi skúsenosťami a len s jedným nápadom, kedy som si našiel dodávateľa a bol som schopný rozbehnúť svoj biznis hop-alebo-trop. Rodičom som peniaze splatil hneď prvý mesiac a prvý násobok vkladu som zarobil po prvom mesiaci - bola to však zázračná zhoda náhod a takmer žiadne prekážky pri založení a spustení jednoosobovej s.r.o. Po niekoľkých rokoch činnosti som dokázal firmu v roku 2011 ako jediný majiteľ a investor dostať na úroveň ročného obratu 150 tis. EUR - niečo o čom sa mi ani nesnívalo.

Ja s platením 1000 EUR za jednu firmu ročne ( teraz mám 3 ) v zásade nemám problém. Keď si však predstavím, kde som mohol byť keby boli podmienky vtedy také ako teraz uvalil na s.r.o. SMER ( povinný vklad imania, zábezpeka na DPH, náklady na licenciu ) neurobil by som pravdepodobne nič a teraz by som robil ako ovečka v nejakej firme typu "prepínaj gombíky a tvár sa ako poslušná ovečka" - čo koniec koncov táto strana asi chce.

Ale bohužiaľ, keď tu nebude šikovných ľudí a zahraničné postav-a-zbal fabriky odídu, padne celé Slovensko nahubu. Nemyslíte?

Prajem príjemný deň
Usporiadat
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

ja to pre malé firmy považujem za likvidačné...nuž čo - úrady práce sa naplnia opäť trochu viac....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a o to žiaľ ide - veľká, preveľká masa chudobných ľudí, pár boháčov a medzitým žiadna stredná vrstva s vlastným zabezpečením
2 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Dáša_
a o to žiaľ ide - veľká, preveľká masa chudobných ľudí, pár boháčov a medzitým žiadna stredná vrstva s vlastným zabezpečením
Akurát je smola, že ja ten som nepárny
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Úrady práce sa nenaplnia, lebo sro sa nedá len tak zrušiť. Ak si spoločník, čo pri jednoosobovej aj si, tak na úrad práce zabudni.
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

SRO začnú sa hromadne prevádzať na príbuzných seniorov, s ktorými myslím za súčasných podmienok, aj dožijú.....
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
nuž na slovensku sa nepodporuje podnikanie... ale iba zdieranie ludi, chlast pre smerakov, lety lieadlami pre poslancov a podobne veci...a heslo fica je ,, vyšťavme ludi platenim odvodov,dani a pokutami..! Ved z coho by mali poslanci na svoje platy?? je to smutne ale klobuk dole pred tebou ze si vybudoval taku firmu...jasne ze inak sa zacinalo podnikat v 90 rokoch v dnesnej dobe neviem ci by niekto len tak od pozicanych penazi od rodicov vybudoval takuto firmu...
0 0
Dušan Mastoň Dušan Mastoň

Dušan Mastoň je offline (nepripojený) Dušan Mastoň

Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní".
0 3
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dušan Mastoň
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní".
a čo firmy, čo sú prechodne v strate, lebo rozbiehajú niečo nové? Prečo hneď každá firma, čo je v strate, je podvodník? Alebo proste prechodne sa nedari - jeden rok sa zaplatia veľké dane a ďalší rok príde útlm?

Prečo štát teda nerieši rôzne nečinné firmy?

Prečo hneď vidíš v každom podvodníka????
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Dušan Mastoň
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní".
Že sa tu motala akási kríza a moce sa ešte stále to ste si nevšimli akurát dvaja. Ty a Fico. Vôbec Vás nenapadlo, že ak nie sú fakturácie v požadovanej výške tak jediný spôsob ako nezatvoriť búdu je buď niekoho prepustiť, alebo vyplácať menšie výplaty. Takže ak som nikoho neprepustil, tak sme za posledné 3 roky išli na 80 % mzdy asi 6-krát.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Sú spoločnosti, najmä malé, ktoré sú vždy v zisku, lebo treba zdaniť aj neuhradenú pohľadávku.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Dušan Mastoň
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní".

No daj, za koho ty platíš dane? Možno ani sám za seba nie. O podnikaní a rôznych vplyvoch na chod sro nemáš ani potuchy. To, že je sro v strate, neznamená, že žiadne dane neplatí. Ale to Ty taký odborník na "šikovných" určite vieš.
7 0
Dušan Mastoň Dušan Mastoň

Dušan Mastoň je offline (nepripojený) Dušan Mastoň

Vážení priatelia, ja podnikám od roku 1991 a platím poctivo dane. Preto ma s..ú tí machri, ktorí sú v umelej strate a nič sa doteraz nedialo. Hovorím o UMELEJ strate. Keby ste si prečistili mozog od antificovej propagandy, dali by ste mi za pravdu.
Majiteľ predchádzajúceho príspevku , účtovník 007 sa predstavil svojim menom, je účovníkom agentov.
0 1
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Len keby uz konecne sa riesili ti najvacsi rozkradači v tomto state. Mozno keby sa nerozkradalo na tych najvyssich miestach, bolo by viac penazi v statnom rozpocte (a to teda urcite o podstatne viac), mohli by byt nizsie dane, odvody a potom prisnejsie pokuty a ludom by sa neoplatilo podvadzat (aspon vacsine nie), lebo by im zostavalo viac....ale co takto ked drobne firmy ledva prezivaju....
1 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Dušan Mastoň
Lenže mi tu máme veľmi šikovných podnikateľov, ktorým sa darí, a čuduj sa svete, stále žijú v strate . Čím to je ? Nešikovnosťou, alebo "šikovnosťou" ? Alebo tým, že okrádajú štát, okrádajú nás všetkých, ktorí musíme platiť dane i za nich. I ty, Madok 27. Všetci tí, ktorí nesúhlasia s touto daňou, mi pripadajú ako tí "šikovní".
Asi s podnikaním nemáš skúsenosti. Naša firma je od 2008 ako na hojdačke. Jeden rok mierny zisk a druhý zase mierna strata. Všetky povinnosti voči štátu si plníme. Platíme odvody, dane - skrátka sme nikdy nemali podĺžnosti. Naši dodávatelia nikdy nemuseli čakať na peniaze za tovar. Horšie to bolo s našími odberateľmi. Sú nám dlžní nemalé peniaze, súd sme vyhrali, ale nemajú to z čoho zaplatiť. Súd nekonal rýchlo - previedli, čo sa dalo. Z takýchto pohľadávok sú odpisy a z toho vznikajú straty.
Taktiež straty vznikajú z celkovej nálady a kúpischopnosti obyvateľov, ktorú ficoid v pravidelných dávka podkopáva. Keď nemáš obrat, len výdavky tak zisk nebude.
Mimochodom máme dom a auto a tiež nás niektorí susedia častujú poznámkami typu : No, niekomu sa darí aj v kríze. Ironicky spomenuli : Čo, už sa tešíte na licencie ?
Podotýkam, že z ulice odchádzame do práce prví a prichádzame poslední. Ale, vraj to je náš problém, koľko pracujeme. ).
Takže asi takýto sme národ holubičí, väčšina má povinnosti v ..... .
7 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať