Zavrieť

Porady

Daň z výhry

Ahojte,
dcéra v júni 2012 dovŕši 15.rokov,v januári 2012 vyhrala nepeňažnú výhru-poukaz na zájazd od CK v hodnote 1000 € vrátane DPH , ktorú samozrejme preberám ja ,ako zákonný zástupca.
ako je to so zdanením?????..na preberacom protokole je klauzula: táto výhra podlieha dani z príjmu podľa § 8 ods.1 písm.i) zákona č.595/2003 Z.z.o dani z príjmov.
ďakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podas za dceru danove priznanie. Ale az v r. 2013, do marca, za rok 2012.
    DP moze byt podane aj za malolete dieta, podava ho zakonny zastupca.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zatial, ak dieta nebude mat iny prijem.
    Ak by malo aj iny prijem, mohla by byt situacia ina.
    Ak jej dan strhne zadavatel sutaze, ma v DP zasa moznost ju vratit.

    zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

    zuzanka.zz
    ďakujem pekne...chvíľami sme zvažovali neprijať to kôli dani...200 € nie je málo...ale to by asi bola škoda

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanka.zz Pozri príspevok
    ďakujem pekne...chvíľami sme zvažovali neprijať to kôli dani...200 € nie je málo...ale to by asi bola škoda
    Prečo chceš platiť daň ? Príjem je do 1/2 NČZD, nemusíš podávať daňové priznanie, len ak ťa DU vyzve.

    NatMat je offline (nepripojený) NatMat

    NatMat
    Dobrý deň
    potrebovala by som poradiť. Kamarátka má živnosť. Príjem zo živnosti je 927,79 EUR. V roku 2011 vyhrala vo funrádiu telefón a poukážku. Dostala z funrádia list, kde uviedli: "Suma určená na účely zdanenia predstavuje 272 EUR s DPH (telefón: 172 EUR s DPH a poukážka: 100 EUR s DPH)." Jej manžel si chce uplatniť na manželku, keď jej príjem neprevyšuje 3.559,30 EUR. Potrebuje do práce jej príjem. Uvádza sa príjem zo živnosti + výhra - povinné odvody /zdravotné a sociálne/??
    Ďakujem za odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NatMat Pozri príspevok
    Dobrý deň
    potrebovala by som poradiť. Kamarátka má živnosť. Príjem zo živnosti je 927,79 EUR. V roku 2011 vyhrala vo funrádiu telefón a poukážku. Dostala z funrádia list, kde uviedli: "Suma určená na účely zdanenia predstavuje 272 EUR s DPH (telefón: 172 EUR s DPH a poukážka: 100 EUR s DPH)." Jej manžel si chce uplatniť na manželku, keď jej príjem neprevyšuje 3.559,30 EUR. Potrebuje do práce jej príjem. Uvádza sa príjem zo živnosti + výhra - povinné odvody /zdravotné a sociálne/??
    Ďakujem za odpoveď
    ano, len pripomeniem, že vlastným príjmom manželky u živnostníka sú tržby, nie základ dane.
    Dôchodkyňa získala výhru v roku 2012 v celkovej čiastke 2220 EUR vo forme poukážok. Zaujímalo by ma či sa do DP TYP B bude uvádzať za rok 2012 aj jej dôchodok do DP, alebo len výhra tá by mala ísť do riadku 9 oddiel VIII. DP TYP B ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Dôchodkyňa získala výhru v roku 2012 v celkovej čiastke 2220 EUR vo forme poukážok. Zaujímalo by ma či sa do DP TYP B bude uvádzať za rok 2012 aj jej dôchodok do DP, alebo len výhra tá by mala ísť do riadku 9 oddiel VIII. DP TYP B ?
    podávaš DP typ B, výhra zrejme patrí do § 8 ods. 1 , pís. i alebo j ....bližšie si výhru nešpecifikovala....kuk do ZDP....
    ten Tvoj profil ma prekvapuje.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.