Zavrieť

Porady

prepis auta a PZP

Dobry den,

chcem si na seba prepisat osobny automobil, ktory je momentalne pisany na moju mamu. Aj PZP je pisane na nu. Od 1. septembra zacnem byt SZCO a rad by som toto auto vyuzival ako sukromne auto v podnikani (nezaradene v majetku).

Chcem sa spytat, je potrebne aby teraz mama isla zrusit svoju poistku PZP a aby som si ja isiel otvorit novu poistku PZP napisanu na seba este pred samotnym prepisom auta?

Alebo mozu byt poistky (PZP aj havarijna) nadalej napisane na mamu a ide len o to ze samotne auto je positene...??

Dakujem velmi pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    https://www.netfinancie.sk/postup-pri-predaji-vozidla/

    Jednoducho - prepis na teba a + ty uzatvoríš na seba PZP. Po prepise matka oznámi poisťovni stav - vozidlo predané a prevedené, PZP sa ruší - dostane alikvótnu časť späť.
    Havarijná môže byť i na matku (ale je to neštandardné, ale často výhodné).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Mali by poslať. To isté platí i pri vyradení vozidla....
    Syn teraz nedávno kúpil jazdenku - zaplatil si PZP, bývalý mal PZP - a do mesiaca dostal späť. Podľa toho, aká poisťovňa, niektoré do mesiaca, niektoré dlhšie....
    Katy a R - ale požiadať samozrejme treba ! (číslo účtu si poslala?? -len preistotu pýtam)
    misoft Pravda - ja som to myslel tak (a často sa to i robí) - bývalý príde, oznámi ukončenie PZP a "prachy na tento účet....." Oni si to i tak musia poznačiť.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bez PZP na seba auto veru "neprepíšeš" Takže kópiu návrhu PZP so sebou - policajti potrebujú vidieť a odpíšu si čísieko .

    mama si zruší až potom (doloží doklad s dátumom odhlásenia)

    pavol38 je offline (nepripojený) pavol38

    pavol38
    Najjednoduchšie riešenie by bolo vypovedať pzp a uzavrieť nové už na seba. Ak sa zmení majiteľ auta musíš zmeniť aj poistku, s tým sa nedá nič robiť.

    Ak nevieš ako na to, tu je vzor výpovede: https://www.poistenie.sk/vypoved-pov...y-zrusenia-pzp

    Mne sa hodil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.