Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet DPH

Pomoc :-)
V PU mi vznikol mi pri výpočte DPH nadmerný odpočet v sume 118,20 euro. Ako to mám zaúčtovať teraz a ako pri najbližšom DPH podaní odpočítať od vlastnej daňovej povinnosti, ktorá mi už vznikne?
Ďakujem
Naposledy upravil Alenka P. : 16.08.15 at 06:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Odpoved najdes v http://www.porada.sk/t269066-mesacny-odvod-dph.html

    343010 - prijate ZP
    343020 - uskutocnene ZP
    343030 - vysporiadanie s DU

    V priebehu zdanovacieho obdobia uctujes na ucty 343010/XXX a XXX/343020. Za dane zdanovacie obdobie si pripravis danove priznanie, a to "zauctujes" internym dokladom:
    odpocet dane: 343030/343010
    danova povinost: 343020/343030

    Danova povinost, alebo nadmerny odpocet za prislusne obdobie sa Ti premietne na prislusnu stranu uctu 343030. Nasledne sa to vyparuje zaplatenim dane 343030/221 alebo inkasom nadmerneho odpoctu 221/343030.
    Na 343030 mas teda vzdy aktualny vztah k DU a na 343010 a 343020 stavy za priebezne zdanovacie obdobie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alenka P. Dakujem. Ak som kvartálny platca dph a za 3 kvartal mi vznikol nadmerny odpocet ale DÚ mi ho nevrati a odpočítam su ho vo 4 kavrtali od vlastnej danovej povinnosti tak ako to zauctujem v 3 a ah v 4 kvartali?
    Consultix Ved tak ako je to uvedene v prispevku. Analyticke preuctovanie robis na zaklade danoveho priznania. Takze ak podas odpocet preuctujes NO na stranu 343030MD. Ak budes mat v dalsom ZO povinnost, tak zauctujes na 343030D. A tym padom buda na 343040 pasivny zostatok vo vyske rozdielnej danovej povinnosti k uhrade.
    Alenka P. Uz teraz rozumiem :-) dakujem som samouk a robim to prvy rok
      zbaliť

    Nadmerný odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.