Zavrieť

Porady

Problém s vrátením peňazí

Dobrý deň! Výplata, PN, trvalé následky ..... všetky peniaze som si v dobrej viere nechala posielať nie na môj, no na priateľov účet. On si s nimi disponoval sám. Chcem sa preto len opýtať, či je možnosť podľa výpisov z účtu a iných príkazov identifikovať, že peniaze patrili mne a on si ich svojvoľne prisvojil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V dobrej viere pises? Nebolo to nahodou utajovanie penazi pred exekutorom? http://www.porada.sk/t268085-bankovy...ml#post2737371

    Ten tvoj priatel dobre zneuzil tvoju situaciu...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety súhlasím, chcela vybabrať s exe a vybabrala len sama so sebou
    SilviaMlynarikova Nechcela som vybabrať s exekútorom. Išlo mi len o to, neprísť o svoje. Aj o to som ale prišla. Ako sa to hovorí : "Na dobrodu za žobrotu?"
    marjankaj Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
    SilviaMlynarikova Nie, nebolo to tak. Bolo to myslené v dobrej viere.
    Tweety v dobrej viere, že zachrániš peniaze pred exe alebo akej?
    arizona To sa mi paci,ako si to napisala : "Išlo mi len o to, neprísť o svoje." ...nic v zlom,ale ked mas na krku exekutora, tak to znamena, ze niekomu dlhujes peniaze, nie? Nemyslis, ze aj ten clovek sa dozaduje iba vratenia svojich penazi,ktore mu dlhujes?
    Peggynka Takú naivitu treba hľadať,ak si niekto myslí,že uvedie cudzie číslo účtu a exekútor sa to nedozvie
    arizona Keby sa to aj dozvedel,ale zablokovat cudzi ucet nemoze,nie?
      zbaliť
    Právna a konzultačná spoločnosť ...viac pravnydom_sro
    V stručnosti: Máte maximálne dva roky na to, aby ste si svoj nárok voči priateľovi uplatnili žalobou na súde. Ak to neurobíte, nárok sa premlčí. Ak potrebujete v tomto smere pomoc, kontaktujte nás alebo advokátsku kanceláriu. Ak aj peniaze identifikujete z výpisov z účtu, nič to nemení na tom, že ak Vám ich ten "priateľ" nevydá dobrovoľne, aj tak ho musíte žalovať na súde.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SilviaMlynarikova Ďakujem krásne za odpoveď. Veľmi sme mi pomohli. Chcem sa eše len opýtať, akými dokladmi sa mám na polícii preukázať pri podaní žaloby. Stačia výpisy z bankového účtu, príjmové doklady písané na moje meno, - aj keď napríklad zmluvy o nájme a iných veciach boli písané na jeho meno?
    lacotinka 1, Na preukázanie stačí taká kartička volá sa : občiansky preukaz
    2, Na polícii nepodávaš žalobu, stačí TO
    3, Na to, že aké doklady , by som musel vedieť viac
    SilviaMlynarikova Ďakujem. Ja som v tomto smere "úplne nepobozkaná". Takže preto tieto laické otázky a aj tento big problem. A doklady? Okrem tej malej kartičky, príjmových dokladoch o zaplatení na moje meno viac nemám. Keďže banka mi výpisy z účtu neposkytne z toho titulu, že nie som majjiteľom účtu. Iba tak poprosiť mzdovú účtovníčku o sumár výplat poslaných na jeho účet, resp. ak sa to vôbec dá, nech polícia vyžiada od banky výpisy.
    lacotinka Ak sa rozhodneš tam ísť, budeš lepšie vyzerať, ak sa naučíš
    správne termity
    kto čo robí
    komu sa čo podáva
    Peggynka Prečo nevysvetlíš,čo to je TO ???
    lacotinka hádanka v rámci učenia správnych termitov
    tu je TO - trestné oznámenie
    (inde môže byť aj iné )
    SilviaMlynarikova No určite tam budem chcieť ísť a hlavne budem musieť ísť.
    lacotinka takémuto spojeniu
    "určite tam budem chcieť ísť"
    by mohli nemci nadávať :
    predbudúci čas
    (teraz ešte priamo nechcem, ale hneď ako poupratujem ( poumývam okná) , budem chcieť)
    a to urkite
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Výplata, PN, trvalé následky ..... Chcem sa preto len opýtať, či je možnosť podľa výpisov z účtu a iných príkazov identifikovať
    Jednoznačne áno.
    Výpis predsa obsahuje také údaje, ktoré sú nezameniteľné s druhou osobou.

    Poznámka :
    Ešte aj veriaci neveria blížnemu svojmu...
    lacotinka A najhoršie je , ak v paneláku neveria dôverníkovi

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Obchodné podmienky k účtom jasne určujú, že klient si necháva na svoj účet posielať iba vlastné peniaze.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Treba vymeniť minimálne jedno z tohoto :

    - rozum
    - priateľ
    - účet
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SilviaMlynarikova Dve veci sú už vymenené.
    marjankaj A ktorú ešte treba vymeniť? prvú????
    Tweety tak s tým to bude sakra ťažké
    SilviaMlynarikova Obrovská skúsennosť do budúcnosti. Bohužiaľ v môj veľký neprospech.
    Tweety ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. ale hobvorí sa aj to, že múdry sa učí na chybách druhých a .....
      zbaliť

    Problém s vrátením peňazí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.