Zavrieť

Porady

zateplenie z vnútra

Ahojte,
chcem sa dozvedieť bližšie info o zateplení obvodových stien z vnútra. Mám na mysli
všetky obvodové steny-mimo priečok a plus strop.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Je to velke riziko kvoli kondenzacii za zateplenim...mozu byt z toho problemu(plesne, atd). Ked je akakolvek moznost, vzdy najprv zvonku, zvnutra je posledna moznost. Mozno jedine ked hodlate predavat za par rokov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
patrikK patrikK

patrikK je offline (nepripojený) patrikK

osobne som bol v dome ,ktorý bol takto zateplený. Majiteľ si to nevedel vynachváliť, pracuje v stavebníctve a pri možnosti pliesni,kondenzu
medzi múrom a polystyrénom sa pousmial. Pri dodržaní techn. postupov to má svoje výhody napr. koeficient odporu tepla!
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Vôbec nedoporučujem - v jednom byte , kde bol neustály problém s podchladením sme vykúšali správnym technologickým postupom zatepliť a stenu - po roku boli steny napadnuté plesňou a problém sa nevyriešil.
Ak zatepľovať, jednoznačne zvonku.
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
Ak je to dobre spravene tak nie je ziadny problem, plesne vznikaju pri nekvalitnej praci a s dovodu nadmernej vlhkosti co so zatepleneim nema ziadny suvis, pretoze to bolo aj pre a aj bude ved su to len byty, a ak sa dostatocne vetra tak nemyslim, ze by vyskytol nejaky problem. Moji znamy tieto veci instaluju a nevyskytol sa zatial ziadny problem, co zavisi od kvality prace a materialu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

patrikK Pozri príspevok
osobne som bol v dome ,ktorý bol takto zateplený. Majiteľ si to nevedel vynachváliť, pracuje v stavebníctve a pri možnosti pliesni,kondenzu
medzi múrom a polystyrénom sa pousmial. Pri dodržaní techn. postupov to má svoje výhody napr. koeficient odporu tepla!
No ale zasa treba povedat, ze vacsina ludi, ktori robia v stavebnictve su blbci. Ja ako zakaznik niekedy musim vysvetlovat robotnikom, co maju ako robit, lebo oni vedia iba tie svoje zazite prestarnute metody a nicomu novemu neveria. Poznate to: "Ved to tak robime cely cas a nikto sa este nestazoval..."
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

A navyse, podstatna vec, pri zatepleni zvnutra zabudnite na akumulaciu tepla. To je krasna vec na murive, ze aj po vypnuti kurenia, este nejaku dobu vracia teplo do interieru.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

p.mac Pozri príspevok
Ak je to dobre spravene tak nie je ziadny problem, plesne vznikaju pri nekvalitnej praci a s dovodu nadmernej vlhkosti co so zatepleneim nema ziadny suvis, pretoze to bolo aj pre a aj bude ved su to len byty, a ak sa dostatocne vetra tak nemyslim, ze by vyskytol nejaky problem. Moji znamy tieto veci instaluju a nevyskytol sa zatial ziadny problem, co zavisi od kvality prace a materialu.
A ako vedia, ze nieje ziadny problem? To snad kazdy rok odstrania to zateplenie a pozeraju co je pod nim?
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
AndrejG Pozri príspevok
A ako vedia, ze nieje ziadny problem? To snad kazdy rok odstrania to zateplenie a pozeraju co je pod nim?
To je taka vec, ako viem zistit ci je novostavba z vonka dobre izolovana??? no nejak, jednoducho po case zacnem zamokat...to sa takto neda povedat, uvidi sa to casom, aj v interieri mi moze izolacia casom odstavat ci spadnut. Ale hlavne ak postup a technika prace je spravna, tak takyto vyskyt problemu je minimalny alebo ziadny.
0 0
patrikK patrikK

patrikK je offline (nepripojený) patrikK

plne súhlasím s naakumulovaním tepla murivom, kde pri zateplení zvnútra sa to tak nedeje.Naopak pri kurení sa pocit tepla dostavuje podstatne skôr, koľko energie treba vynaložiť na akumuláciu muriva a čo sa vráti späť?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

To, že je lepšie zateplovať zvonku ako zvnútra, je jasné asi každému. Čo ak sa však nedá v dome dohodnúť o vonkajšom zateplení?

O zateplení zvnútra rozmýšľajú predovšetkým severné a rožné byty (navyše s balkónmi), kde sú v zime vonkajšie steny studené ako ľad. Rozdiel na stupnici teplomera pri stene a v strede miestnosti sú 4 stupne. Nepomôžu ani plastové okná. Tým, čo sú v strede domu, je teplo.

Takže, poraďte, prosím, v takomto prípade.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Je mi ľúto, ale o inom zateplení obvodových stien ako o vonkajšom... Je veľké riziko vzniku plesní, nakoľko sa prestupy prejavujú hlavne vlhnutím, plesňami. Existuje aj vnútorná omietka, ktorá je akýmsi "rýchlokvaseným" riešením. Ak budeš chcieť, zistím o nej info. Presne o tomto je bohužiaľ spolubývanie v bytovom dome. Nechú vidieť to, že u Teba v byte je rozdiel aj 4°C, načo koefcienty, pomery... Hlavne v domoch, kde je väčšina vlastníkov majiteľmi stredových bytov, ktoré majú vyriešené prechody 4°C rozdielov tepla v Tvojom byte, na Tvoje náklady. Je mi neskutočne ľúto, že ľudia nevidia ako pre pár korún finančne "parazitujú" na vlastníkoch, ktorí bývajú v nevýhodne situovaných bytoch. Je to aj na správcovi, predsedovi, aby ľudí usmernil, vysvetlil. Problém to je hlavne, ak predseda, zástupca obýva "stredový teda dobre situovaný" byt. Ale na Slovensku to je pravidlom, objavené fyzikálne zákony jednoducho použiť vo svoj prospech. Doporučujem Ti požiadať správcu o prevedenie exaktného merania prestupov tepla. Nie je to také nákladné, nech spolubývajúci vidia, že Tvoje náklady na bývanie sú spojené práve s nevýhodne situovaným bytom a možno pochopia opodstatnenosť zateplenia obvodového plášťa. Zateplenie z vnútra prináša veľké, hlavné zdravotné riziká. A samozrejme nevhodnú investíciu.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Pamätam si, že na TV bola raz nejaká debata o zateľovaní z vnútra. Dosť sa tam zdôrazňovalo, že takéto zateplenie by malo mať vetraciu štrbinu medzi stenou a samotným zateplením vyusťujúcou do miestnosti. Podrobnosti si už ale nepamätam, bolo to pred niekoľkými rokmi.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Julian Pozri príspevok
Pamätam si, že na TV bola raz nejaká debata o zateľovaní z vnútra. Dosť sa tam zdôrazňovalo, že takéto zateplenie by malo mať vetraciu štrbinu medzi stenou a samotným zateplením vyusťujúcou do miestnosti. Podrobnosti si už ale nepamätam, bolo to pred niekoľkými rokmi.
Je to možné... sú zatepľovacie systémy s odvetrávacou štrbinou.
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Myslím, že zateplenie zvnútra určite neprinesie taký úžitok, ako zvonka. Ak prirátaš veľké riziko plesní za zateplením, neviem prečo by som tie "zatepľovacie" peniaze takto použila.
S tou stratou akumulácie tepla súhlasím (keby si zatepľoval zvnútra chatu, kde to kúriš iba cez víkend, tam akumuláciu nepotrebuješ, ale ak tam bývaš stále...)
Možno by som rozmýšľala o kompromise. Kde sa dá, zatepliť zvonka a ak máš nad sebou suseda čo šetrí na kúrení, tak yvnútra by som zateplila stropy. Určite nie exteriérové steny.
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Julian Pozri príspevok
Pamätam si, že na TV bola raz nejaká debata o zateľovaní z vnútra. Dosť sa tam zdôrazňovalo, že takéto zateplenie by malo mať vetraciu štrbinu medzi stenou a samotným zateplením vyusťujúcou do miestnosti. Podrobnosti si už ale nepamätam, bolo to pred niekoľkými rokmi.
Naco potom zateplovat ked tam nechas vzduchovu medzeru??? To neni potom o zatepleni ale o pocite ked sa opres alebo dotknes steny.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Take zateplenie s vetracou medzerou sa mi zda vobec najhorsie riesenie - aj z pohladu hygieny. Ak totiz v medzere predsa len bude kondenzovat vlhkost (co sa moze lahko stat vzhladom na to, ze teplota obvodoveho muru bude este nizsia ako predtym) tak sa tam budu mnozit plesne, ktore nabudu vidno a ani sa k nim nebude dat dostat. Tou vetracou medzerou sa potom tie spory plesni budu dostavat do interieru. Tie plesne tam budu mat idealne prostredie, napriek ventilacii tam bude vlhkost urcite vyssia, ako je bezne v miestnosti.

Podla mna vobec najhorsie riesenie.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Poznám taký problém, kde obyvatelia prízemia chceli zateplenie a tí vyššie ich prehlasovali. V jednom dome u nás sa dohodli a zateplili iba prízemie okolo domu - končilo to hore s takým oplechovanim toho obkladu. Nevyzerá to najhoršie a počula som, že to výrazne pomohlo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
p.mac Pozri príspevok
Ak je to dobre spravene tak nie je ziadny problem, plesne vznikaju pri nekvalitnej praci a s dovodu nadmernej vlhkosti co so zatepleneim nema ziadny suvis, pretoze to bolo aj pre a aj bude ved su to len byty, a ak sa dostatocne vetra tak nemyslim, ze by vyskytol nejaky problem. Moji znamy tieto veci instaluju a nevyskytol sa zatial ziadny problem, co zavisi od kvality prace a materialu.
Bolo by zaujímavé vydieť ako by sa váš známy tváril keby musel na takto prevedené zateplenie ,vydať certifikát o hygienickej ( chemickej ) nezávadnosti diela a či by súhlasil s zárukou 5 rokov na nezávadnosť diela.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

My máme zateplený byt zvnútra - vonkajšie obvodové múry už niekoľko rokov, nemáme s tým žiaden problém. V byte je oveľa teplejšie ako pred zateplením.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ale ak je z vonkajšej strany obvodový múr zateplený je to zas o inom. Vtedy to zlepší kvalitu vonkajšieho zateplenia. Preto si myslím, že keď niekto tvrdí, žev onkajšie zateplenie obvodových stien je... a samé negatíva, nemá opodstatnenie, nakoľko keď sa raz zvonka zateplia obvodové múry, už dodatočné aj vnútorných stien , vždy je to len skvalitnenie bytového domu. Tam už nedochádza k prestupom tepelných mostov, nakoľko vonkajšie zateplenie prestupom bráni. Ale pokiaľ nie je vonkajšie zateplenie urobené, je prevedné len zateplenie z vnútornej strany bytu, dochádza k týmto prestupom práve z vnútornej strany steny /bytovej vnútornej strany/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať