Zavrieť

Porady

zateplenie z vnútra

Ahojte,
chcem sa dozvedieť bližšie info o zateplení obvodových stien z vnútra. Mám na mysli
všetky obvodové steny-mimo priečok a plus strop.
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

keby to bolo to co hovoris tak by to bolo na kazdom poschodi nad sebou
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

skypie - skuste si dat zmerat tu ciernu plesen kolko je tam rakovinotvornich latok! V nemecku taketo budovy szu dlhsie lebo zatepluju polystyrenom uz asi 20 rokov. Jedione co tam u nich pomaha je budovu zburat a postavit nanovo!
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

s tym thermoshieldom si najskor precitajte skusenosti v nemecku ;-))

http://www.dooyoo.de/haushaltswaren/.../Testberichte/
0 0
GDP GDP

GDP je offline (nepripojený) GDP

no a tu nejake obrazky ako vyzera zateplenie polystyrenom po viac ako 10 rokoch
http://www.konrad-fischer-info.de/213baust.htm
http://www.pavatex.ch/pavatex_blog.aspx?EntryID=187
Laut eines Beitrags der Müncher tz vom 8./9. März kann gesundheitsgefährdender Schimmel an Neu- oder Altbauten zwei Ursachen haben. Entweder falsches Heizen und Lüften (mehrmals tägliches Stosslüften, zu grosse Innenraumtemperaturschwankungen vermeiden, etc.) oder aber es handelt sich um eine falsche oder unsachgemässe Sanierung der Bausubstanz. Denn viele Bauherren sparen an der falschen Stelle und verwenden anstelle eines hochwertigen, diffusionsoffenen Dämmmaterials preisgünstiges, luftdichtes Styropor zur Dämmung der Aussenwände. Als Konsequenz kann die Feuchtigkeit nicht aus den Innenräumen entweichen und führt zu akuter Schimmelgefahr. Sparen Sie daher nicht auf Kosten Ihrer Gesundheit!

a tu nieco o mravcekoch a polystyrene!
http://www.richtigsanieren.de/info/wd/wd23.htm
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Ak sa urobí zle práca, tak môžu vzniknúť problémy na akomkoľvek zateplení.Ak nie je možné zatepliť z vonka(je to vhodnejšie),aj zateplenie zvnútra plní funkciu.Podmienkou je aby obvodové steny nemali poruchy na vnikanie vonkajšej vody(napr.panelové špáry) a vnútorný teplý a vlhký vzduch nemal možnosť kondenzovať(nemal prístup) na vnútornej strane studenej steny.Taktiež je potrebné na strope a na stenách pri ukončení s vnútornou priečkou urobiť presah zateplenia cca 15-20cm,lebo tam je cez strop alebo priečku tepelný most.Netreba odsudzovať ľudí( v bytovom dome),ktorí za svoje peniaze pre nemožnosť dohody s ostatnými riešia tepelnú pohodu vo svojom byte.Ten čierny fľak na fotografii je pravdepodobne spôsobený vonkajším prienikom vody do steny. Ak niekto rieši rodinný dom, jednoznačne je vhodnejšie vonkajšie zateplenie,ale aj kombinácia s vnútorným(tzv.teplé steny) môže byť veľmi dobrá.
Ešte ako príklad môj prípad: Bývam v paneláku z roku 1961 v krajnom severnom byte.V zime tam bola (na počudovanie) zima. V r.92 som všetky obvodové steny (v byte)zateplil, lebo nebolo v tom čase možné docieliť zateplenie domu.V jednej izbe som použil EPS 6 cm a zasieťkoval, ostatné som použil uložený 2cm EPS medzi latky a na tie išiel 18mm "tatran". Neuveriteľne to fungovalo, ale je potrebné dať pozor, aby sa teplý vzduch nedostal na studený povrch steny,lebo by sa tam mohli vytvárať čierne plesne( mal som v "tatranovom" rohu jedno také miesto).Dnes by som pri obklade použil ešte parozábranu. V roku 2006 sme zateplili dom( 10cm EPS) a odvtedy som KRÁĽ. Mám v dome (okrem asi troch extrémistov chodiacich v kožuchoch) najnižšiu spotrebu tepla na kúrenie(pomerové merače 70%) pri teplote v byte 21-22 stupňov.
0 0
GAREK GAREK

GAREK je offline (nepripojený) GAREK

Moze nie presne na temu zateplovania:
Chcem vyrovnat panelakovu stenu pri oknach lebo zdola trcia nejake zeleza z betonu a okrem toho stena v rohach praska co znamena ze su take puklinky - stale to zrejme "pracuje".
Napadlo mna zeby nejakym sposobom (lepidlo, paska) nalepit tam sadrokarton hrubky cca 1cm.

Ci moze mat to vplyv na vlhkost a vytvaranie plesni?

Panelak je nezatepleny zvonku, ale zateplenie planovane je na buduci rok.
Okna si zatial stare drevene, ale ideme ich vymenit na plastove a tie steny som chcel spravit pri tej prilezitosti.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Zitulda Pozri príspevok
Plne s Tebou aj s názormi Elenky súhlasím. Pri sledovaní rôznych systémoch zateplenia (hodláme zatepliť náš 37 ročný panelák) mi moja polovička doniesol CD od firmy, ktorá sa zaoberá systémom úspor energie - THERMOSHIELD. Tento systém je vhodný na vonkajšie použitie -"Thermoschield-Exterier" a aj na vnútorné použitie -"Thermoshield-Interier. V prílohe z CD-čka prikladám iba ich prezentáciu. Viac je na ich web stránke www.thermoshield.sk spolu s komentármi. Mám veľmi dobrého známeho, ktorý si vnútorný náter v panelákovom byte urobil sám a nevie si ho vynachváliť. Pre náš 14 podlažný blok sa z dôvodu panelov s kamienkovým posypom nehodí "Termoshield-Exterier"

PS: Neviem prečo, ale tentorkrát sa mi ani po viacnásobnej snahe nepodarilo prílohu priložiť. Je mi to ľuto. Ešte sa poinfomujem a potom priložím.

keci, keci a zas keci!

TS je shit, neučinný predražený šmej!

O týždeň budú vysledky, teplo uniká ako šialené, úspora 00000000!!!

Tu je aj znalecký posudok:
http://www.reflexe.nazory.cz/downloa...ELDPOSUDEK.pdf
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
jednu vec by som este podotkol a poopravil ...ak sa tepelna izolacia dava z vnutornej strany, treba pred nu dat paronepriepustnu foliu, aby nevznikala kondezacia vodnej pary (spominane vyssie)-toto je to technicky spravne riesenie. Nie je to pravidlo, lebo tepelnotechnicke skusky sa robia pre najnizsie teploty v lokalite (exterier), ale vznik kondenzacie moze nastat aj pri inych teplotach + vznik pliesni pri nespravnom vetrani.
0 0
patrikK patrikK

patrikK je offline (nepripojený) patrikK

Na túto tému pribudlo dosť veľa Vaších podnetov platí staré pravidlo, koľko ľudí toľko názorov. Stále nie som presvedčený o názoroch pre jednoznačné zateplenie z vonku. Aj ked veľa osvedčených a vedecky doložených pravidiel hovorí o vonkajšom zateplení ako najvhodnejšom. Spomínate kondenzáciu -rosný bod, pliesne , ako to potom funguje napríklad v podkroví: zatepľujeme predsa zvnútra+parozábrana, nedochádza ku kondenzácii priamo vo vate?
0 0
hemko hemko

hemko je offline (nepripojený) hemko

patrikK Pozri príspevok
Na túto tému pribudlo dosť veľa Vaších podnetov platí staré pravidlo, koľko ľudí toľko názorov. Stále nie som presvedčený o názoroch pre jednoznačné zateplenie z vonku. Aj ked veľa osvedčených a vedecky doložených pravidiel hovorí o vonkajšom zateplení ako najvhodnejšom. Spomínate kondenzáciu -rosný bod, pliesne , ako to potom funguje napríklad v podkroví: zatepľujeme predsa zvnútra+parozábrana, nedochádza ku kondenzácii priamo vo vate?
Patrik,práve preto sa tam dáva ta parozábrana ,aby žiadna vlhkosť neprešla do izolácie.Musí byť dôkladne urobená ,lebo aj malá netesnosť môže spôsobiť po čase veľké problémy a vrchná časť strechy sa robí difúzne otvorená takže zostatková vlhkosť z dreva sa odparí a odvetrá.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Patrik všetky problém čo vznikajú sú tým, že to robia amatéri čo to odfláknu, technológia je dobrá (čo sa týka normálneho zateplenia)
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
patrikK Pozri príspevok
Na túto tému pribudlo dosť veľa Vaších podnetov platí staré pravidlo, koľko ľudí toľko názorov. Stále nie som presvedčený o názoroch pre jednoznačné zateplenie z vonku. Aj ked veľa osvedčených a vedecky doložených pravidiel hovorí o vonkajšom zateplení ako najvhodnejšom. Spomínate kondenzáciu -rosný bod, pliesne , ako to potom funguje napríklad v podkroví: zatepľujeme predsa zvnútra+parozábrana, nedochádza ku kondenzácii priamo vo vate?
vatu myslite tepelnu izolaciu, tak nie nevznika, pretoze parozabrana ide pred nu do interieru a para sa nedostava uz k nej.
0 0
živnostník-začiatočník živnostník-začiatočník
EPS sa vyparuje??? Co je to za somarina?

moji rodicia maju dom zatepleny uz cez 30 rokov. Po cca 25 rokoch davali novu vonkajsiu omietku (bol tam klasicky brizolit).

po strhnuti brizolitu zistili, ze z toho 25rocneho EPS neubudol ani jeden milimeter a vzhlad, pevnost je bez akejkolvek zmeny!!!

na 25rocnom polystyxrene?

Tak aky problem?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

živnostník-začiatočník Pozri príspevok
EPS sa vyparuje??? Co je to za somarina?

moji rodicia maju dom zatepleny uz cez 30 rokov. Po cca 25 rokoch davali novu vonkajsiu omietku (bol tam klasicky brizolit).

po strhnuti brizolitu zistili, ze z toho 25rocneho EPS neubudol ani jeden milimeter a vzhlad, pevnost je bez akejkolvek zmeny!!!

na 25rocnom polystyxrene?

Tak aky problem?
Sice som "zastanca" EPS, ale po 25 rokoch sa neposudzuje vzhlad, ale hustota a tepelnoizolacne vlastnosti
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

polystyrén sa zmršťuje je to asi 5% za 100 rokov, samozrejme záleží od kvality
0 0
vincenzo_007 vincenzo_007

vincenzo_007 je offline (nepripojený) vincenzo_007

mam rohovy byt v tehlovom dome, orientacia severozapad, hrubka stien je cca 40 cm, lokalita BA. vonkajsia izolacia nehrozi, kedze sa jedna o pamiatkovu budovu, takze uvazujem o vnutornej. zvazujem pouzitie bud polystyrenu alebo min.vaty + parotesna zabrana + sadrokarton. aky je vas nazor na zaizolovanie iba jednej severnej steny? na zapadnej mam okna a bolo by to teda o dost pracnejsie (spalety, radiatory atd.).
dakujem za radu
0 0
monika 545 monika 545

monika 545 je offline (nepripojený) monika 545

Ahojte neda mi nereagovať. Po prečitani tejto diskusie, by som fakt ostal na vážkach či zatepliť z vnútra.Mali sme tiež problém s mokrými a tým postupne aj plesnivými stenami. Ja som to vyriesil tak,že pred 2 rokmi som dal na stenu /vid foto/ polystyrén 3cm, osieťkoval, omietol. Na tej časti steny bolo všetko ok, ale pleseň sa začala tvoriť vedľa zateplenej steny. Po 2-ročnom experimente sme priniesli termokameru, urobili výrezy v zateplenej stene na a na stene sme namerali 21,4 supňa vo výreze 13,7stpňa tzn. teplotný rozdiel 7st. Náš záver- pod stenou zateplenou sa pleseň netvorila.Rozhodli sme sa zatepliť steny z vnútra a to podľa nameraných hodnot z kamery- studené materiálom styrcom a zvyšok polystyrénom.
DSC09848.jpg  
DSC09849.jpg  
DSC09850.jpg  
DSC09853.jpg  
IR20110213_0481.jpg  

IR20110213_0481d.jpg  
1/1
0 0
nikro nikro

nikro je offline (nepripojený) nikro

Budem zateplovať zvnútra ( iná možnosť nie je ), ale len jednu stenu, vonkajšiu. Otázka znie: 1.) na stenu ( obvodový múr ) nalepím polystyrén tak, aby tam nevznikli žiadne vzduchové bubliny a na to parozábrana ( Al fólia ) takým istým spôsobom ako pol. a celé to prekryjem sadrokartónom tak, aby tam ostala dajme tomu 5cm medzera medzi zateplením a miestnosťou alebo 2.) najprv na stenu Al fólia a potom polystyrén a sadrokartń tak ako v 1.) ??? Na tej zateplovanej stene bude ešte k tomu kuch. linka a teda tú medzeru za sadrokartónom potrebujem na vedenie el., vody a odpadu. keďže ak som správne pochopil, polystyrén by nemal byť nijak prerušený. Ďakujem vopred za odpovede a prosím vyhnúť sa komentárom o najhoršom riešení a pod. Naozaj už viac komplikovanejšie sa to nedalo vymyslieť :-) ( kuchyňa v činžiaku bude spojená s vedľajšou izbou, čím vznikne akási kuchyňo-obývačka, severná stena je obvodová, južná je na spoločné schodisko, západná je s oknami a východná nebude a ešte navyše chceme jeden radiátor odstrániť... )
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vyhnite sa polystyrénu do vnútra.Ako chcete prilepiť fóliu,polystyrén a sadrokartón navzájom?
0 0
nikro nikro

nikro je offline (nepripojený) nikro

Z predchádzajúcich príspevkov som pochopil ( možno nesprávne ), že to by mal byť naj postup pri vnútornom zateplovaní: pol. na stenu., potom parozábrana a samozrejme ten sadrok. tam byť nemusí, ale ja to tam potrebujem, ako spomínam vyššie. Sadrk. bude samozrejme upevnený na profiloch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať