Zavrieť

Porady

Zrušenie spolu disponenta VK

Ako mám postupovať ak chcem zrušiť spoludisponenta na mojej VK v Poštovej banke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Neviem ako Ty alebo niekto iný ....

    Ja osobne by som šiel na najbližšie kontaktné miesto Poštovej banky , kde Ti povedia všetko , čo je potrebné ...
    Mám za to , že sa to vybaví na počkanie ...

    Keď už nič iné , tak by som sa pozrel na stránku PB , viď :

    4.2 Disponent môže disponovať s peňažnými prostriedkami na Účte hotovostnou alebo bezhotovostnou formou určenou Majiteľom účtu v
    zmysle VOP a iných osobitných obchodných podmienok výlučne v zmysle Podpisového vzoru, ktorým Majiteľ účtu môže stanoviť
    podmienky disponovania s peňažnými prostriedkami. Oprávnenie Disponenta nakladať s Účtom zaniká jeho smrťou, odvolaním zo
    strany Majiteľ účtu
    , ako aj skončením platnosti Podpisového vzoru podľa týchto OP.
    http://www.postovabanka.sk/_img/Docu...%20účty.pdf
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    asterix174 4.2.2 Ak VK má dvoch Vkladateľov, Vkladatelia majú rovnaké právo disponovať s vkladom na VK a z právnych úkonov týkajúcich sa vkladu
    na VK sú zaviazaní spoločne a nerozdielne. Poštovka neskúma a nezodpovedá za vzájomné nároky Vkladateľov ku vkladu na VK.
    Vkladatelia môžu samostatne meniť len svoje identifikačné údaje alebo svoju korešpondenčnú adresu; ostatné úkony týkajúce sa VK
    musia vykonať spoločne.
    No neviem či je to také jednoduché.
    buchač Písal si o TVOJEJ vkladnej knižke !!!!!!!!!!

    ....ešte raz a pomaly .....

    T V O J A vkladná knižka ....
    asterix174 Ja som tam ako 1 vkladateľ ale dispoz. právo majú obaja vkladatelia rovnaké
    Mária27 buchač píše o účte (kde je majiteľ a disponent), asterix o vkladnej knižke (tam sú rovnocenní vkladatelia)
      zbaliť
    asterix174 tak to mi dôjde ale aký je postup?

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Musíš upresniť, kto je majiteľom VK. VK môže mať jedného majiteľa a niekoľko disponentov. Zrušenie disponenta urobíš ako majiteľ VK na počkanie na pobočke Poštovky. Môže ísť ale aj o VK na viacerých majiteľov, tu už treba pozrieť zmluvu ako ste si nastavili oprávnenia na knižke. Ak je to knižka ktorá ma dvoch majiteľov, budete musieť prísť do banky obaja. V zmluve alebo v Poštovke si ešte prever, či oprávenia disponovať máte kolektívne, alebo samostatne. Ak to máte samostatne, knižku vyber do minimálneho zostaku a otvor si novú, bez spoľumajiteľa, bez disponenta.

    Zrušenie spolu disponenta VK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.