Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Zdravím vás a mám na vás prosbu súvisiacu s ochranou osobných údajov. Pracujem vo firme, kde je nás 7 zamestnancov, mzdy a osobné údaje spracovávam iba ja, v roku 2006 som absolvovala školenie a v tom čase sme aj zaslali na úrad na ochranu osobných údajov o tom oznámenie o zodpovednej osobe. Teraz, keď začali platiť "nové pravidlá" podľa všetkého zodpovednú osobu mať nemusíme, stačí oprávnená osoba, kt. stačí poveriť, preškoliť. Je potrebné sa za tým účelom odhlásiť ako zodpovedná osoba z úradu na ochranu osobných údajov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie, nemusíš odhlasovať zodpovednú osobu. Úrad bude mať nový zoznam zodpovedných osôb - a to tých, ktorí vykonajú skúšku.
    Chrusťa ďakujem tictac7, takže už len tie bezpečnostné smernice a projekt zaktualizovať
    silvia Ani mzdovy softver netreba registrovať?
    Chrusťa to vážne? lebo za týmto účelom som kontaktovala ja svojho a ten mi nevedel na to ešte odpovedať. pracujem online Humanet, takže len vediem tzv. evidenciu?

    Ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.