Zavrieť

Porady

Hodinová mzda SZČO

Dobrý deň,
poprosím Vás o pomoc, ako vypočítam priemernú hodinovú mzdu u SZČO, ktorá mala v roku 2017 aj súbeh so zamestnaním.
Ďakujem krásne.
7 komentárov     zbaliť
Mila123 kombinácia mzda a szčo neexistuje.....
čo chceš vypočítať, pre aké účely? pre súd?
katkasabka je to doktorka a volajú ju na asistenciu k výsluchom na políciu. Môže si tam fakturovať náhradu mzdy, resp. hodinovú mzdu a cestovné náhrady. K tomu chcú tiež dokladovať daňové priznanie.
katkasabka Resp. jej priemernú hodinovú mzdu a cestovné náhrady, keďže je to cez víkend a teda nejde o ušlý zisk, ani mzdu ako takú....
Mila123 Katka, uvedom si, že mzdu szčo nemá !!!!!, ako manažérka by si to mala vedieť, resp. už som ti to písala....
má dr. sadzobník prác - cenník výkonov?, ( ZP nepreplácajú, podľa toho by som postupovala....
pretože z DP sa to nedá vypočítať (ja to neviem) pritom viac ako 20 rokov robím aj FO a aj PO lekárom DP
katkasabka ja Ti rozumiem ohľadom tých definícií. Volala som aj na políciu a tam ma dokonca odkázala na daňový úrad, že ten vystaví také niečo...čo je samozrejme blud.
Proste oni chcú / ak sa nebavíme o mzde ale dajme priemerný hodinový príjem a k tomu doložiť daňové priznanie.
Ona cenník výkonov má...
Mila123 postupovala aby som podľa cenníka výkonov,určite tam má výkony pre štátnu, či verejnú správu..... pretože príjem podľa DP máš, máš aj presne odpracovanú dobu? v príjme sú aj výkony sestričky, príjem je zameraný iba na zaplatené faktúry, t.j. ak by si dala príjem za rok 2017 (je tam aj príjem za rok 2016 a určite má aj pohľadávky najmenej za 12/2017)......nemysliteľné to je.....
katkasabka ok vďaka...ona sestričku nemá....
asi pôjdem tvrdo po príjme uvedenom v daňovom uvedenom za SZČO a vydelím to počtom hodín adekvátnym k danému pracovnému fondu a hotovo. Doložím daňové a bude...

VĎaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.