Zavrieť

Porady

Limit pre odpisy

Ahojte, neviete mi prosim vas niekto poradit aky bol limit na to aby sa majetok uz zacal odpisovat (a nie jednorazovo do vydavkov v r.2009) Viem, ze v r.2010 to je 1700EUR, ale rok spatne si niesom ista.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    tamca Pozri príspevok
    a este mam otaku: HM obstarany v r.2006, konkretne chladnicka, nasla som ju zaradenu v uctovnictve v 2.odp.skupine, ale neviem, v zakone ju nemozem nast a nezda sa mi ze patri do dvojky.
    dik.
    Predtým (2006)to bolo KP 29.71.11 „Chladničky a mrazničky pre domácnosť“. Majetok, ktorý sa nedá zaradiť podľa prílohy k zákonu sa potom zaradí do 2. odpisovej skupiny s dobou odpisovania 6 rokov.
    Teraz je to KP 27.51.11, tiež OS 2

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    od 1.1.09 do 28.2.2009 to bolo 996€ a od 1.3.2009 1700€ pre hmotný majetok.
    pre nehmotný majetok od 1.1.09 do 28.2.2009 1660€ a od 1.3.2009 je to suma 2400€

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    Aha, takze nestaci len brat do uvahy rok, ale este aj datum kedy presne bol ten HM kupeny...
    dakujem

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    a este mam otaku: HM obstarany v r.2006, konkretne chladnicka, nasla som ju zaradenu v uctovnictve v 2.odp.skupine, ale neviem, v zakone ju nemozem nast a nezda sa mi ze patri do dvojky.
    dik.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    aky je postup ak sa v priebehu rokov meni zaradenie HM do skupin? pokracujem v tom co bolo v case zaradenia do uzivania, alebo kazdy rok odpisy prisposobujem ak je zmena v zakone? Mam totiz "zdedene" ucto, a mam tu napr. sprchu obstaranu v r.2003 zaradenu v 4.OS na 20rokov a celu dobu od r. 2003 az po rok 2009 je v tomto duchu pokracovane, tak ma to dost zmiatlo.... a neviem aky by mal byt teraz za r.2010 spravny postup.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    no, pravdupovediac, tiez ma to napadlo, ale to by malo byt potom odpisovane ako sucast nehnutelnosti ako tech.zhodnotenie nie? alebo je to aj takto zvlast spravne, mozem v tom pokracovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.