Zavrieť

Porady

Práčka po začatí prania smrdí

Dobrý deň,potreboval by som poradiť,ak práčka len tak stojí nečinne nič sa nedeje nesmrdí,no akonáhle sa po nejakej dobe znova zapne a začne prať hneď je smrad...čím to je? Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
avalik aky smrad? stuchnuty, spaleny, ... ?
poodleman Ani neviem jak to definovať ten smrad :-D ako dajaká smradľavá voda či niečo podobné... žiadny spálený ani tomu podobný...
lujza.j pri akej teplote?
poodleman Tak teplota hádam ani vtedy ešte žiadna nie je keď len začne :-D najprv tuším začne vypúšťať nejakú vodu
KoxXxo Na začiatku prania vypúšťať vodu je trochu podozrivé. Žeby zostatok z minulého prania?
Tweety tak potom je to jasné, smrdí práve tá voda, ktorá v nej zostala, asi nebola poriadne odstredená, alebo vôbec vypustená
lujza.j vypúšťaním vody nezačína žiadny program.....
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár cacka
Toto som našla na stránke:
http://www.ekomarket.sk/tipy-a-rady/...tickej-pracky/

Ekologické a účinné čistenie automatickej práčky:

Mnohé z Vás určite zacítili pri svojej práčke čudný nepríjemný zápach, či pri vyťahovaní prádla z práčky nepríjemný zatuchnutý závan. Prípadne ste zbadali na svojom bubne či na gume nejaký povlak?
Ako sa toho zbaviť lacno, rýchlo a bez námahy? Je to možné? Áno.
Netreba Vám na to žiadne komerčné prípravky za veľa peňazí z reklám, ktorých účinok je minimálny alebo žiadny.
Potrebujeme:
1kg kryštálovej sódy (natrium carbonat -pracia sóda) - dostať ju kúpiť v drogérii či predajnich poľnohosp. a vinohrad.potrieb.
1l bieleho alk. 8% octu (môže byť aj normálny nebiely ocot)
Postup:
1. Priamo do bubna práčky nalejem 3 - 4 l vody.
2. pridáme roztok 1kg kryštálovej sódy rozpustenej v o vriacej vode
3. Práčku zatvoríme, nastavíme n amax. teplotu 95 stupňov . NIE na predpieranie! Len na hlavný dlhý program. Čím dlhši časový program, tým lepšie.
Pokial máte z boku plnenú práčku môžete vidieť v bubne "mierne penenie". To sóda rozpúšťa všetky staré nanesené zvyšky pracích prostriedkov a aviváži.
4. Na konci práčku vypneme, vyčistíme filtre.
5. Postup treba zopakovať, ale teraz dáme do práčky 8% zázrak - ocot. Práčku znova pustíme na 95 stupňov a na najdlhší program bez predpierania.
Ocot zlikviduje všetky možné plesne nahromadené na nedostupných miestach našej pomocníčky práčky.
Túto generálnu očistu práčky sa odporúča robiť 2 x ročne. Je to efektívnejšie ako používať rôzne komerčné prípravky, ktoré sú bohužial bez efektu.
Moje hodnotenie:
Sóda stojí cca 1,5 eura a ocot 0,40 eura + cena vody a elektrickej enrgie.
Minimálne výdavky, maximálna účinnosť čistenia Vašej práčky.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ak nemas hadicu napojenu priamo do odpadu a mas k nej pristup, tak po prani vyskusaj,kolko vody ti vypusti este do kyblika. Ak ti voda nejakou chybou pracky zostava v hadici,ci na dne pracky, tak samozrejme pachne.

Mozno je pracka a hadica iba zanesena a pomozu rady z predoslych prispevkov.
Ak aj potom zistis, ze nevypusta vsetku vodu,asi zostava len opravar.

V starsich temach /je ich tu viac/ niektori pisali, ze prestali pouzivat gelove pracie prostriedky a avivaze, ze im pradlo smrdelo pradlo. Vyskusaj aj tuto moznost.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
vypláchni octovou vodou .. predsalen dole v hadici zostáva voda, nuž a keď sa dlhší čas nepoužíva ... (ak teda "nehori" ??)
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
poodleman Ďakujem,no áno myslel som si,že tam voda ostane,ale prečo? tak používa sa dosť často,samozrejme nejaké tie dni sa nepoužíva...horieť nehorí,len ma zaujímalo čo mi poradíte
Tweety a nechávaš ju vyschnúť po dopraní a odstredení?
poodleman Hej hej nechávam ju pootvorenú
Tweety potom pozri filter, či nie je zanesený špinou a možno celkom neodstredí a voda, ktorá v nej zostane smrdí
poodleman Áno nechávam ju stále pootvorenú
Katy a R samozrjme, treba občas aj "prečistiť" - sóda, ocot, kys. citrónová ... voľakedy sa dala ľahko demontovať odpadová hadica a vyčistiť - terazky je to problém, tak tam všeličo ostáva ..
  zbaliť
poodleman A nebude to mať negatívny vplyv na šaty v práčke?
asedma nie, ja stale davam do pracky
Príspevok zbalený
spam
misoft Po desiatich rokoch mu to už zaručene NESMRDÍ!
Odporúčam okuliare na čítanie..... meškáš 10 rokov.
Blachsus A ty si kto, ze nieco odporucas uboziacik ? Dobra rada sa vzdy zide, aj pre niekoho ineho

Práčka po začatí prania smrdí

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.