Zavrieť

Porady

práčka so sušičkou?

Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

klaudia
Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
a najlepšia by bola keby už bola aj s automatickou žehličkou
Ja zastávam názor mať dobru práčku s vysokými otáčkami a vtedy máš prádlo suché za pol dna. Ja mam 1200 otáčkovu a sušičku nepotrebujem.
ale to vieš 100 ludí 100 chutí
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ja som si kúpila video spolu s dvd. Po mesiaci sa prepálila poistka a opravár, keď mi ju bol vymeniť povedal, že nikdy nie je dobre kupovať dva v jednom. Vždy všetko čo je jediné je aj lepšie ...
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

klaudia
Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
Naša domácnosť je ňou vybavená cca 4 roky a som spokojná. Sušenie má síce pomerne vysokú spotrebu energie, ale ak nechceš, prádlo nesušíš, ale niekedy sa fakt hodí.
Zvyčajne síce nesušíme, pretože to je vhodné skôr na syntetické materiály, čistá bavlna sa dosť krčí, ale ak je čas sušenia dlhší, je to lepšie. Zvyčajne to využívame pri "náhlom" praní, keď deti potrebujú rifle, bundy a pod. zo dňa na deň.
Myslím, že je vhodné sušiť pri bývaní v blokoch v čase keď sa ešte nekúri a prádlo dlho schne.
My sme spokojní, ale hovorím, že nesuším každú várku prania.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
aj ja mám práčku 1000 otáčkovú so sušičkou už asi 8 rokov. Zo začiatku som ju dosť využívala(teda tú sušičku) ale teraz uprednostním keď sa mi prádlo pekne prevetrá na balkóne. Ináč zo sušičky vychádzajú niektoré kusy mimoriadne pokrčené. Využila som to ale v prípadoch keď bolo treba rýchlo nejakú vec ráno ešte vysušiť. Ale pri najbližšej kúpe si už kúpim len samostatnú práčku.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Takže asi bez sušičky
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ze som tuto temu prehliadla ! ja mam so susickou uz velm dlhu dobu a nabuduce si ani inu nekupim. Musela som sa s tym naucit robit - ako nakoniec so vsetkymi vecami.

Nechat uplne uschnut pradlo sa da iba po troskach - aj v navode je to napisane, ze susit sa ma maximalne polovicna davka bielizne. Ale uplne dosucha susim malokedy, naozaj iba ked je nieco velmi surne. Aj to je pravda, ze jeansy su trosku problem. Dalej - susene pradlo sa musi ustriehnut - nesmie zostat vnutri, lebo sa naspat vsetko pokrci a pri tej teplote, ktora tam vznikne je potom naozaj problem veci vyzehlit.

Susicku ale pouzivam velmi casto - po prani pustim susenie na chvilku, kym sa iba zohreje, take teple ho vytahujem, skladam na kopu na pracku (nie ako do skrine, ale napr. tricka iba na polovicu, je to vlastne kvoli vyrovnaniu)a necham ho tam tak hodinku odpocinut a potom uhladne povesiam na snury dosusit. Co som spotrebovala elektriny pri suseni, to sa mi "vrati" pri zehleni. Niektore veci netreba zehlit vobec, niektore naozaj iba trosku pobehat zehlickou. Fakt super ! Cas zehlenia sa mi skracuje na stvrtinu. Ocenujem to nielen pri bavlne ale aj pri syntetike.

Obcas perieme aj v noci, vtedy nedavam aj avivaz. Ked pracka stoji az do rana - obycajne zostane pradlo dost pokrcene. Rano "otocim programator" iba na avivazovanie a vyzmykanie a zase necham chvilku (staci aj 10 min) pradlo susit. Vsetko sa povyrovnava, len to tam nesmie zostat stat - hned treba vytahovat ...

Niekedy aj ked periem v rukach (ked napr. nieco pusta farbu) tak zmykanie necham na pracku, aj ked je v nej malo veci a trosku posusim, vyvesiam ... velmi som spokojna.

Pozor treba ale dat pri vlne - ta sa pri suseni vie pekne zbehnut. Nase baby mi tak posusili par pulovrov, zo 42 mi urobili cislo 34 a kvalita z jemnuckej sa zmenila na "kobercovu" ...

este: rezimy susenia su obycajne 2 - jeden na bavlnu a druhy na syntetiku ... tak treba tiez rozlisovat - ked ponahlam, tak dam silnejsie (na bavlnu) susenie, ale po 10 min vyberam...

jemnejsie veci obcas dam vysusit aj po jednom - napr. manzelove paradne biele kosele, ktore periem v rukach - ani nezmykam, iba dam na chvilocku susit, ale to radsej "stojim pri pracke" ... a hned ako sa prestane tocit vytahujem, lebo v mojej pracke susenie posledne 2-3 min. uz netoci ... ale pradlo je tam iba v klude - co samozrejme nepotrebujem, lebo teple a vlhke sa krci viac samozrejme.

vyskusajte a napiste ci sa podarilo
Naposledy upravil ayya : 14.07.06 at 12:02
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ayya
ze som tuto temu prehliadla ! ja mam so susickou uz velm dlhu dobu a nabuduce si ani inu nekupim. Musela som sa s tym naucit robit - ako nakoniec so vsetkymi vecami.

Nechat uplne uschnut pradlo sa da iba po troskach - aj v navode je to napisane, ze susit sa ma maximalne polovicna davka bielizne. Ale uplne dosucha susim malokedy, naozaj iba ked je nieco velmi surne. Aj to je pravda, ze jeansy su trosku problem. Dalej - susene pradlo sa musi ustriehnut - nesmie zostat vnutri, lebo sa naspat vsetko pokrci a pri tej teplote, ktora tam vznikne je potom naozaj problem veci vyzehlit.

Susicku ale pouzivam velmi casto - po prani pustim susenie na chvilku, kym sa iba zohreje, take teple ho vytahujem, skladam na kopu na pracku (nie ako do skrine, ale napr. tricka iba na polovicu, je to vlastne kvoli vyrovnaniu)a necham ho tam tak hodinku odpocinut a potom uhladne povesiam na snury dosusit. Co som spotrebovala elektriny pri suseni, to sa mi "vrati" pri zehleni. Niektore veci netreba zehlit vobec, niektore naozaj iba trosku pobehat zehlickou. Fakt super ! Cas zehlenia sa mi skracuje na stvrtinu. Ocenujem to nielen pri bavlne ale aj pri syntetike.

Obcas perieme aj v noci, vtedy nedavam aj avivaz. Ked pracka stoji az do rana - obycajne zostane pradlo dost pokrcene. Rano "otocim programator" iba na avivazovanie a vyzmykanie a zase necham chvilku (staci aj 10 min) pradlo susit. Vsetko sa povyrovnava, len to tam nesmie zostat stat - hned treba vytahovat ...

Niekedy aj ked periem v rukach (ked napr. nieco pusta farbu) tak zmykanie necham na pracku, aj ked je v nej malo veci a trosku posusim, vyvesiam ... velmi som spokojna.

Pozor treba ale dat pri vlne - ta sa pri suseni vie pekne zbehnut. Nase baby mi tak posusili par pulovrov, zo 42 mi urobili cislo 34 a kvalita z jemnuckej sa zmenila na "kobercovu" ...

este: rezimy susenia su obycajne 2 - jeden na bavlnu a druhy na syntetiku ... tak treba tiez rozlisovat - ked ponahlam, tak dam silnejsie (na bavlnu) susenie, ale po 10 min vyberam...

jemnejsie veci obcas dam vysusit aj po jednom - napr. manzelove paradne biele kosele, ktore periem v rukach - ani nezmykam, iba dam na chvilocku susit, ale to radsej "stojim pri pracke" ... a hned ako sa prestane tocit vytahujem, lebo v mojej pracke susenie posledne 2-3 min. uz netoci ... ale pradlo je tam iba v klude - co samozrejme nepotrebujem, lebo teple a vlhke sa krci viac samozrejme.

vyskusajte a napiste ci sa podarilo
Mne vyšlo z toho resumé, že sú to zbytočne vyhodené peniažky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

radsej este dopisem: kedze nesusim dosucha, tak nemusim ani z pradla odoberat. Tych 10 min to necham susit normalne naplnene.
A v takomto horku je niekedy prijemne sa babrat so studensim pradlom, tak susicku si pustim iba na chvilocku - iba aby sa trosku poobracalo a nebolo take pokrcene, staci aj 5 min. pri tom silnejsom "bavlnenom" suseni - lepsie sa vyrovnava a uklada na tu pracku, potom sa aj lepsie vesia aj zehli, samozrejme

budem zvedava, ci to niekto vyskusa a oceni tu vymozenost mat v jednej "kysni" aj pracku aj susicku

a este: susicky sa daju kupit aj ako samostatne (nie integrovane s prackou) a existuju dva druhy. Jeden druh musi mat odvod pary do komina, alebo mimo pracky ... druhy druh je (ak to nepopletiem) kondenzacny. To funguje tak, ze vnutri vznika para a kazdu chvilku sa dnu (ale nie na pradlo) prskne trosku studenej vody a ta tu paru zrazi na vodu a voda odteka normalne do odtoku. ... a ja mam prave tu kondenzacnu.

Velmi som s tym spokojna, hoci som ju nechcela - nanutil mi ju moj manzel, hoci bola podstatne drahsia a on v zivote nepral a dobre urobil ! teda: dobre urobil, ze mi ju nanutil, nie ze v zivote nepral Skratka - nedam na moju pracku "dopustit"
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tweety
Mne vyšlo z toho resumé, že sú to zbytočne vyhodené peniažky.
nie su, fakt nie - ved to pisem: co miniem viac elektriny pri prani, usetrim pri zehleni... a pri zehleni setrim nielen elektrinu, ale aj cas ... a niekedy ten je mne podstatne "drahsi" ako elektrina
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ayya
nie su, fakt nie - ved to pisem: co miniem viac elektriny pri prani, usetrim pri zehleni... a pri zehleni setrim nielen elektrinu, ale aj cas ... a niekedy ten je mne podstatne "drahsi" ako elektrina
Ja keby som nežehlila tak ani TV nepozerám(keď len tak posedávam, do 15 minút zaspím) .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Nika
... Ja keby som nežehlila tak ani TV nepozerám(keď len tak posedávam, do 15 minút zaspím) .
ked chces viac kukat telku, len daj sem adresu - sa stavim, ze fronty ludi budu stat pri vasom dome a kazdy s kosom plnym s pradlom na zehlenie a potom mozes sledovat tv nie 24, ale kludne aj 48 hodin denne
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja mám tiež asi 10 rokov , je to dobré akurát v zime na vysušenie drobných vecí, ale ináč chcem upozorniť, že pri sušení sa spotrebuje aj veľmi veľa vody, keď som to počula , tak som tomu neverila. Ale opravár mi to potvrdil....Asi vám to bude divné, že načo je pri sušení potrebná voda. Tak práčka spolu so sušičkou má veľkú spotrebu vody , lebo ochladzuje bubon.... Sušička samostatná nie. Takže už aj kvôli tejto veci ju využívam ozaj len ojedinele.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ayya
ked chces viac kukat telku, len daj sem adresu - sa stavim, ze fronty ludi budu stat pri vasom dome a kazdy s kosom plnym s pradlom na zehlenie a potom mozes sledovat tv nie 24, ale kludne aj 48 hodin denne


Inak ja celkom rada žehlím... . Ale 48 hodín? Iba ak 24,5 - vraj tú polhodinu máme od Kaníka na obed
0 0
renata1973 renata1973

renata1973 je offline (nepripojený) renata1973

na rychle susenie bielizne to je super, no urcite sa nevyrovna presuseniu nu vzduchu
0 0
zuzana243 zuzana243

zuzana243 je offline (nepripojený) zuzana243

Ahojte,

viete niekto poraiť ako vybrať dobrú práčku so sušičkou?
prekvapilo ma, že väčšina práčok so suš. má dosť vysokú spotrebu aj keď sa používa iba práčka

Ďakujem
0 0
jamboree jamboree

jamboree je offline (nepripojený) jamboree

my sme takú práčku mali a sušenie sme využili asi 2x za celú cca 8 ročnú životnosť práčky...
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Ak je pracka so susickou, ma mensi bubon- pojme menej pradla na pranie, ale aj na susenie.
Samostatne pracky a samostatne susicky maju vacsi bubon. Zavisi od toho, ako casto planujes susit v susicke- v zime a v dazdi je to vyborna vec, susiak je zavadzadlo , dlho to schne a zavisi od toho, kolko mas miesta na ulozenie dvoch spotrebicov. Mozu sa ukladat na seba so specialnou konstrukciou, ak su kompatibilne, vacsinou jednej znacky, alebo osobitne. Kondenzacna susicka nepotrebuje privod ani odvod vody, mozes ju mat aj na chodbe. Nevypusta ziadnu vlhkost. Ja mam skusenosti s oboma druhmi a viac mi vyhovuje vacsi bubon pracky a vacsi bubon susicky. Vlezie tam bez problemov aj perovy paplon, pre ktory je susicka neocenitelna. Velmi jemne su po suseni v susicke frote uteraky. Avivaz nepouzivam. Synteticke pradlo elektrizuje.
Najradsej susim na vzduchu, ale mat aj susicku a pracku s velkym bubnom je velmi fajn .
Daniela, moja pracka spolocna so susickou, obycajna, nie kondenzacna, nespotrebovavala pri suseni ziadnu vodu, kohutik na vodu moze byt zavrety.
Naposledy upravil bupi : 28.04.10 at 08:42
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ja osobne by som odporučila radšej set samostatný - aj z vlastných skúseností. Dnes už predsa sa tieto spotrebiče postavia na seba a väčšie miesto nazaberie.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
zuzana243 Pozri príspevok
Ahojte,

viete niekto poraiť ako vybrať dobrú práčku so sušičkou?
prekvapilo ma, že väčšina práčok so suš. má dosť vysokú spotrebu aj keď sa používa iba práčka

Ďakujem
pozri toto......http://domacnost.sme.sk/c/3470843/su...-tu-pravu.html
máš tam ohľadom sušičiek všetko dobre vysvetlené ....
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Bionda Pozri príspevok
ja osobne by som odporučila radšej set samostatný - aj z vlastných skúseností. Dnes už predsa sa tieto spotrebiče postavia na seba a väčšie miesto nazaberie.
súhlasím s tebou..... a to hlavne z dôvodu servisu.....keď máš spotrebiče samostatné a sušička sa ti pokazí, tak práčku môžeš používať bez problémov, ale keď je to v jednom, tak napríklad pri poruche modulu, ktorý nie je lacná záležitosť, musíš si to dať čo najskôr opraviť, ak chceš prať, takže určite je výhodnejšie mať spotrebiče samostatné...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať