Zavrieť

Porady

práčka so sušičkou?

Ahojte,

Je dobre keď je pračka vybavená aj so sušičkou? Idem kupovať práčku a neviem sa rozhodnuť. poradíte?
Usporiadat
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

elpka Pozri príspevok
súhlasím s tebou..... a to hlavne z dôvodu servisu.....keď máš spotrebiče samostatné a sušička sa ti pokazí, tak práčku môžeš používať bez problémov, ale keď je to v jednom, tak napríklad pri poruche modulu, ktorý nie je lacná záležitosť, musíš si to dať čo najskôr opraviť, ak chceš prať, takže určite je výhodnejšie mať spotrebiče samostatné...
ja by som povedal, že skôr ako kôli servisu by som volil samostatné spotrebiče kôli ekonomike. pozrite si koľko spotrebuje vody+elektriky kombinovaná sušička s práčkou a koľko jej spotrebujú dva samostatné spotrebiče.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

bupi Pozri príspevok
Kondenzacna susicka nepotrebuje privod ani odvod vody, mozes ju mat aj na chodbe. Nevypusta ziadnu vlhkost.
určite? ja mám kondenzačnú sušku a ked je pustená v zavretom šatníku tak je tam zaručene vyššia vlhkosť.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

iv@n Pozri príspevok
určite? ja mám kondenzačnú sušku a ked je pustená v zavretom šatníku tak je tam zaručene vyššia vlhkosť.
Nema kadial vypustat, iba snad po otvoreni dvierok, vsetka vlhkost kondenzuje v zbernej nadobe, ktoru po dosuseni vylejes. Tesnia ti dobre dvierka?
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

podla mňa má kadial vypúštať, ten vzduch preženie cez kondenzátor, filter a potom ide zo sušky von a je určite vlhší ako štandard v miestnosti.
0 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Myslíte si, že je dobré zároveň prať v práčke a sušiť v sušičke, ktorá je postavená na práčke (teda môžu obidve fachčiť súčasne)?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ka.ja Pozri príspevok
Myslíte si, že je dobré zároveň prať v práčke a sušiť v sušičke, ktorá je postavená na práčke (teda môžu obidve fachčiť súčasne)?
Áno.
0 0
ka.ja ka.ja

ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

Nenašla som v návodoch ani k práčke ani k sušičke nič o tomto, tak som to nechcela riskovať. Ďakujem za názor, ušetrí mi to kopec času.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anja111 Pozri príspevok
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
Ak máš kde sušiť prádlo, tak tá sušička sú vyhodené peniaze. Ale to je len môj názor.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Práve s tým sušením začínam mať problém. Plastové okná, zateplený barak a sušenie spôsobuje vlhkosť...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anja111 Pozri príspevok
Práve s tým sušením začínam mať problém. Plastové okná, zateplený barak a sušenie spôsobuje vlhkosť...
Nemáš balkón? Lebo sušiť v byte je problém, to musíš furt vetrať. Potom už radšej to urob tak, ako myslíš.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
z mojej skusenosti ti odporucim nekupovat. Ale ked strasne chces susicku tak samotnu.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Anja111 Pozri príspevok
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
No ja si život bez sušičky ani neviem predstaviť. Že je prádlo zo sušičky pokrčené, môže povedať iba ten, čo to neskúsil, respektíve to nevie robiť.

Sušička je po manželovi a ponornom mixéri najpoužívanejši domáci pomocník
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

video1983 Pozri príspevok
z mojej skusenosti ti odporucim nekupovat. Ale ked strasne chces susicku tak samotnu.
Práve to neviem vyriešiť, lebo nemám dostatok miesta na 60 cm pračku, aby som mohla na ňu umiestniť sušičku. Takže je pravda, že prádlo je pomačkané, ak je pračka so sušičkou spolu? Alebo to platí aj keď je každá zvlášť?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dáša_ Pozri príspevok
No ja si život bez sušičky ani neviem predstaviť. Že je prádlo zo sušičky pokrčené, môže povedať iba ten, čo to neskúsil, respektíve to nevie robiť.

Sušička je po manželovi a ponornom mixéri najpoužívanejši domáci pomocník
Ja som to naozaj ešte neskúsila a preto to váhanie.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ja pouzivam susicku uz asi 7 rokov, lebo inu moznost nemam kedze zijem v krajine kde z 365 dni v roku prsi 366 dni

pradlo zo susicky je pokrcene a niekedy sa vytrati aj avivaz, myslim ten nadych avivaze. Ano aj ked kupis spolu alebo oddelene vysledok bude rovnaky. Existuju sice take vlhke vreckovky alebo ako to nazvat co sa davaju do susicky spolu s pradlom aby sa zachovala vona. Neskusal som to este.
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Anja111 Pozri príspevok
Rozhodujem sa, či kúpiť pračku so sušičkou, alebo len pračku... Doteraz som sušičku nemala. Známi ma odhovárajú, že prádlo zo sušičky je pokrčené... A tak čítam všetko, čo nájdem. V každom prípade ma to však láka...
Kvôli priestoru by som mohla kúpiť iba úzku pračku so sušičkou, teda plnenú zvrchu. Našla som tieto dva druhy:
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...6284k/z206130/
http://www.obchodny-dom.sk/automatic...biela/z145646/
Prosím, ak má niekto skúsenosti s niektorým z týchto druhov, podeľte sa so mnou a poraďte mi. Za každý názor vopred ďakujem.
prádlo zo sušky nie je pokrčené, je práveže jemnejšie na dotyk ako prádlo vysušené na šnúre, ak to nie je košela k obleku alebo decentná blúzka tak ani nič nežehlíme, najväčší rozdiel po vysušení vidieť na riflovine, zo sušky je pekne jemná a nie ako šmirgel.

pri tých práčkach so suškou v jednom si pozri spotrebu vody na jeden cyklus - iba pranie 50l a pranie a sušenie 100l, neviem prečo ale mali to tak všetky čo som pozeral..
plus kapacita bubna na pranie 6kg a na sušenie 4kg, čiže operieš plnú práčku a potom máš vyťahovať tretinu von a púšťať dvakrát sušenie.. pakovina.
plus si pozri spotrebu elektriny na jeden cyklus, ak ti beží práčka každý deň tak ti to kľudne spraví 10-20 eur mesačne.

čiže sumár podla mňa - ak sušku tak samostatnú bedňu kôli spotrebe vody a veľkému bubnu, ktorý vysuší celú várku z práčky na jeden záťah. sušička je dobrá v takomto počasí ako je dnes, ked sa to vonku neusuší ani za svatého, ak je vonku pekne tak vešiame vonku.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

video1983 Pozri príspevok
ja pouzivam susicku uz asi 7 rokov, lebo inu moznost nemam kedze zijem v krajine kde z 365 dni v roku prsi 366 dni

pradlo zo susicky je pokrcene a niekedy sa vytrati aj avivaz, myslim ten nadych avivaze. Ano aj ked kupis spolu alebo oddelene vysledok bude rovnaky. Existuju sice take vlhke vreckovky alebo ako to nazvat co sa davaju do susicky spolu s pradlom aby sa zachovala vona. Neskusal som to este.
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok
ja používam pračku so sušičkou 10 rokov a moja skúsenosť je opačná. Prádlo zo sušičky je mäkké, netreba žiadnu aviváž. Keď vyberieš hne´d po usušení, 90% stačí poskladať a odložiť do skrine. Len to musíš vedieť a dávať trochu pozor na čas, kedy sušenie skončí.
1 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

video1983 Pozri príspevok
Ale kazdopadne,, pradlo je pokrcene a ten kto ti bude tvrdit ze nie je tak klame. Samozrejme ze ho mozes potom zehlit a bude ok
tak neviem či máme rozdielne štandardy na to ako má vyzerať pokrčené prádlo, ale ja rozhodne všetky bežné veci vytiahnuté zo sušky nežehlím - tričká, nohavice, kraťasy, .. môžem ti odfotiť ak dnes bude žena prať ako vyzerá tričko z našej sušky, mne pripadá v poho a nežehlím ho.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
no potom to je asi o kvalite pradla.

ako myslis toto? :Len to musíš vedieť a dávať trochu pozor na čas, kedy sušenie skončí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať