Zavrieť

Porady

registracia na DU (dan z nehnutelnosti)

prosim vas, registrovat sa treba na adrese trvaleho bydliska alebo na DU, kde sa nachadza byt? vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mamina h. Pozri príspevok
    prosim vas, registrovat sa treba na adrese trvaleho bydliska alebo na DU, kde sa nachadza byt? vopred dakujem.
    Na adrese trvalého bydliska.

    Doplnenie:
    http://www.porada.sk/t55769-p3-pozor-registracia.html
    V tomto linku betka hneď na úvod píše, že na miestne príslušnom DÚ sa treba registrovať. Miestne príslušný DÚ je podľa trvalého bydliska.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.09.07 at 13:52 Dôvod: Doplnenie

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    len si chcem potvrdit, som odcestovana v zahranici, mozem tu prihlasku poslat postou doporucene na slovensko?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mamina h. Pozri príspevok
    len si chcem potvrdit, som odcestovana v zahranici, mozem tu prihlasku poslat postou doporucene na slovensko?
    ÁNo samozrejme. Stiahni si n www.drsr.sk tlačivo a pošli.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Po odpovedi Smitha bol doplnený názov témy , čím sa zásadne zmenila pointa otázky.Zadávateľ otázky tu zbytočne vniesol chaos. Ak ide o daň z nehnuteľnosti je otázka zle zaradená.
    Smith odpovedal na registráciu pre daň z príjmov.
    Pre daň z nehnuteľnosti je miestne príslušný obecný/mestský úrad, v katastri ktorého sa nehnuteľnosť nachádza.

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    ospravedlnujem sa za zmatok, ide samozrejme o REGISTRACIU

    na porade som dost dlho nebola, funguje stale lepsie a lepsie, odpoved prisla takmer rychlejsie ako som odoslala odpoved , dakujem

    takze este raz: registraciu mozem poslat aj postou, a to na adresu DU v mieste mojho trvaleho bydliska

    moj priatel (spolumajitel bytu) ma slovenske obcianstvo, ale trvaly pobyt na slovensku uz nema, dane plati mimo SR, kde sa ma registrovat on?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mamina h. Pozri príspevok
    moj priatel (spolumajitel bytu) ma slovenske obcianstvo, ale trvaly pobyt na slovensku uz nema, dane plati mimo SR, kde sa ma registrovat on?
    V akej krajine je daňový rezident? Na prvý pohľad sa pre SR javí ako daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, tzn., že by v SR zdaňoval iba príjmy dosiahnuté zo zdrojov v SR a v krajine, kde je daňový rezident, by tieto príjmy uviedol vo svojom DP v rámci "celosvetových " príjmov.
    Je však potrebné poznať krajinu daňovej rezidencie a v prípade, že s touto krajinou máme Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, pozrieť čo hovorí táto zmluva .

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    - toto ma vyriesene, danovu rezidenciu ma v spanielsku, kde aj plati dan z "celosvetovych" prijmov...
    - nevieme, na aky danovy urad mame poslat jeho registraciu, a ci vobec...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.