Zavrieť

Porady

vyučtovanie upomienky

Dobrý deň, potreboval by som poradiť vo veci ktorá je mi proti logike.&jedná sa o vyplatenie za službu TV ktorú som omylom vyplatil o týždeň neskôr.Spoložnosť si vyúčtovala poplatok za upomienku ktorú však zaslala až z ďalším šekom.Pre upresnenie, 22.9.2013 som vyplatil, Oni obdržali 23.9.2013 a upomienku vystavili 1.10.2013 de fakto po tom ako už peniaze mali na účte.Pýtam sa mali na to právo,ak si účtujú za oneskorenú platbu môže sa to volať upomienka, z právneho hladiska je to v poriadku.Jedná sa o Frresat UPC chcú po mne 1 euro vo veci sa nejedná o výšku sumy ale o princíp.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Je potrebná sa pozrieť do zmluvy, čo presne obsahuje v rámci poplatkov za neskoré uhradenie faktúry. Podľa toho sa dá zistiť, či upomienka spoplatnená 1€, ktorú vám za omeškanie platby poslali je v súlade so zmluvnými podmienkami, alebo nie je. Je v podstate jedno, kedy upomienku vystavili, pretože to nemení fakt, že ste boli v omeškaní s platbou. Otázne ale je, čo a ako môžu účtovať ("pokutovať"), keď taká situácia nastane (preto pozrieť zmluvu).

    vyučtovanie upomienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.