Zavrieť

Porady

Peňažný eurový fond - VUB

ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať ako to vidíte v momentálnom stave s fondami...v auguste som si založila peňažný eurový fond vo VUB...Tento krok mi poradili v banke...mala som k dispozícii celkom vyššiu sumu a vzhľadom k tomu, že to mala byť investícia na rok, dva je tento fond že vraj najvhodnejší s najvyšším výnosom. Viem, že to tam mám ešte krátko ale po chvíľkovom stave v pluse to vkuse klesá s negatívnym výhľadom. Za presunutie na bežný účet nie sú poplatky takže rozmýšľam nad touto možnosťou..asi bolo moje rozhodnutie unáhlené...aký je na to váš názor? Čo je v momentálnom stave výhodnejšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11zuzana11 Pozri príspevok
    ahojte,
    chcela by som sa Vás opýtať ako to vidíte v momentálnom stave s fondami...v auguste som si založila peňažný eurový fond vo VUB...Tento krok mi poradili v banke...mala som k dispozícii celkom vyššiu sumu a vzhľadom k tomu, že to mala byť investícia na rok, dva je tento fond že vraj najvhodnejší s najvyšším výnosom. Viem, že to tam mám ešte krátko ale po chvíľkovom stave v pluse to vkuse klesá s negatívnym výhľadom. Za presunutie na bežný účet nie sú poplatky takže rozmýšľam nad touto možnosťou..asi bolo moje rozhodnutie unáhlené...aký je na to váš názor? Čo je v momentálnom stave výhodnejšie?

    pozdravujem,

    fondy penazneho trhu su velmi konzervativne formy investovania s vysokou likviditou. No ale to je aj dovod nizkeho zhodnotenia pri tomoto druhu fondu je to cca 1,2% p.a. co je daleko pod priemernou rocnou inflaciou (3%), ale stale lepsie ako na beznom ucte. Podla predajneho prospektu maju uvedene zhodnotenie 1,29% p.a. za 5rokov.
    Suhlasim s tvrdenim ze je to lepsie riesenie ako bezny ucet kde je zhodnotenie 0,0% lepsia alternativa k tomuto - radsej terminak alebo sporiaci ucet, ktore su v ponuke cez 2% p.a. a bez poplatkou v niektorych pripadoch.

    Odporucam pozriet www.finacnahitparada.sk

    Zase raz banka poradila "dobre" svojim klientom.

    Michal

    leO pARD je offline (nepripojený) leO pARD

    leO pARD
    Veľmi správne podotknuté, že výhľad je negatívny. Najprv treba vedieť, za akým účelom chcete peniaze použiť a potom časový horizont. Keď budú tieto otázky zodpovedané stačí sa obrátiť na finančného poradcu, alebo chvíľu študovať. Otváram tému - http://www.facebook.com/pages/Finan%...51133581658143 môžete sa pridať.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    v súčasnom stave ekonomiky, je asi najvýhodnejšie investovanie "voľných" prostriedkov na termínovaný účet alebo na sporiaci účet, kde je istota 2 % a viacerých %... investovať v čase krízi t.j. od roku 2008 do podieľových fondov je výnosné len pre banku na poplatkoch za vstup do daného fondu...

    čo teraz s daným fondom robiť je otázne, lebo predať a ísť vedome do straty možno malej ale isto do straty... alebo vyčkať a riskovať väčšiu stratu alebo dúfať v nejaký zisk je tiež o riadne nervy, lebo ak fond klesne povedzme 20% aby sa dostal na pôvodný stav musí stúpnuť o 25 % a taký rast sa málokedy podarí...

    Peňažný eurový fond - VUB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.