Zavrieť

Porady

DPH viažúca sa k majetku pri registrácii

Múdre hlavy, poraďte mi prosím, nedopátrala som sa k žiadnemu serióznemu komentáru k § 55 Zákona o DPH. Nestretol sa niekto z vás s podobným problémom ako nasl.?:
Ako sa dopátrať k správnemu číslu DPH, viažúcu sa k majetku...?!!!
1.11.2004 sme sa zaregistrovali ako platitelia DPH. K tomuto dátumu sme viedli v majetku zásoby (DPH som nasčítala z dokladov od nákupu tovaru na zásobách - inventúrny zoznam k 31.10.2004) a technické zhodnotenie prenajatej budovy - autodielňa. K nemu sa viaže faktúra z roku 2002 - rekonštrukcia dielne a sociálnych zariadení, na ktorej je suma DPH "nezanedbateľná", ak je možné si ju uplatniť zo zákona, prečo to nevyužiť, keď bolo vypustené uplatňovanie DPH len 12 mesiacov spätne... Keďže "ochotná" pracovníčka daňového úradu, určená pre styk s verejnosťou, mi k tomu "nič bližšie nemohla povedať" a mne dostupní daňoví poradcovia boli vo vyjadreniach neurčití, čo na to tu prítomná odborná verejnosť? Veľmi pekne ďakujem za akékoľvek dotazy...
(Ja som to riskla a tú DPH som si uplatnila)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Podla mna si urobila dobre, na uplatnenie odpoctu mas narok, lebo doba 12 mesiacov je zo zakona vypustena.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Ale pozor, DPH z tech. zhod. budovy si neuplatňuješ celé, ako je na fa z roku 2002, ale len z neodpísanej časti.

    mira je offline (nepripojený) mira

    mira
    Jasné, dík, vypočítala som si percento, ktoré tvoria odpisy z celkovej hodnoty a o toto percento som znížila DPH z konkrétnej faktúry, dúfam, že som to urobila dobre.

    DPH viažúca sa k majetku pri registrácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.