Zavrieť

Porady

notebook za veľmi výhodnú cenu

Pekný deň! Potrebujem radu ohľadom notebooku.. Počítač využívam na základné povinnosti - word, excel, powerpoint, internet, Veľa článkov som si tu prečítala a podľa popísaných výber správneho záleží od použitia. Nevyznám sa vo svete notebookov, ale čo je základné, na čo potrebujem dať pozor: vyššie uvedené využitie, pozeranie filmov, prehrávanie CD, baterka aby mala dobrú výdrž (cca 3 hod i viac ak vydá). Ak sa nemýlim cena záleží aj od toho koľko palcov má - nevadí mi ak bude aj menší. Webkamera by mohla byť tiež. A cena ... ak sa dá tak do 350-400, ak sú tie v tejto cene šmejdy, tak priložím nejaké to €, ale ak mi niekto poradí že aj za taký lacný peniaz ako do 300 € kúpim dobrý notebook alebo mini notebook, s uvedeným použitím, tak si určite vyberiem lacnejší. Ešte som tu veľa čítala, že HP nie sú veľmi dobré.. Veľmi pekne ďakujem vopred za všetky rady.. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na vydrz baterie su dobre Toschiby.

    Ak chces pozerat filmy, tak radsej vacsiu obrazovku.
    Rataj aj s tym, ze filmy je lesie mat na externom discu,nie priamo v PC !
    Predpokladam, ze budes pouzivat Skype, takze by mal mat zabudovany mikrofon a Web kameru.

    Nepises,kde "von" cestujes,ale je mozne, ze su tam pocitace ovela lacnejsie,takze za tu cenu tam kupic PC s ovela lepsimi parametrami.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    No,samozrejme nemam na mysli jeden, ci dva filmiky...
    Ja nosim na cestu okolo tisiky na ext.HD, to by moj notbucik asi nezvladol

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pozor, pri uhlopriečkach pod 15" sa nedá dlho pracovať. Veľká záťaž pre oči. Odporúčam 15,6".
    Menšie sú dosť predražené.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    arizona Pozri príspevok
    Rataj aj s tym, ze filmy je lesie mat na externom discu,nie priamo v PC !
    Myslím že to je veeeľmi individuálne.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Mal som v zahraničí Toshibu 10,1 vačší notas by som netrepal ani za svet. Na spojenie z domovom úplne stačilo, väčší by len zavadzal v kufri.
    Za:
    - ľahká manipulácia,
    - dlhá výdrž baterky ( pri čítaní pdf, hraní kariet a pod ( 5 - 7 hod.),
    - ľahká manipulácia,
    - pozeranie filmov v pohode ( jeden denne nevidím problém, tu už je výdrž baterky menšia ).
    - dá sa zohnať aj do 300€.
    Proti: -
    - možno pre niekoho že nemá dvd mechaniku.

    Treba si položiť otázku čo od tej mašiny chcem, ísť do obchodu poobzerať, dať si predviesť.
    Naposledy upravil jojom : 16.11.11 at 11:53 Dôvod: dodatok

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ja mam Lenovo U 165 - s 500 Gb diskom
    Vyuzitie:
    - ulozisko pre filmy - pri pozeratelnej kvalite 400 filmov - jeden, dva sa daju pozriet aj na NB a vecer na hoteli cez HDMI preppojit na telku
    - Skype, email, web
    - kancelarska praca - bez problemov

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Ja som si pred rokom kúpil v akcii v Okay Asus PX 1001-nieco za 200€. 160GB HDD, Win XP. Za tie peniaze som to moc neriesil, navyse kvoli par programom je mi lepsie ostat pri XP-cku.
    Navyse uz asi pol roka mam cez dual boot moznost pouzivat linux a priznam sa, ze XP-cko som od vtedy spustil asi iba 3x..
    Ak je limitujuca cena, staci pozriet nieco taketo.
    Na e-mail, Skype, filmy pozarane so sluchadlami vo vlaku staci...
    Len je ich viacej verzii ( s vacsim HDD a XP sa dnes uz ani nepredava) a oplati sa priplatit za 6 clankovu bateriu. Ja som si toto neuvedomi a 3oj clankova mi po roku pouzivania vydrzi pri zapnutom wifi uz len cca 2,5 - 3 hod...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.