Zavrieť

Porady

DOVP

Kedy môžem najneskôr písomne uzatvoriť DOVP? /podľa ZP/Neviem či postupujem správne. Uvediem príklad : začiatok výk. práce 28.12.2012
- dátum uzatv.dohody - 27.12.2012.

Neberte do úvahy evidenciu na ÚP. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Tweety Pozri príspevok
    Áno je.
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Uľavilo sa mi, lebo pri tých zmenách, ktoré boli a ešte nás čakajú, niekedy neviem, či to správne robím.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    jana-ba Pozri príspevok
    najneskor aj 28.12.2012. v den nastupu.
    Je to ozaj tak? V ZP do 31.12.12 som čítala vetu .... deň pred dňom .... a neviem či postupujem správne. (uviedla som príklad)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Je to ozaj tak? V ZP do 31.12.12 som čítala vetu .... deň pred dňom .... a neviem či postupujem správne. (uviedla som príklad)
    Najneskôr ho môžeš prihlásiť pred začiatkom vykonávania prác na dohodu. Takže ak ho prihlásiš napr. 28.12. o 7,00 hod. a práce začne od 7,30 hod., prihláška je v súlade so zákonom stanovenými podmienkami.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Kedy môžem najneskôr písomne uzatvoriť DOVP? /podľa ZP/Neviem či postupujem správne. Uvediem príklad : začiatok výk. práce 28.12.2012
    - dátum uzatv.dohody - 27.12.2012.

    Neberte do úvahy evidenciu na ÚP. Ďakujem.
    dohody do ZP musíš prihlásiť najneskôr do konca mesiaca nasledujúceho po začiatku vykonávania prác.....povinnosť vzniká k 01 01 2013 (novelizácia zákona)

    ale teba určite k 27 12 2012 zaujíma iba SP.....tam je povinnosť pred začiatkom vykonávania práce......

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Tweety Pozri príspevok
    Najneskôr ho môžeš prihlásiť pred začiatkom vykonávania prác na dohodu. Takže ak ho prihlásiš napr. 28.12. o 7,00 hod. a práce začne od 7,30 hod., prihláška je v súlade so zákonom stanovenými podmienkami.
    Ďakujem za odpoveď, ale ja som mala na mysli dátumy uvedené na DOVP - vystavenie dohody napr.:
    - v DOVP uvedené :Začiatok výkonu práce 28.12.2012
    - dátum vystavenia DOVP............ V Bratislave, dňa 27.12.2012.
    Je tento postup správny podľa ZP?
    Mila123 je to oki....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale ja som mala na mysli dátumy uvedené na DOVP - vystavenie dohody napr.:
    - v DOVP uvedené :Začiatok výkonu práce 28.12.2012
    - dátum vystavenia DOVP............ V Bratislave, dňa 27.12.2012.
    Je tento postup správny podľa ZP?
    Áno je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.