Zavrieť

Porady

Ja som platca DPH, môj dodávateľ neplatca DPH

Je to výhodné pre mňa? Alebo sa inak spýtam, v čom je to nevýhodné pre mňa?


Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    matej37 Pozri príspevok
    Je to výhodné pre mňa? Alebo sa inak spýtam, v čom je to nevýhodné pre mňa?


    Ďakujem za odpoveď
    Nie, pretože takto nemáš možnosť uplatniť odpočet, kedže fakturuje bez nej, a na druhej strane ju musíš zo svojich plnení odviesť.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    A to nehovoriac o odvodoch, ktoré by platil za sestru, ak by ju zamestnal. To je nezmysel.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    padro Pozri príspevok
    ze si neodratas dph,... cize ak by si mal dodavatela s rovnakou cenou s dph, tak by si to mal o 19 percent lacnejsie.
    uvedené platí za predpokladu, že daný dodavateľ je medzičlánkom v dodávateľskom reťazci... A to nevieme.
    V prípade, že dodávateľ dodáva svoje vlastné výrobky, tak tie nie sú zaťažené DPH, teda môže byť o tú DPH lacnejší - výhoda pre teba je tá, že neviažeš 19% do termínu odpočtu DPH. Samozrejme to platí za predpokladu, že dodávateľ - neplátca toho istého tovaru - je o tých 19 % lacnejší, ak dodávateľ, ktorý je plátcom.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ze si neodratas dph,... cize ak by si mal dodavatela s rovnakou cenou s dph, tak by si to mal o 19 percent lacnejsie.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    obzvlášť nevýhodné je to v tom prípade, ak tvoj dodávateľ dodáva aj iným predajcom a oni sú neplatitelia DPH.

    Na príklade:
    nákupná cena vyrobku je 10€. Pre teba aj pre iných odberatelov.

    Tvoja prirážka nech je 20%, plus dph 19%
    t.j. 10*1,2*1,19=14,28 je výsledná predajná cena. Z nej odvedieš štátu na DPH 2,28€

    Neplatca DPH má pri rovnakých podmienkych predajnú cenu 12€ alebo ak sa bude držať tvojej ceny 14,28€, potom jeho zisk bude 4,28€

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    A nedá sa to tak obísť, že moja sestra si urobí živnosť a bude neplatca DPH a ja by som ju potom zamestnal pod sebou,ale bude mať samozrejme živnosť a bude neplatca DPH?


    Alebo druhá možnosť, že by som založil s.r.o?

    DIKY

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    spekulujes.... co tak vybavit nizsiu cenu u dodavatela, alebo si najst ineho co je platcom DPH... nehovor ze minimalne vramci ceskoslovenska sa nenajdu.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    matej37 Pozri príspevok
    A nedá sa to tak obísť, že moja sestra si urobí živnosť a bude neplatca DPH a ja by som ju potom zamestnal pod sebou,ale bude mať samozrejme živnosť a bude neplatca DPH?
    Alebo druhá možnosť, že by som založil s.r.o?

    DIKY
    a týmto by si čo konkrétne získal? Tovar od neplatcu by predavala sestra?

    Ja som platca DPH, môj dodávateľ neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.