Zavrieť

Porady

Žiadost o vrátenie zahraničnej DPH

Prosím o radu - v r. 2011 firma nakupovala materiál v Čechách na faktúru, kde bola vyčíslená aj česká DPH. Teraz si chceme žiadať DU o vrátenie zaplatenej DPH v zahraničí. Vypisujeme žiadosť o vrátenie DPH, ale máme s tým trochu problém. Vie niekto prosím pomôcť? Treba naskanovať faktúry a dať ich do prílohy?
A tiež rakúska firma nám vystavila faktúru s dph za:poplatky za preclenie a špedíciu - môžme si žiadať o vrátenie tejto dph od DU Bratislava? /nenašli sme v žiadosti takýto kod/. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....na vrátenie DPH zo zahraničia potrebuješ ZEP. Žiadaš priamo z DÚ tohoktorého štátu na základe ich podmienok (napr. minimálna výška sumy, o ktorú môžeš žiadať)

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    ZEP mám, len neviem či to môžem žiadať cez DU Bratislava, a či môžem žiadať aj o vrátenie DPH z poplatkov z preclenie, keďže v žiadosti mi na to nesedí žiadny kod

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Prosím, vie niekto poradiť? je to asi blbá otázka, ale už mám v tom chaos,ďakujem

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Do Česka treba doklady zoskenovať, aj keď jednotlivý doklad nepresiahne limit základu dane 1000 €, alebo pri kúpe PHL 250 €. Mám to overené na českom DÚ.
    Ak ti nesedí žiadny kód, tak použi kód 10 - iné a do kolónky voľný popis tovaru alebo služby, v jazyku daného štátu napíš o čo sa jedná.

    Žiadost o vrátenie zahraničnej DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.