Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Ako mzdárka spracovávam osobné údaje zamestnancov, lebo to vyplýva z mojej pracovnej náplne, tiez som poučená v zmysle zákona č.122/2014 o ochrane osobných údajov. Systém práce v organizácii je taky, že ja evidujem PN, OČR zamestnancov, vyplnujem na týchto tlačivách údaje o ich začiatku, konci a iné predpísané náležitosti /aj č. účtu pracovníka/. Tieto tlačivá však nedoručujem Sociálnej poisťovni ja, ale pracovníčka na sekretariáte, ktorá chodí na poštu a na iné inštitúcie. Je správny tento postup z hladiska ochrany osobných údajov? Stačí, ked by sa ta pracovníčka "poučila" o ochrane osobných údajov pri prenose z budovy do inej organizácie? Alebo by to mala mať aj v pracovnej náplni, že dochádza do styku s týmito údajmi - i ked len pri prenose. A je jedno či v zatvorenej obálke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Kompetencie v spracúvaní osobných údajov nemusia súhlasiť s pracovnýmii náplňami, ale poučenia musia vychádzať zo skutočných kompetencií. Takže ak Vaša kolegyňa pracuje s otvorenými obálkami, má mať v poučení podľa § 21 zákona o ochrane osobných údajov, že je oprávnená oboznamovať sa s osobnými údajmi spracúvanými v informačnom systéme Personálna a mzdová agenda. V opačnom prípade stačí upraviť jej zodpovednosť za doručenie obálok v neporušenom stave.

    Ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.