Zavrieť

Porady

Zmluva na dobu určitú a dohoda o prehlbovaní kvalifikácie

Pracujem v firme a som zamestnaná na dobu určitú. Zamestnávatel chce aby som absolvovala školenia a podpísala dohodu o prehlbovaní kvalifikácie s tym že budem musieť odpracovať vo firme dva roky alebo zaplatit školenia. Je to vobec možné keďže pracovný pomer podla pracovnej zmluvy končí buduce leto? Zamestnavatel tvrdi že až po tom bude vedieť či sa osvedčím mi predlži zmluvu. A čo ked predlženie nepodpíšem ja? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to mozne. Zaplatit skolenia budes musiet len ak by si skoncila PP ty, vypovedou alebo kvoli poruseniu prac. discipliny. Teda tak by si to mala mat definovane v zmluve. Na to si daj pozor. Aj zamestnavatel si musi dat pozor, aby to bolo spravne definovane. Samozrejme takato zmluva a vycislenie sumy skoleni musia byt v sulade so Zakonnikom prace, aby boli platne a vymahatelne.
    katusena To že nepodpíšem predľženie môže byť brané ako výpoveď z mojej strany? aj napriek tomu že nedávam výpoveď ale končí doba určitá? V dohode mám že sa zavazujem zostat v zavazku po dobu min 2 rokov.
    ivka70 Do tej zmluvy mnozete dat aj taky variant. Pytaj sa zamestnavatela, ak to tam nebude, co v takom pripade.

    Zmluva na dobu určitú a dohoda o prehlbovaní kvalifikácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.