Zavrieť

Porady

Domovy gsm alarm

Rad by som otvoril temu domovy alarm.Je tu uz zopar prispevkov ohladom tejto temy no ale nic moc mi nedali.
Tak preto.
Potreboval by som domovy alarm s gsm modulom /aby mi posielal sms/ nejake tie snimace - pohybove,poziarny,unik plynu,otvorenie okna ci dveri/.
Neviem aky? Aky vyrobca? Kablove ci bezdratove?
Namontovat vlastnorucne ci nechat to na firmu?
Poprosim o vase skusenosti a alarmy ktore uz mate v prevadzke...
Dakujem
Usporiadat
radenko radenko

radenko je offline (nepripojený) radenko

Riešim podobný problém, tak sa k tejto téme pripájam a čakám doporučenia. Mám naštudovaný oasis, ale neviem sa rozhodnúť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Dal som si namontovat... Ustredna PARADOX, klasicke kablove snimace - 7ks (novostavba, takze ma kable netrapia, su pod omietkou), GSM modul. Cena aj s montazou a konfiguraciou spolu 800 EUR.
Naposledy upravil TomasHC : 04.01.10 at 09:45 Dôvod: 7ks, nie 9ks :)
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Rozhodne nemontovať vlastnoručne, ale zveriť odborníkovi, ktorý jednoznačne vie čo robí, najlepšie takému čo sa tým živí. Neni sú to srandy s alarmami.
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

dolfort Pozri príspevok
Rozhodne nemontovať vlastnoručne, ale zveriť odborníkovi, ktorý jednoznačne vie čo robí, najlepšie takému čo sa tým živí. Neni sú to srandy s alarmami.
Nie je to nic zloziteho.Kto je trosku technicky typ tak to zvladne v pohode.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

petervi Pozri príspevok
Nie je to nic zloziteho.Kto je trosku technicky typ tak to zvladne v pohode.
Jasne ze to nie je obrovska veda, ale amater si asi celkom idealne nerozmiestni snimace. Zapojit je to malina, horsie je to s konfiguraciou. Pre mna osobne by to problem nebol, ale robil mi to kamos...
0 0
Publicum Publicum

Publicum je offline (nepripojený) Publicum

Z vlastnej skusenosti odporucam OASiS...dokaze vsetko, co si napisal...momentalne ho pouzivam len ako zabezpecovacie zariadenie...v buducnosti chcem spojazdnit aj take veci ako ovladanie vonkajsieho a casti vnutorneho osvetlenia a ovladanie kotla...je to taka skladacka - zalezi na tebe, ze co potrebujes...montaz jednoznacne odporucam zverit odbornikovi...
1 0
jovanc jovanc

jovanc je offline (nepripojený) jovanc

Môj švagor si dal asi pred rokom namontovať drôtový GSM alarm JABLOTRON OASIS v cene okolo 800 EUR. V tej cene bolo komplet všetko od natiahnutia káblov až po nastavenie a zaškolenie a predĺžená záruka na 5 rokov. Zatiaľ nemal žiadne problémy a je s ním spokojný. Pri výbere tiež nevedel či drôtový, alebo bezdrôtový ale ten čo mu to montoval hovoril, že keď je to novostavba je výhodnejšie dať drôtový systém a keď je to už hotový dom tak bezdrôtový. Myslí, že je istejšie keď to namontuje firma - je na to záruka a servis. Tiež rozmýšľam, že si to dám namontovať. Pokiaľ by niekto chcel môžem mu dať kontakt. Je z Trnavy.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

aj ja mám drôtový GSM alarm JABLOTRON OASIS, bezdrôtový som nechcel kôli večnej potrebe meniť baterky, a ale to len naozaj že "vraj" tomu niekedy vadia rôzne žiarenia či vlny z iných zariadení. Ale ja som ho ešte napojil aj ta pevnú linku ťahanú v zemi, a následne v stene,pre istotu, ak by návštevník prišiel aj s rušičkou, pri ktorej GSM modul na prd.
A montáž určite firme, od toho sú tu.
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
ohladom alarmu je na modrejstreche dost vela odbornych informacii - nie je problem to najst. V principe netreba riesit znacku, ale detektory - typy, rozlozenie a celkovu schopnost systemu pachatela odhalit este skor, ako sa bude prechadzat po dome. V dnesnej dobe montuje alarm kadejaky lampel a vysledok je potom adekvatny - neskore reakcie, pripadne ziadene, pri vypadku napajania zrazu huka pol mesta a podobne ... Vseobecne by som sa riadil nasledovnymi zasadami :

1. LICENCIA na poskytovanie technickych sluzieb na ochranu majetku a osob - bez nej ani nepokracovat v jednani
2. ZNACKA
a. firmy = kolko je firma na trhu, referencie, ...
b. ponukaneho systemu = overit si na internete vyrobcu, jeho zazemie, servis, nahradne diely a v pripade dostupnych informacii o cene aj cenove relacie. Ak najdete na eBay-i ponukany system, mozte ihned odmietnut, to su na 90% veci z Ciny, ktore nikdy nemali ziadne platne certifikaty a nie su vhodne ani do psej budy
3. CERTIFIKATY - tak ako som spomial o riadok vyssie - znacka CE zarucuje len to, ze vyrobok je v zhode s EU legislativou a moze sa bezpecne pouzivat, tzn., ze jeho pouzitim nehrozi vznik skod a zraneni a ze ani tento vyrobok nemoze generovat vplyvy, ktore by k takymto situaciam viedli. CIZE - vobec to neznamena, ze dany system aj splna poziadavky STN-EN pre elektronicku signalizaciu narusenia (resp. EZS, PSN, ...). Certifikaty na toto vydava NBU, alebo iny nezavisli institut a doklady o preskusani komponentov musia byt na poziadanie k dispozicii - ZIADAJTE ICH (pokila nejde o notoricky zname a casom overene znacky ako Jablotron, DSC, GE Security, Honeywell, Bosch, Tecnoalarm, Spelza ...)
4. NAVRH - pokial navrh pozostava iba z detektorov PIR, je to slabe riesenie. Ziadajte ochranu detektormi otvorenia (minimalne na dvere) a rozbitia skla - takto ziskate ochranu aj pocas noci (detektory PIR v noci zapnute nemozu byt, nakolko je mozne, ze budete chciet po dome volne chodit (napit sa, WC, ...)
5. ROZSIRITELNOST - ak planujete dostavbu (aj v rozsahu viac rokov), je dobre mat system, ktory je schopny obsluzit aj tieto priestory - usetrite tym buduce naklady na novu ustrenu, prenosovu cestu a veci s tym suvisiace.
6. CENA ZA PRACU - pokial je cena za pracu priliz nizka, dohodnite ZMLUVNE, ze plati zaruka a ze montaznik je povinny bezplatne riesit pripadne reklamacie po dobu 24 mesiacov. Urcite v takomto pripade nepristupujte na jednanie "bez papiera", vypomsti sa vam to. Priliz nizka cena za montaz sposobi, ze montaznik uz po jednom servise v ramci zaruky prerobil celu ciastku - a preto nebude ochotny system korektne servisovat (prestoje pri potrebe servisu mozu viest aj k ohrozeniu zivota, ak dojde k lupezi) ! Z definicie podnikania ide o cinnost, ktora generuje zisk - na toto netreba zabudat pri jednani o cene ! Nizka cena montaze moze rovnako svedcit aj o neskusenom montaznikovi, nedostatku prace, alebo o moznych dodatocnych nakladoch.
Priliz vysoka cena musi byt niecim podlozena (napr. non-stop servis, predlzena zaruka, dozivotna zaruka na prevedenie, dohlad na dialku, ...)

CENA je relativna !! Pojem drahy a lacny nemozno povazovat za velicinu, ale za subjektivne vyjadrenie pocitu z ponukanej ceny - preto sa tymito vyjadreniami neriadte a nenechajte ovplyvnit.

PRIEMERNA (netreba to brat ako zavazna) cena montaze (hruba montaz zvacsa nezahrna programovanie a zaskolenie obsluhy) je cca. 11 Eur bez DPH / hodina. Tato cena by vsak nemala podliezt 8 ...
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
vemak Pozri príspevok
aj ja mám drôtový GSM alarm JABLOTRON OASIS, bezdrôtový som nechcel kôli večnej potrebe meniť baterky, a ale to len naozaj že "vraj" tomu niekedy vadia rôzne žiarenia či vlny z iných zariadení. Ale ja som ho ešte napojil aj ta pevnú linku ťahanú v zemi, a následne v stene,pre istotu, ak by návštevník prišiel aj s rušičkou, pri ktorej GSM modul na prd.
A montáž určite firme, od toho sú tu.
To, co sa da jednoducho zarusit najdete na made-in-china.com ... Profesionalne bezdrotove EZS nie su rusene beznymi spotrebicmi, dokazu pomerne spolahlivo fungovat aj v tesnej blizkosti vysielacov a radarov. Preto nestoja 5 eur ...
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
vemak Pozri príspevok
aj ja mám drôtový GSM alarm JABLOTRON OASIS, bezdrôtový som nechcel kôli večnej potrebe meniť baterky, a ale to len naozaj že "vraj" tomu niekedy vadia rôzne žiarenia či vlny z iných zariadení. Ale ja som ho ešte napojil aj ta pevnú linku ťahanú v zemi, a následne v stene,pre istotu, ak by návštevník prišiel aj s rušičkou, pri ktorej GSM modul na prd.
A montáž určite firme, od toho sú tu.
ohladom rusenia - profesionalne bezdrotove zariadenia sa nedaju rusit domacimi spotrebicmi, dokonca relativne bezproblemov funguju aj v tesnej blizkosti vysielacov, ci radarov. Zariadenia, ktore sa zarusit daju su hojne ponukane roznymi silnymi odbornikmi, ktori tvrdia, ze 500 eur aj s montazou je super cena, pricom nakup materialu ma z eBay-u za 70 dolarov ... Tomu sa hovori obchod ... Takze treba vediet zvazit, kto ponuka kvalitu a kto len chce zarobit ...
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

takže máme vyjadrenie odborníka, no veď som písal že som len počul že "vraj".
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Po skúsenostiach z vianoc doporučujem drôtový systém. Mám totiž Jablotron montovaný firmou, ale následne doplnaný a to už som robil ja. Takže idem na drôty a zopár bezdrôtových. Tie bezdrôtové majú okrem baterií nevýhodu v tom, že sa dajú zarušiť, dôjde k výpadku spojenia a podla nastavenia riadiacej jednotky aj k poplachu. K tomu došlo pred vianocami - zarušenie bolo každú chvíľu, poplachy, sms, takže som to musel zastaviť v softe, čo tiež nie je dobré. Zdroj rušenia som nezistil, možno sú to tie blikajúce svetielka na barákoch ... Nezávisle na tom som mal zarušený aj systém dialkového otvárania brány, kde mi dosah klesol z cca 50 m na 5m. Otvárania je už v poriadku, ale zmenu softu na hlásenie zarušenia som sa ešte neodvážil spraviť.
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
vemak Pozri príspevok
takže máme vyjadrenie odborníka, no veď som písal že som len počul že "vraj".
Dakujem, vyjadrenie odbornika urcite ano. Nevyvraciam moznost zarusenia - ale skutocne v drvivej vacsine len u 5-korunovych systemov. Takze rozhodne nebrat ziadnu cinu ...
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Po skúsenostiach z vianoc doporučujem drôtový systém. Mám totiž Jablotron montovaný firmou, ale následne doplnaný a to už som robil ja. Takže idem na drôty a zopár bezdrôtových. Tie bezdrôtové majú okrem baterií nevýhodu v tom, že sa dajú zarušiť, dôjde k výpadku spojenia a podla nastavenia riadiacej jednotky aj k poplachu. K tomu došlo pred vianocami - zarušenie bolo každú chvíľu, poplachy, sms, takže som to musel zastaviť v softe, čo tiež nie je dobré. Zdroj rušenia som nezistil, možno sú to tie blikajúce svetielka na barákoch ... Nezávisle na tom som mal zarušený aj systém dialkového otvárania brány, kde mi dosah klesol z cca 50 m na 5m. Otvárania je už v poriadku, ale zmenu softu na hlásenie zarušenia som sa ešte neodvážil spraviť.
No a tu je ta chyba - DOPLNENIE SOM SI UZ ROBIL SAM ... Ak dala montazna firma svoj servisny kod, tak to neboli bohvieaky profici - lebo tym preniesli zodpovednost za zlu instalaciu na seba. V ziadnom pripade by som nerobil alarm svojpomocne a uz vonkoncom nie rozsirovanie.

Jablotron ako bezdrotove riesenie je kvalitny, dovolim si tvrdit az spickovy - co sa tyka prenosu dat aj v zarusenom prostredi a kvality spojenia. Preto je na mieste otazka, co bolo pricinou rusenia ? Najcastejsie je to pouzivanie necertifikovanych zariadeni - teda napriklad impulznych zdrojov k roznym Cinskym haraburdam, ktore dokazu generovat pomerne vysokofrekvencne rusenie. Bezny kvalitny impulzak je bezdrotovemu systemu ukradnuty, lebo pracuje na frekvenciach od 5 do 100 kHZ, zatial co konkretne bezdrot Jablotron az na 868 MHz - to je rozdiel skoro o dva rady !

Pokial je pouzity system Jablotron rady 60, tak tato este pracuje na 433 MHz, teda presne na tej istej frekvencii ako aj ovladace na brany a pod.

Treba si vsimnut, ze 868 a 433 nie je presne delitelne 2-mi, takze v pripade 868 MHz systemu (OASiS) nie je mozne zarusenie od vysielacov s frekvenciou 433 MHz a reciproko, ani Jablotronom nerusite prijimace na 433 MHz (vyplyva to z n-nasobkov nosnej frekvencie v ramci spektra).

Takze zaver : Chybu bolo treba hladat v pouzivani necertifikovanych zariadeni v okoli, pripadne mohol niekto manipulovat s rusickou signalu. Funkcia kontroly zarusenia je v novej verzii Jablotronu (spominany OASiS) osetrena tak, ze pocas vypnutej ochrany pride len SMS, sirena nehuka.

Ale rozhodne - nerobit nic v tomto fachu na vlastnu past, lebo to nie je len take jednoduche ako vyzera na pohlad v navode.
Naposledy upravil Maczo : 07.04.10 at 08:38
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Maczo Pozri príspevok
Takze zaver : Chybu bolo treba hladat v pouzivani necertifikovanych zariadeni v okoli, pripadne mohol niekto manipulovat s rusickou signalu. Funkcia kontroly zarusenia je v novej verzii Jablotronu (spominany OASiS) osetrena tak, ze pocas vypnutej ochrany pride len SMS, sirena nehuka.

Ale rozhodne - nerobit nic v tomto fachu na vlastnu past, lebo to nie je len take jednoduche ako vyzera na pohlad v navode.
Fajn, len som neprišiel na to odkiaľ mi to rušenie prichádza. Seba skorigovať môžem, ale všetkých susedov ???
Samozrejme, že najskôr som vypol pre tento druh sirénu, ale po 20 SMS bez sirény som blokol aj tie SMS, mám totiž delenú ústredňu a jeden okruh bol pod ochranou. To že som to dokončoval sám za chybu nepokladám, aspoň viem čo sa mi v systéme deje, ale uznávam, že si na to nemôže trúfnuť každý. Volať na štedrý deň technika mi tiež nepripadalo ako príliš vhodné.
Ale ten príspevok som dal len z toho dôvodu, že sa mi vidí výhodnejšie pripojenie drôtom ako možnosť náhodných poplachov, ktorých zdroj nie je jednoduché vypátrať, najmä ak sú nepravidelné.
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Fajn, len som neprišiel na to odkiaľ mi to rušenie prichádza. Seba skorigovať môžem, ale všetkých susedov ???
Samozrejme, že najskôr som vypol pre tento druh sirénu, ale po 20 SMS bez sirény som blokol aj tie SMS, mám totiž delenú ústredňu a jeden okruh bol pod ochranou. To že som to dokončoval sám za chybu nepokladám, aspoň viem čo sa mi v systéme deje, ale uznávam, že si na to nemôže trúfnuť každý. Volať na štedrý deň technika mi tiež nepripadalo ako príliš vhodné.
Ale ten príspevok som dal len z toho dôvodu, že sa mi vidí výhodnejšie pripojenie drôtom ako možnosť náhodných poplachov, ktorých zdroj nie je jednoduché vypátrať, najmä ak sú nepravidelné.
No vypatrat zdroj rusenia je niekedy naozaj skoro nemozne - najma ak sa to deje nepravidelne. Mohla to byt napriklad porucha na nejakom vysielaci pre bezdrotove prvky - v cudzom alarme, autoalarme, ... Moznosti je vela.

Co sa tyka drotoveho riesenia - je to jednoznacne 100% spolahlive a nie su s tym spojene ziadne dalsie starosti (baterie, spojenie, ...). Len je smutne, ze vela ludi nemysli na toto dopredu, kym sa este da kable natiahnut kamkolvek.

Ak svojpomoc funguje spolahlivo, tak budis, ale ak to robi problemy, v prvom rade sa znizuje kredit vyrobcu (lebo fuurt to huka) v ociach napr. susedov a potom celkova dovera ludi v EZS. Odborna montaz ma okrem zaruky vyhodu aj v tom, ze musi byt spravena dobre a servis musi byt poskytnuty naozaj aj v ten stedry den - aj o 19:00 ...

Zas je otazka, co je to odborna montaz - my sme preberali nejednu instalaciu, ktoru robila "firma" a to bola nie katastrofa, ale priam apokalypsa ... Takze vsetko je relativne.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
toto je pre mňa tiež aktuálna téma. majú mi prísť montovať EZS, vybrala som (štatistickým vyhodnotením všetkých prečítaných príspevkov) JABLOTRON.
Kedže mám v dome klimatizáciu aj vykurovanie teplým vzduchom -nie radiátory, tak obyčajné detektory toto budu vyhodnocovať ako narušenie -laicky to tak chápem. Ponuka obsahuje
ústredňa Jablotron JA 83
akumulátor 12 V/17Ah
drôtová klávesnica JA 80E
infra snímač pohybu DSC
vonkajšia siréna DSC
akumulátor 12 V/2,2Ah
toto mám v ponuke, k tomu samozrejme montáž
a ešte bud jednoduchý GSM komunikátor, alebo GSM komunikátor Jablotron JA 80Y, rozdiel 60EUR
================================ čo ešte chýba?
čo s tými detektormi? Mám zvoliť asi drahšie, špeciálne, pri ktorých je vraj záruka bezproblémového chodu klimatizácie pri potrebnej citlivosti na vniknutie narušiteľa.
príplatok na duálny snímač pohybu je 20,- EUR bez DPH/ ks
==============
a ešte na okraj .................aký je rozdiel medzi DSC a JAblotron?
DCS sú tuším kanadské?
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
toto je pre mňa tiež aktuálna téma. majú mi prísť montovať EZS, vybrala som (štatistickým vyhodnotením všetkých prečítaných príspevkov) JABLOTRON.
Kedže mám v dome klimatizáciu aj vykurovanie teplým vzduchom -nie radiátory, tak obyčajné detektory toto budu vyhodnocovať ako narušenie -laicky to tak chápem. Ponuka obsahuje
ústredňa Jablotron JA 83
akumulátor 12 V/17Ah
drôtová klávesnica JA 80E
infra snímač pohybu DSC
vonkajšia siréna DSC
akumulátor 12 V/2,2Ah
toto mám v ponuke, k tomu samozrejme montáž
a ešte bud jednoduchý GSM komunikátor, alebo GSM komunikátor Jablotron JA 80Y, rozdiel 60EUR
================================ čo ešte chýba?
čo s tými detektormi? Mám zvoliť asi drahšie, špeciálne, pri ktorých je vraj záruka bezproblémového chodu klimatizácie pri potrebnej citlivosti na vniknutie narušiteľa.
príplatok na duálny snímač pohybu je 20,- EUR bez DPH/ ks
==============
a ešte na okraj .................aký je rozdiel medzi DSC a JAblotron?
DCS sú tuším kanadské?
Preco Jablotron ? Ak su v podstate vsetky ostatne komponenty od DSC, tak by som urcite isiel aj do ustredne tejto znacky. DSC je system na uplne inej technickej urovni ako Jablotron - poskytuje variabilitu v nastaveniach jednotlivych vstupov/vystupov a da sa rozdelit az na 4 (8) blokov, takze v buducnosti sa da ustredna za par eur rozsirit napriklad do dalsieho dobudovaneho objektu (samostatne stojaca garaz, sopa ...)

Z DSC by som odporucal ustrednu Power 1832 a klavesnicu PK-5500. Idealne pre dom.

Detektory, ktore su vhodne aj do objektu s trvale zapnutou klimou/vzduchotechnikou/vykurovanim su PIR+MW (mikrovlna) detektory, z DSC by sa dali pouzit LC-103PIMSK, ale z praxe sa mi zda, ze nie su az take dobre ako napriklad Tecnoalarm DUALTECNO 10.
Na cenu by som v tomto pripade az tak neprihliadal - ako sa da ocenit pocit domova a vlastny zivot ?? Je to jednorazova investicia ...

Co sa tyka GSM - urcite by som isiel do "drahsej" verzie, ktora ale prenasa konkretne informacie - teda presne od ktoreho detektora poplach prisiel a pod.


A este jedna vec - NEZABUDNUT si nechat namontovat magneticky detektor otvorenia na vchodove dvere (idealne na kazde dvere a okno a garazovu branu). Radikalne to zvysuje uroven ochrany a skracuje cas na reakciu prislusnych zloziek (policia, SBS, vlastna ochrana ...)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, mám aj inú ponuku - práve na DSC, týchto DSC bolo menej, tak som si hodnotila JABLOTRON ako rozšírenejšie.
DSC POWER1832 mi ponúkajú, k tomu aj s vysvetlivkou GECON Lite je GSM komunikátor slúžiaci na prenos dát cez GSM sieť prostredníctvom textových správ alebo hovorov.
Detektory dva druhy - obýčajný Prestige IR
a duálny PIR/MW snímač, dosah 15m, snímač "vidí" pod seba, zvýšená odolnosť, teplotná kompenzácia, počítadlo poplachov, regulácia MW dosahu, mont.výška 1.5 až 3m, prac. teplota -35° až +60°C, v cene je držiak s priechodzím kĺbom, záruka 10 rokov............
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať