Zavrieť

Porady

Domovy gsm alarm

Rad by som otvoril temu domovy alarm.Je tu uz zopar prispevkov ohladom tejto temy no ale nic moc mi nedali.
Tak preto.
Potreboval by som domovy alarm s gsm modulom /aby mi posielal sms/ nejake tie snimace - pohybove,poziarny,unik plynu,otvorenie okna ci dveri/.
Neviem aky? Aky vyrobca? Kablove ci bezdratove?
Namontovat vlastnorucne ci nechat to na firmu?
Poprosim o vase skusenosti a alarmy ktore uz mate v prevadzke...
Dakujem
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Maczo Pozri príspevok
No vzhladom k tomu kablu - ak spocitame kabel + pancierova trubka, tak mame vyslednu cenu zhruba 150% ceny zemneho kabla ... Problem je, ze "silny odbornici" v danej problematike maju na sklade vacsinou len obycajne kable a tieto zemne signalove sa im nechce zhanat, pripadne ani nevedia, ze existuju. Od zaciatku roka mi volalo 5 ludi, ze im nefunguje videovratnik, ci ho nevymenime za nas produkt - ale zistili sme, ze zariadeniam nic nie je, akurat kabel je nevhodny a po tuhej zime a dazdoch jednoducho "skoncil" ...
Asi si ju trocha domotal. Moje riešenie je klasický kábel + trubka. Je to drahšie ako zemné káble, ale ked niečo, tak mám šancu pretiahnuť nový kábel. Alebo dávaš zemné káble ešte do trubky ?
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Asi si ju trocha domotal. Moje riešenie je klasický kábel + trubka. Je to drahšie ako zemné káble, ale ked niečo, tak mám šancu pretiahnuť nový kábel. Alebo dávaš zemné káble ešte do trubky ?
Novy kabel sa da do existujucej, poohybanej a po case starej trubky zatiahnut tak obtiazne az skoro nerealne, ze to straca zmysel. Na ceste k rozvadzacu od plota stretneme minimalne 5 ohybov 90° a pri dlzke trasy viac ako 10 metrov je to skor z pekla stastie ak sa takyto husarsky kusok podari. A potom dalsia vec - naco pocitat s tym, ze sa kabel bude menit, ked sa da rovno natiahnut dobry ?? Navyse aj "seknuty" kabel sa da pomocou zalievacej sady po zospojovani bezpecne ochranit pred vodou ...
Pokial sa nepouzije videosystem, tak v principe audio na kratku vzdialenost pobezi aj na klasickom vedeni, ale je mudrejsie mat to poistene.
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
tú trubku sme vykopali - nie je poškodená a nevdím jej využitie, takže zadara.
čo je to konkrétne "kúsok drahšie?"
zemné káble sú dnes úzky profil?
Otestujem elektrikára, ako sa mu bude chcieť-nechcieť zháňať signálové káble - aj tak ešte musí prísť kde-čo spojiť, opraviť.
Zemne kable sa praveze daju bez problemov zohnat, ale nie v kazdom obchode s elektromaterialom. Kabel SYKFE 4x2x0.6, ktory sa vyborne hodi na analogovy audio system stoji cca. 1 € bez DPH/meter. Klasicky kabel SYKFY 4x2x0.5 + chranicka priemeru 20 mm vychadza na cca. 0,7 € meter ... Ale chranicka v takej cene nezarucuje, ze nepraskne po prvej zime alebo pri betonovani plota, resp. chodnika ... Takze zemne kable rozhodne odporucam.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Maczo Pozri príspevok
Zemne kable sa praveze daju bez problemov zohnat, ale nie v kazdom obchode s elektromaterialom. Kabel SYKFE 4x2x0.6, ktory sa vyborne hodi na analogovy audio system stoji cca. 1 € bez DPH/meter. Klasicky kabel SYKFY 4x2x0.5 + chranicka priemeru 20 mm vychadza na cca. 0,7 € meter ... Ale chranicka v takej cene nezarucuje, ze nepraskne po prvej zime alebo pri betonovani plota, resp. chodnika ... Takze zemne kable rozhodne odporucam.
tak som objednala zemný kábel, nie je vraj problém, akurát bude musieť prevrtat mur, trochu zasekať, našťastie fasada ešte nie je..............
0 0
Maczo Maczo

Maczo je offline (nepripojený) Maczo

Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac
Dobre rozhodnutie - je lepsie mat istotu ako po rokoch badat a laborovat nad pripadnou poruchou.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aka kvalita je GSM alarm Paradox? Dnes mi ho ponúkali.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Je to jedna z lepsich znaciek, nebal by som sa ju doporucit
1 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

technicka drobnost hlasice pohybu davat aspon 30 cm od okna aby nehlasili zbytocne poplachy ked sa pohybuje zaclona od tepla salajuceho z radiatorov.
1 0
czert11 czert11

czert11 je offline (nepripojený) czert11

jovanc Pozri príspevok
Môj švagor si dal asi pred rokom namontovať drôtový GSM alarm JABLOTRON OASIS v cene okolo 800 EUR. V tej cene bolo komplet všetko od natiahnutia káblov až po nastavenie a zaškolenie a predĺžená záruka na 5 rokov. Zatiaľ nemal žiadne problémy a je s ním spokojný. Pri výbere tiež nevedel či drôtový, alebo bezdrôtový ale ten čo mu to montoval hovoril, že keď je to novostavba je výhodnejšie dať drôtový systém a keď je to už hotový dom tak bezdrôtový. Myslí, že je istejšie keď to namontuje firma - je na to záruka a servis. Tiež rozmýšľam, že si to dám namontovať. Pokiaľ by niekto chcel môžem mu dať kontakt. Je z Trnavy.

Poprosim o meno a kontakt,akurat riesim rovnaky pripad.
Dakujem
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

keby si velmi chcel, mozem pomoct aj ja :-)
Papiere na Jablotron mam a uz aj dakych par rokov skusenosti by sa naslo.
0 0
lubluc lubluc

lubluc je offline (nepripojený) lubluc

tienik
co potrebuješ na to, aby si spravil cenovú ponuku.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

lubluc Pozri príspevok
tienik
co potrebuješ na to, aby si spravil cenovú ponuku.

1) miesto kde sa bude montovat + priblizny datum kedy, o aky objekt ide a jeho stav (novostavba, rekonstrukcia...)
2) o aky system mas zaujem (drot, alebo bezdrot)
3) podorysy podlazi
4) ake funkcie naviac oproti alarmu vyzadujes (poziarne hlasice, plynove, zatopove, viac klavesnic, ovladanie vykurovania, atd.) - proste co Ta napadne

Standardne navrhujem alarm z polachom na externu sirenu, internu sirenu a GSM hlasic
V bungalovoch uvazujem vacsinou jednu klavesnicu, v poschodovych dve.

Inac cim viac udajov das, tym budeme presnejsi. Samozrejme doladovat to mzeme na niekolko krat, dokonca aj dodatocne, kedze ide o modularny system.

Hod mi to kludne do mailu tienik@gmail.com
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
PRE MACZO

Dobrý deň!
Čítala som vaše príspevky a vidím,že ste odborník na EZS, preto vás prosím o radu. O 2-3 týždne si budem musieť dať namontovať alarm do obchodu s detskými potrebami. Chcem si poistiť zariadenie a tovar ,no musí to byť pred tým zabezpečené certifikovaným alarmom,ktorý by mal namontovať odborník s licenciou. Ja týmto veciam vôbec nerozumiem. Jedná sa o zabezpečenie dvoch miestností(jedny vstupné dvere, 2 okná a výklad). Chcem alarm,ktorý ma nebude v noci zbytočne budiť SMS-kami a zareaguje len ak bude skutočne narušený priestor obchodu. Zavolala som si odborníka,na ktorého som našla kontakt na internete a požiadala som ho o cenovú ponuku spoľahliveho alarmu do 400€. Spravil obhliadku a navrhol mi (zatiaľ bez komunikátora kvôli cene) Jablotron OASIS : 1/ drôtový za 369€ s montážou a bezdrôtovy za 599€. Viete poradiť niečo cenovo dostupnejšie s komunikátorom?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

no neviem, odbornik by asi alarm bez komunikatora tazko navrhol - aky by to malo v dnesnej dobe vyznam? Nehovoriac o poziadavkach normy na dva systemy varovania.
Naposledy upravil tienik : 26.02.12 at 10:41
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
tienik Pozri príspevok
no neviem, odbronik by asi alarm bez komunikatora tazko navrhol - aky by to malo v dnesnej dobe vyznam?
Len taký,že by bola splnená požiadavka poisťovne (poistenie majetku) a že v prípade narušenia by sa spustila sirena. On mi nedokázal navrhnúť nič do 400€ aj s komunikátorom. Môže sa niekto vyjadriť k tomuto:
DSC EZS SADA
Cena za kus (kus): 215.00€ (vrátane DPH 20 %)

Ústredňa DSC PC1616 6-16 Zón, s LED klávesnicou PC1555 + kovová skrinka + 1x 30Ah napájacie trafo + vonkajšia zálohovaná siréna + 7 Ah akumulátor + 4,2 Ah akumulátor + 4x LC-100 Infrapasívny Detektor
http://ecotradecomp.sk/index.php?pag...mart&Itemid=53
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

pozor nato, ak ma byt alarm naozaj aj papierovo alarmom, tak su pozadovane dva nezavisle kanaly na oznamenie poplachu. To jest napr sirena + GSM, Alebo sirena + PCO, sirena + LAN...atd..
Urcite nestaci len nalacnejsia sirena.
A robit alarm len akoze, co ja viem ci to ma vyznam. To potom staci kupit sirenu za cca 60€, dat jej napajanie, ona kazdych 50s blikne a zvonku to na alarm vypada :-)
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
Pre Tienik
Tak mne by to takto stačilo,len poisťovni nie :-).
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
Odporúčali by ste EZS Verso 5 (výrobca Satel ) ???
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
Poraďte mi prosím. Rozhodujem sa o dvoch EZS a neviem čo je lepšie do malého obchodu. Dostala som viac ponúk,ale chcem vybrať len z týchto dvoch:
Paradox:
Spectra SP 4000 ustredna
K10 klavesnica
VDMP3 hlas.modul
AWO 238 SK skrinka na ustredňu s trafom
Paradox PRO PIR snímač
12V/7Ah akumlátor do ustred
P50 vnut.siréna
PCS200 GSM komunikátor

alebo

DSC
DSC ústredňa 1616 + LED klávesnica
Pohybový detektor LC100
Magnetický kontakt
Napájacie trafo
Vonkajšia zálohovaná siréna
Akumulátor pre ústredňu
Akumulátor pre sirénu
GSM volač
0 0
alik1488 alik1488

alik1488 je offline (nepripojený) alik1488

Má niekto skúsenosti s gsm alarmom Profipatrol?Konkrétne s pridaním bezdrotových senzorov a čidiel.Mne to nejako nepáruje ďalšie PIR senzory,dver.čidlá ani druhá ovládacia kľučenka nebliká vôbec.Vie niekto poradiť ako na to?Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať