Zavrieť

Porady

Domovy gsm alarm

Rad by som otvoril temu domovy alarm.Je tu uz zopar prispevkov ohladom tejto temy no ale nic moc mi nedali.
Tak preto.
Potreboval by som domovy alarm s gsm modulom /aby mi posielal sms/ nejake tie snimace - pohybove,poziarny,unik plynu,otvorenie okna ci dveri/.
Neviem aky? Aky vyrobca? Kablove ci bezdratove?
Namontovat vlastnorucne ci nechat to na firmu?
Poprosim o vase skusenosti a alarmy ktore uz mate v prevadzke...
Dakujem
Usporiadat
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

prave som dokoncil montaz a programovanie alarmu. DSC 1616, 1x lcd klavesnica, 1x led klavesnica, 7 snimacov lc100, sirena, gsm komunikator, zonovy expander, baterie, trafo. Cena cca 650, montaz, programovanie sam-zadarmo.
preto svojpomoc, lebo nebude napojene na ziadny pult, iba vola a sms-kuje mne. zapojenie je jednoduche, vsetko nakreslene, napisane. programovanie trosku trvalo dlhsie, ale tiez vsetko dobre napisane, len treba trochu rozmyslat .
0 0
xatan xatan

xatan je offline (nepripojený) xatan

konatel
Len tak náhodou som sa dostal k tejto debatke, ktorá tu prebieha už nejaký ten piatok.
Ako prvé by som každému dal na zamyslenie myšlienku o ktorej sa tu debatkuje, a to, na čo vám je profi alarm s neprofi výstupom akým je GSM komunikátor, ktorý vám má posielať iba sms? A vonkajšia siréna tak akurát nakrkne najbližších susedov a nie aby ich naštartovala na pomoc. Čo spravíte až tú sms dostanete, pôjdete riešiť osobne nejakých vagošov a možno aj ozbrojených? Alebo nebodaj zavoláte PZ SR? Tak buďte si istý, že tí majú na dverách napísané "pomáhať a chrániť" iba pre novinárov a nie pre svoju prácu. Tí tam totiž dorazia ako poslední.
V dobrom Vám poradím dve možnosti ktoré skompletujú váš alarm do profesionálnej úrovne:
1., ak alarm, tak napojený na PCO, nech vagošov riešia chlapci na to vycvičení a primerané akční
2., www.elektrolife.webnode.sk

Použitím oboch možností budete mať navždy kľudný spánok a pohodu mimo domu. A ako poslednú radu, nezabudnite na poriešenie protipožiarnej ochrany, moderne alarmové ústredne to zvládnu, nielen zlodej vám vie zlikvidovať majetok, či životy, ale aj oheň je sviňa!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
xatan
Len tak náhodou som sa dostal k tejto debatke, ktorá tu prebieha už nejaký ten piatok.
Ako prvé by som každému dal na zamyslenie myšlienku o ktorej sa tu debatkuje, a to, na čo vám je profi alarm s neprofi výstupom akým je GSM komunikátor, ktorý vám má posielať iba sms? A vonkajšia siréna tak akurát nakrkne najbližších susedov a nie aby ich naštartovala na pomoc. Čo spravíte až tú sms dostanete, pôjdete riešiť osobne nejakých vagošov a možno aj ozbrojených? Alebo nebodaj zavoláte PZ SR? Tak buďte si istý, že tí majú na dverách napísané "pomáhať a chrániť" iba pre novinárov a nie pre svoju prácu. Tí tam totiž dorazia ako poslední.
V dobrom Vám poradím dve možnosti ktoré skompletujú váš alarm do profesionálnej úrovne:
1., ak alarm, tak napojený na PCO, nech vagošov riešia chlapci na to vycvičení a primerané akční
2., www.elektrolife.webnode.sk

Použitím oboch možností budete mať navždy kľudný spánok a pohodu mimo domu. A ako poslednú radu, nezabudnite na poriešenie protipožiarnej ochrany, moderne alarmové ústredne to zvládnu, nielen zlodej vám vie zlikvidovať majetok, či životy, ale aj oheň je sviňa!
A ten oheň ako chlapci poriešia? budú hliadkovať nonstop pred domom?A prečo by tam poliši nemali byť do 5 min veď musia! tak že čo ?
0 0
unisep unisep

unisep je offline (nepripojený) unisep

Zabezpečovacie systémy, to je moje živobytie od roku 1992. ...viac
EZS robím to už vyše 22 rokov. Keď sme začínali, objekty sa pripájali viac na externú sirénu. Ku podivu reakcie občanov aj policajtov boli prekvapujúco "zásahové". Postupne však na to začali kašlať. Aj aj ten policajt (ešte pochôdzkár) prešiel radšej na inú ulicu. Zrazu sa uvoľnil pult centrálnej ochrany (PCO) štátnej polície (nie ŠTB). Napájali sme toho neúrekom. Aj poplatky boli únosné. Potom sa pár krát zmenila vláda a s ňou aj vedenie policajného zboru. A tí postupne v rámci šetrenia, alebo čoho, znepríjemňovali a znemožňovali pripájanie civilných objektov. Tak SBS-ky nakúpili pulty a poďme ho chrániť. Ceny na začiatku podobné tým štátnym pomaly ale isto začali rásť. V BA vznikol aj PCO mestskej polície (ten je dodnes). Tak sa pripájalo o sto šesť. No ale prišla "kríza". Ľudia prestali investovať do takéhoto "špásu" a neskôr už ani nemali za čo.

No a teraz je stav takýto:
- alarm? Načo!
- keď alarm, tak najlacnejší z e-shopu, alebo obchodného reťazca
- keď predsa len od firmy, tak na vlastný mobil (já už narobím porádky...)

Je to smutné!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
xatan
Len tak náhodou som sa dostal k tejto debatke, ktorá tu prebieha už nejaký ten piatok.
Ako prvé by som každému dal na zamyslenie myšlienku o ktorej sa tu debatkuje, a to, na čo vám je profi alarm s neprofi výstupom akým je GSM komunikátor, ktorý vám má posielať iba sms? A vonkajšia siréna tak akurát nakrkne najbližších susedov a nie aby ich naštartovala na pomoc. Čo spravíte až tú sms dostanete, pôjdete riešiť osobne nejakých vagošov a možno aj ozbrojených? Alebo nebodaj zavoláte PZ SR? Tak buďte si istý, že tí majú na dverách napísané "pomáhať a chrániť" iba pre novinárov a nie pre svoju prácu. Tí tam totiž dorazia ako poslední.
V dobrom Vám poradím dve možnosti ktoré skompletujú váš alarm do profesionálnej úrovne:
1., ak alarm, tak napojený na PCO, nech vagošov riešia chlapci na to vycvičení a primerané akční
2., www.elektrolife.webnode.sk

Použitím oboch možností budete mať navždy kľudný spánok a pohodu mimo domu. A ako poslednú radu, nezabudnite na poriešenie protipožiarnej ochrany, moderne alarmové ústredne to zvládnu, nielen zlodej vám vie zlikvidovať majetok, či životy, ale aj oheň je sviňa!
...k bodu 1. - to sú akí ,tí vycvičení a primerane akční ???

...k SMS ohľadom avíza ...to je na trt , vtedy je už neskoro ...aj keď záleží aj od objektu ...
Ale ak by som bol doma a avízo by bliklo ????
Nuž jednám podľa § 26 , odst 2 Trestného poriadku ...t.j .

Oprávnené použitie zbrane
(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu.
To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
Naposledy upravil buchač : 20.06.13 at 09:33
0 0
reinard reinard

reinard je offline (nepripojený) reinard

Marek
dolfort
Rozhodne nemontovať vlastnoručne, ale zveriť odborníkovi, ktorý jednoznačne vie čo robí, najlepšie takému čo sa tým živí. Neni sú to srandy s alarmami.
ja by som mal obavu dávať montovať alarm neznámemu človeku aj keby bol odborník. jednoznačne zavolať keď tak firmu ktorá má dobré recenzie
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
...k bodu 1. - to sú akí ,tí vycvičení a primerane akční ???

...k SMS ohľadom avíza ...to je na trt , vtedy je už neskoro ...aj keď záleží aj od objektu ...
Ale ak by som bol doma a avízo by bliklo ????
Nuž jednám podľa § 26 , odst 2 Trestného poriadku ...t.j .

Oprávnené použitie zbrane
(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu.
To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
SMS nie je na trt. Ja pri poplachu dostávam SMS + volá. Tak isto dostávam SMS pri od- a zakódovaní a najmä na čo sa zabúda pri odpojení elektriny. Dôležité je mať sirénu, aby zlodej vedel, že ja o ňom viem. Predsa mi nič nebráni volať policajtov. A či prídu junáci alebo ja to zlodej nevie. Osobne to riešim kamerákom a alarmom. A zlodeja treba odradiť a nie naháňať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať