Zavrieť

Porady

Zácpa

Jak řešíte problémy se zácpou?
Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli - zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, různé čaje z bylinek, změnil jsem stravu (vláknina) apod. Některé z uvedených prostředků po čase
pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů v TV z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam
doporučovaný "psí dech", resp. "psí dýchání". Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to
při zácpě pomohlo.
buchač ...z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam...
==================
Už len porodiť chýba...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

a_je_to
Pokiaľ zácpa nie je výsledok choroby, ale iba zlého zažívania, tak určite by malo pomôcť do 2 hodín pitie vody z kyslej kapusty. Aj kúpenej v igelitovom sáčku, býva jej tam aj 3 deci. Postupne 1 deci každú hodinu, až do účinku. Nemôže sklamať, ale nie pred spaním, najlepšie na lačno.
Maria_Ze Toto nepoznám, nabudúce vyskúšam, ďakujem!

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto duves
Ľanove semeno, nepomlete. A viac krat za deň. Na noc určite. Na zapíjanie je možno aj mlieko chutnejšie. Verím, že to pomôže.

bulino1 je offline (nepripojený) bulino1

bulino1
Ak zapcha nie je sposobena chorobou, tak potom jednoznacne dostatok tekutiny a vlakniny. Ja zvyknem kazde rano pohar vlaznej vody a vela zeleniny, ovocia + celozrnne pecivo. Ak sa ti nechce jest tolko vlakniny, skus psyllium - rozpusti sa do vody a vypije. Ma ale trosku blbu chut. Popripade inu vlakninu napriklad vlakninu guarovu gumu. Ta ma kusok lepsiu chut.
Terezia13 skúšala som a nič sa nedialo, ani som nekričala - utekajte nožičky, lebo vám oka.... pätičky, jednoducho nič,D

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.