Zavrieť

Porady

Zácpa

Jak řešíte problémy se zácpou?
Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli - zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, různé čaje z bylinek, změnil jsem stravu (vláknina) apod. Některé z uvedených prostředků po čase
pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů v TV z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam
doporučovaný "psí dech", resp. "psí dýchání". Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to
při zácpě pomohlo.
buchač ...z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam...
==================
Už len porodiť chýba...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

a_je_to
Pokiaľ zácpa nie je výsledok choroby, ale iba zlého zažívania, tak určite by malo pomôcť do 2 hodín pitie vody z kyslej kapusty. Aj kúpenej v igelitovom sáčku, býva jej tam aj 3 deci. Postupne 1 deci každú hodinu, až do účinku. Nemôže sklamať, ale nie pred spaním, najlepšie na lačno.
Maria_Ze Toto nepoznám, nabudúce vyskúšam, ďakujem!

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto duves
Ľanove semeno, nepomlete. A viac krat za deň. Na noc určite. Na zapíjanie je možno aj mlieko chutnejšie. Verím, že to pomôže.
Terezia13 skúšala som a nič sa nedialo, ani som nekričala - utekajte nožičky, lebo vám oka.... pätičky, jednoducho nič,D

bulino1 je offline (nepripojený) bulino1

bulino1
Ak zapcha nie je sposobena chorobou, tak potom jednoznacne dostatok tekutiny a vlakniny. Ja zvyknem kazde rano pohar vlaznej vody a vela zeleniny, ovocia + celozrnne pecivo. Ak sa ti nechce jest tolko vlakniny, skus psyllium - rozpusti sa do vody a vypije. Ma ale trosku blbu chut. Popripade inu vlakninu napriklad vlakninu guarovu gumu. Ta ma kusok lepsiu chut.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.