Zavrieť

Porady

Počiatočné stavy v Omege

Ahojte, zakúpila som si program Omega, chcem sa spýtať ako mám ručne zadať počiatočné stavy k 01.01.2008. Ďakujem za pomoc
Usporiadat
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Naozaj mi nevie nikto pomôcť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ale v mojom prípade nezakladám novú s.r.o.. Do 31.12.2007 som pracovala na programe OBERON , od 01.01.2008 začínam s programom OMEGA. Program OMEGA nepodporuje prechod zo softvéru OBERON. Našla som pri nastavení firmy v účtovnom rozvrhu možnosť nahodiť konečné zostatky jednotlivých účtov. Neviem či je to správne ak to tak spravím. Alebo si musím cez interné doklady nahodiť každý účet samostatne k dátumu 01.01.2008?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Najprv musíš mať nastavené všetky údaje o firme...firemné iniciály, režim účtovania, číslovanie dokladov. Potom ideš do ..Evidencia.. účtovné doklady...hore sú okienka..okruh..tam si vyber interný doklad ID. V okienku evidencia si vyber ID iný IDX.Číselný rad tiež IDx. Od účtovného obdobia..daj si otvorenie...do účtovného obdobia daj si otvorenie. Potom cez tlačítko dole Pridaj si zadáš všetky účty s počiatočným stavom.
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

ďakujem ti
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

A do dátumu mám potom zadať 01.01.2008? Keď budem tlačiť súvahu za rok 2008 , tak mi potom načíta ja údaje za predchádzajúce obdobie t.j. 2007 ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dátum dáš 1.12008. Pozor ale...vystavíš len jeden interný doklad...ale s viacerými zápismi, podľa toho koľko účtov máš.
A takto doporučuje firma Kros urobiť si kontrolu :


Po zaúčtovaní interného dokladu na otvorenie aktívnych a pasívnych účtov a po zaevidovaní všetkých neuhradených záväzkov a pohľadávok z minulých rokov je potrebné vykonať kontrolu správnosti:
  • Vytlačte hlavnú knihu za obdobie Otvorenie. Uskutočníte to výberom z hlavného menu programu Tlač Účtovníctvo Hlavná kniha. Po stlačení tlačidla Pokračuj zadajte bližšie kritériá pre zobrazenie účtov hlavnej knihy. Potom odsúhlaste účet 701/xxx. Sumárne sa musí uvedený účet rovnať nule. Ak sa nerovná, vytlačte si analytickú evidenciu k účtu 701 a postupne prejdite a prekontrolujte všetky zaúčtované začiatočné zostatky.
  • Odsúhlaste saldokonto neuhradených záväzkov a pohľadávok. Vytlačíte ho výberom z hlavného menu programu Prehľady Saldokonto po položkách za obdobie Otvorenie a odsúhlaste syntetické a analytické účty (311, 321, 314, 324, …) s hlavnou knihou, ktorú ste odsúhlasili podľa bodu 1.
  • Odsúhlaste devízové účty a valutové pokladnice. Vytlačte ich výberom z hlavného menu programu Prehľady Kniha analytickej evidencie v oboch menách a porovnajte začiatočný zostatok v cudzej mene so začiatočným zostatkom v evidencii účtovných dokladov – zPD alebo zBV cez záložku Info, formulár PD/BV.
  • Odsúhlaste neuplatnenú DPH z minulých rokov. Záväzky v období Otvorenie evidujte vždy s rozpisom sumy na sumu spolu, základ dane a DPH v tom prípade, ak ide o doklady z okruhu CD a neuhradené tuzemské došlé faktúry s dátumom prijatia do 31.12.2001. V týchto dokladoch musí byť v záložke Evidencia DPH príslušného dokladu zapísaný dátum, s ktorým sa má doklad uložiť do evidencie neuplatnenej DPH (tento zápis sa uskutočňuje v účtovnom období Otvorenie). Kontrolu potom urobte tak, že spočítate DPH označenú v záložke Evidencia DPH (mesiac a rok zaevidovania neuplatnenej DPH) a porovnáte ju so začiatočnými zostatkami na účtoch 343/110 a 343/123.
0 0
miriam.1 miriam.1

miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

Ďakujem za pomoc
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A ide ti to? Nahodila si ich? Treba sa s tým trochu pobaviť.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Ahojte, mam tiez omegu a chcem zadat pociatocne stavy. Dostala som sa k uctovnictvu viac menej nasilu -a nemam ani paru co s tym mam robit. Citam program a prirucku..ale bieda. Sme OZ, mame od 1.1. 2008 PU, doteraz JU. Od 1.1. mame zivnostensky list.
Potrebovala by som poradit ako zauctovat tie zac.stavy - ten zaciatok-otvorenie ID som zvladla..ale tam sa objavil ID s milion funkciami a ja neviem ako to vyplnit
Ak je tu niekto kto ma trpezlivost so mnou ma to naucit..ozvite sa prosim...
Vdaka.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte omegáci,
chcem sa poradiť ako nahodiť počiatočné stavy v cudzej mene, keď nie na každom účte bol zostatok prerátaný na konci roka kuzom NBS k 31.12? Lebo keď si sama pomením sumu v Skk, tak mi vyhadzuje potom chybu že suma nieje prepočítaná zadaným kurzom.
Nevie mi s tým niekto poradiť ako to správne urobiť? Musím na kadý jeden účet urobiť samostatne interný doklad alebo sa to dá aj ináč? Ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte omegáci,
chcem sa poradiť ako nahodiť počiatočné stavy v cudzej mene, keď nie na každom účte bol zostatok prerátaný na konci roka kuzom NBS k 31.12? Lebo keď si sama pomením sumu v Skk, tak mi vyhadzuje potom chybu že suma nieje prepočítaná zadaným kurzom.
Nevie mi s tým niekto poradiť ako to správne urobiť? Musím na kadý jeden účet urobiť samostatne interný doklad alebo sa to dá aj ináč? Ďakujem.
Posúvam.....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
Posúvam.....
Zostatky na účtoch v Skk nahodíš cez ID klasický a zostatky na účtoch v cudzej mene musíš nahodiť cez zahraničným ID , ale pozor nedá sa nahodiť jedným dokladom viacero mien, teda budeš mať toľko ZID koľko mien bolo použitých, CZK, EUR, USD.... vtedy ti korektne doklad uloží SW Omega.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

sway Pozri príspevok
Zostatky na účtoch v Skk nahodíš cez ID klasický a zostatky na účtoch v cudzej mene musíš nahodiť cez zahraničným ID , ale pozor nedá sa nahodiť jedným dokladom viacero mien, teda budeš mať toľko ZID koľko mien bolo použitých, CZK, EUR, USD.... vtedy ti korektne doklad uloží SW Omega.
Toto všetko viem a našla som to aj v príručke, ale mňa skôr trápi to ako nahodiť zostatky na účtoch 311,321 v jednej mene, keď na každom účte mám zostatok v Skk prepočítaný iným kurzom NBS, z dôvodu že predošlý účtovník nenaúčtoval kurzové rozdiely ku koncu roku.
Čo s tým, poradíte prosím?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nikto nevie poradiť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Neviem ti poradiť, ale viem kde ti poradia bez čakania, okamžite a presne:
041/7071021 Kros žilina - určite im zavolaj
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
Toto všetko viem a našla som to aj v príručke, ale mňa skôr trápi to ako nahodiť zostatky na účtoch 311,321 v jednej mene, keď na každom účte mám zostatok v Skk prepočítaný iným kurzom NBS, z dôvodu že predošlý účtovník nenaúčtoval kurzové rozdiely ku koncu roku.
Čo s tým, poradíte prosím?
Práve v tom je to, že aj 311 a 321 musíš nahodiť cez zahraničný ID po menách - sprav si analytiku na každú menu , nie v SKK a potom si skontroluj celú 311 a 321 syntetiku či ti sedí PS.
Krásne to ide.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

sway Pozri príspevok
Práve v tom je to, že aj 311 a 321 musíš nahodiť cez zahraničný ID po menách - sprav si analytiku na každú menu , nie v SKK a potom si skontroluj celú 311 a 321 syntetiku či ti sedí PS.
Krásne to ide.
Ty mi asi nerozumieš. Ja viem, že každú menu musím robiť samostatne, ale keď na každú položku potrebujem mať iný kurz a pri zadávaní ID sa dá dať iba jeden. Asi sa to bude dať jedine tak, že urobiť viac ID a to na každý účet, že?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
Neviem ti poradiť, ale viem kde ti poradia bez čakania, okamžite a presne:
041/7071021 Kros žilina - určite im zavolaj
Ďakujem. Chcela som skúsiť najskôr tu, či sa s tým niekto nestretol. Ale díky.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
KvetkaK Pozri príspevok
Ty mi asi nerozumieš. Ja viem, že každú menu musím robiť samostatne, ale keď na každú položku potrebujem mať iný kurz a pri zadávaní ID sa dá dať iba jeden. Asi sa to bude dať jedine tak, že urobiť viac ID a to na každý účet, že?
presne takto som to myslela pochopili sme sa , ano budeš mať viac ID inak sa ti to nepodarí, držím palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať