Zavrieť

Porady

Zrušenie nečinnej s.r.o. (bez záväzkov)

V 5/2011 som si založil s.r.o. ako jediný spoločník/konateľ. Bohužiaľ podnikateľské aktivity sa mi presunuli iným smerom a uvedená s.r.o. je od počiatku úplne nečinná. S.r.o. nemala žiadnu zákazku, neodobrala žiaden tovar, nevydala žiadnu FA, nemá žiadneho zamestnanca (len ja som konateľ). Bol len vklad peňazí konateľa a drobné prijaté výdavky na platbu za internet, za vedenie účtu v banke a pod. Rád by som uvedenú s.r.o. úplne zrušil, ale neviem ako na to ... Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj takáto sro musí prejsť likvidáciou. Je to pomerne jednoduché, pár firiem som takto zlikvidovala.
    Žiaľ termíny povinných krokov nepustia, takže reálne bude firma vymazaná cca 3,5-4 mesiace od prvého úkonu.
    Napriek nečinnosti si povinný odovzdať za sro DPPO so všetkými prílohami - len dodávam pre úplnosť nakoľko je už marec.
    Môžeš oznámiť odklad podania DPPO, ak si s tým nezačal alebo RUZ nevieš urobiť.

    JLPK je offline (nepripojený) JLPK

    JLPK
    Ďakujem za info, ale toto je pre mňa príliš všeobecná informácia. Dalo by sa to napísať jednoduchšie napr. typu krok za krokom/ kam a čo podať/nahlásiť?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    JLPK Pozri príspevok
    Ďakujem za info, ale toto je pre mňa príliš všeobecná informácia. Dalo by sa to napísať jednoduchšie napr. typu krok za krokom/ kam a čo podať/nahlásiť?

    Hľadaj tu na porade, sú tu príspevky ohľadom likvidácie, ktoré ti dajú odpoveď krok po kroku.....

    Zrušenie nečinnej s.r.o. (bez záväzkov)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.