Zavrieť

Porady

Dovolenka s ohľadom na základnú mzdu

Chcela by som sa spýtať či robím správne výpočet mzdy:
- zamestnanec v mesiaci jún mal jeden deň dovolenky, má zmluvne stanovenú základnú mzdu 8000,-, pri výpočte mi program MRP vypočíta do kolonky základná mzda sumu s ohľadom na deň dovolenky lenže ja tam doplním tú sumu 8000,- - je to správne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to správne. Základná mzda sa kráti podľa odpracovaných dní, za D je náhrada mzdy.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    kutilmix Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať či robím správne výpočet mzdy:
    - zamestnanec v mesiaci jún mal jeden deň dovolenky, má zmluvne stanovenú základnú mzdu 8000,-, pri výpočte mi program MRP vypočíta do kolonky základná mzda sumu s ohľadom na deň dovolenky lenže ja tam doplním tú sumu 8000,- - je to správne? Ďakujem.
    Obsluhu programu MRP síce neovládam, ale s veľkou pravdepodobnosťou suma 8000,- pri zadaných podmienkach asi správna nebude. Nie je však možné na základe Tebou uvedených údajov určiť správnu sumu. Predpokladám, že program tieto rutinné operácie zvláda správne a nie je dôvod na zmeny vypočítaných súm.

    kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

    kutilmix
    Áno vyráta mi to:
    - zmluvný základný plat 8000,-
    - základná mzda 6334,-
    - náhrady za dovolenku 430,-
    - odpracovaných dní 16,69
    - odpracovaných hodín 133

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    kutilmix Pozri príspevok
    Áno vyráta mi to:
    - zmluvný základný plat 8000,-
    - základná mzda 6334,-
    - náhrady za dovolenku 430,-
    - odpracovaných dní 16,69
    - odpracovaných hodín 133
    Niečo tu nesedí. Základná mzda je akási nízka, ak skutočne mal iba jeden deň dovolenku. V júni bolo celkom 21 pracovných dní. Ak odpočítam jeden deň dovolenky, malo by byť odpracovaných 20 dní. Uvádzaš 16,69 dňa.
    Napriek tomu chýbajú ešte ďalšie údaje, na základe ktorých by sa dalo povedať, aký má byť správny výsledok.

    kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

    kutilmix
    Ten zamestnanec nepracuje vždy osem hodín denne, preto to vychádza. V nastaveniach mám osemhodinový pracovný čas a keď odrobí niektoré dni 7 alebo 7,5 hodiny tak to prepočíta program podľa nadstavení.

    Dovolenka s ohľadom na základnú mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.