Zavrieť

Porady

OBALY A DPH ROK 2008

Prosím o radu.
Sme firma ktorá plní sirupy do zálohovaných fliaš a uvádza ich na trh ako prvovýrobca.
Nakoľko sa zmenil zákon DPH od 01.01.2008 tak si chcem nejaké veci ujasniť, lebo neviem či tomu správne chápem.
K 1.1.2008 som si mohla nárokovať DPH z inventarizovaných fliaš, celý rok 2008 som si nárokovala DPH z nových nakúpených fliaš.
No a teraz výpočet salda obalov k 31.12.2008.
Príklad.: príjem fliaš rok 2008 ksx4x19% - výdaj fliaš rok 2008 ksx4x19% = saldo k 31.12.2008 t.j. DPH ktorú mám buď odviesť alebo nárokovať si
Lenže ja som si pri nákupe fliaš nárokovala DPH z novonakúpených fliaš ktoré sú započítané v príjme.
Takže si tú DPH musím z výsledku odrátať nakoľko bola už nárokovaná?
A teraz pre milosť božiu ako to mám zaúčtovať?
Som sa čosi dočítala že 343 voči 648 alebo 548.
Potrebujem niekoho aby mi to oddobril lebo sa nejedná o malú sumu.

Ďakujéééééééééééééém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ekonom1 Pozri príspevok
    Prosím o radu.
    Sme firma ktorá plní sirupy do zálohovaných fliaš a uvádza ich na trh ako prvovýrobca.
    Nakoľko sa zmenil zákon DPH od 01.01.2008 tak si chcem nejaké veci ujasniť, lebo neviem či tomu správne chápem.
    K 1.1.2008 som si mohla nárokovať DPH z inventarizovaných fliaš, celý rok 2008 som si nárokovala DPH z nových nakúpených fliaš.
    No a teraz výpočet salda obalov k 31.12.2008.
    Príklad.: príjem fliaš rok 2008 ksx4x19% - výdaj fliaš rok 2008 ksx4x19% = saldo k 31.12.2008 t.j. DPH ktorú mám buď odviesť alebo nárokovať si
    Lenže ja som si pri nákupe fliaš nárokovala DPH z novonakúpených fliaš ktoré sú započítané v príjme.
    Takže si tú DPH musím z výsledku odrátať nakoľko bola už nárokovaná?
    A teraz pre milosť božiu ako to mám zaúčtovať?
    Som sa čosi dočítala že 343 voči 648 alebo 548.
    Potrebujem niekoho aby mi to oddobril lebo sa nejedná o malú sumu.


    Ďakujéééééééééééééém.
    no ak si prečítam § 19 ods. 10 zákona o DPH tak postup ktorý uvádzate je úplne zlý...pretože tento § mi hovorí že daňová povinnosť mi vzniká raz za rok a to k poslednému dňu kalendárneho roka, t.j. k 31.12. Počas roku neuvádzate DPH ani na vstup ani na výstup ale vyúčtujete rozdiel medzi obalmi uvedenými na trh a vrátenými obalmi a vystavite doklad podľa § 71 ods. 9 zákona o DPH

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Lenže som mala podanú otázku a tam ste mi to schválili.
    Aj mne to zo zákona tak vyšlo že pri nákupe tovaru (fľaša) mám nárok na odpočet.
    Raz ročne robím vyhodnotenie salda.
    http://www.porada.sk/t93098-zalohova...ph-2008-a.html
    - od 1.1.2008 mám nárok na odpočet DPH z nových nakúpených fliaš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.