Zavrieť

Porady

Mzdy za január 2009

Ako sa budú zaokrúhlovať v mzdách za január 2009 nasledujúce položky? Prosím o zosumarizovanie už uvedených údajov v poradách.

- priemerný hodinový zárobok (na 4 desatinné miesta matematicky)
- čiže ak bude priemerka 4,1834 a vyčerpal 4 dni dovolenky = 16,7336 EUR alebo 16,73 EUR alebo 17 EUR za dovolenku?
- prepočet brutto mzdy na EUR: 18 000,- Sk : 30,1260 = 597,490 EUR (zaokrúhliť na desať eurocentov matematicky alebo na eurocenty?, čiže 597,50 alebo 597,49?)
- vymeriavací základ na sociálne poistenie: na eurocent nahor
- vymeriavací základ na zdravotné poistenie: na eurocent nadol
- jednotlivé sumy poistného na soc. poistenie: na desiatky eurocentov nadol
- jednotlivé sumy poistného na zdrav.poistenie: na eurocenty nadol
- preddavok na daň: na eurocent nadol
- zdaniteľná mzda: na eurocent nadol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajab Pozri príspevok
    Ako sa budú zaokrúhlovať v mzdách za január 2009 nasledujúce položky? Prosím o zosumarizovanie už uvedených údajov v poradách.

    - priemerný hodinový zárobok (na 4 desatinné miesta matematicky): čiže ak bude priemerka 4,1834 a vyčerpal 4 dni dovolenky = 16,7336 EUR alebo 16,73 EUR alebo 17 EUR za dovolenku?
    - prepočet brutto mzdy na EUR: 18 000,- Sk : 30,1260 = 597,490 EUR (zaokrúhliť na desať eurocentov matematicky alebo na eurocenty?, čiže 597,50 alebo 597,49?)
    - vymeriavací základ na sociálne poistenie: na eurocent nahor
    - vymeriavací základ na zdravotné poistenie: na eurocent nadol
    - jednotlivé sumy poistného na soc. poistenie: na desiatky eurocentov nadol
    - jednotlivé sumy poistného na zdrav.poistenie: na eurocenty nadol
    - preddavok na daň: na eurocent nadol
    - zdaniteľná mzda: na eurocent nadol
    Tu je ten sumár, len treba mať trpezlivosť na čítanie a nečakať na pečeného holuba:

    http://www.porada.sk/t85772-prechod-...-odvodoch.html

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Ja nečakám na žiadneho pečeného holuba. Ja som len chcela pomôcť aj ďalším, pretože prelúskať uvedenú tému, kde jeden napíše to a ďalší to neguje a ten tretí napíše ďalší názor - potom je z toho galimatiáš. A na názornom príklade sa to lepšie chápe!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajab Pozri príspevok
    Ja nečakám na žiadneho pečeného holuba. Ja som len chcela pomôcť aj ďalším, pretože prelúskať uvedenú tému, kde jeden napíše to a ďalší to neguje a ten tretí napíše ďalší názor - potom je z toho galimatiáš. A na názornom príklade sa to lepšie chápe!
    Potom si to mala spraviť, a nie žiadať iného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.