Zavrieť

Porady

deň dodania tovaru na faktúre do ČŠ

Od 1.1.2009 platí usmernenie DR SR k určeniu dňa dodania tovaru z tuzemska do ČŠ Pre odberateľa z ČŠ vystavujeme faktúry v ten istý deň, ako sme tovar naložili do kamióna. Moja otázka znie, ktorý dátum uviesť na faktúru ako deň dodania tovaru - neriešim teraz otázku splnenia podmienok pre oslobodenie, len ten konkrétny dátum, ktorý treba uviesť na faktúre, ktorú dám vodičovi kamióna do ruky, (resp.pošlem odberateľovi)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ecuch Pozri príspevok
    Od 1.1.2009 platí usmernenie DR SR k určeniu dňa dodania tovaru z tuzemska do ČŠ Pre odberateľa z ČŠ vystavujeme faktúry v ten istý deň, ako sme tovar naložili do kamióna. Moja otázka znie, ktorý dátum uviesť na faktúru ako deň dodania tovaru - neriešim teraz otázku splnenia podmienok pre oslobodenie, len ten konkrétny dátum, ktorý treba uviesť na faktúre, ktorú dám vodičovi kamióna do ruky, (resp.pošlem odberateľovi)
    pozrite si § 72 zákona o DpH ktorý hovorí o náležitostiach faktúry pri vývoze tovaru do EU. Dátum dodania uvádzame len vtedy ak ho vieme určiť alebo ak sa líši od dňa vystavenia faktúry. V tomto prípade je deň dodania tovaru dátum vystavenia faktúry...Táto problematika je inak tak komplikovaná v rámci EU ale myslím že celý systém aj vyjadrenia europského súdu smerujú k tomu že vznik daňovej povinnosti by mal smerovať k fyzickej preprave...takže osobne by som uviedol dátum vyhotovenia faktúry alebo neuviedol nič

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Ďakujem za odpoveď a súhlasím, len to nové opatrenie ma trošku zmiatlo a zdá sa mi ako v praxi dosť ťažko realizovateľné

    deň dodania tovaru na faktúre do ČŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.