Zavrieť

Porady

nehnuteľnosť- predaj alebo darovanie ?

Prosím Vás pomôžte mi. PO zakúpila prostredníctvom realitky nehnuteľnosť. Išlo o novostavbu. Pri zaplatení záloh sme si uplatnovali aj dph. Účtovala som len o obstaraní investície na 042, odpis nebol urobený. Teraz by chcel konateľ previesť nehnuteľ. do osobného vlastníctva buď darovacou zmluvou alebo kupnopredajnou. Ide mi o určenie ceny, kedže by mal odviesť dph na výstupe aká cena by sa mala uviesť, mal by si dať vypracovať znalecký posudok ? poradte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Valinka7758 Pozri príspevok
    Prosím Vás pomôžte mi. PO zakúpila prostredníctvom realitky nehnuteľnosť. Išlo o novostavbu. Pri zaplatení záloh sme si uplatnovali aj dph. Účtovala som len o obstaraní investície na 042, odpis nebol urobený. Teraz by chcel konateľ previesť nehnuteľ. do osobného vlastníctva buď darovacou zmluvou alebo kupnopredajnou. Ide mi o určenie ceny, kedže by mal odviesť dph na výstupe aká cena by sa mala uviesť, mal by si dať vypracovať znalecký posudok ? poradte prosím
    ak to pôjde darovacou zmluvou tak odvedie daň do výšky vstupov ktoré si uplatnil. žiaden znalecký posudok na tieto účely netreba...daň sa odvedie v čase darovania. Ak sa predá potom základ dane bude zmluvná cena medzi kupujúcim a predávajúcim.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ak to pôjde darovacou zmluvou tak odvedie daň do výšky vstupov ktoré si uplatnil. žiaden znalecký posudok na tieto účely netreba...daň sa odvedie v čase darovania. Ak sa predá potom základ dane bude zmluvná cena medzi kupujúcim a predávajúcim.
    Len aby tá kúpna cena nebola 1,- €.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Len aby tá kúpna cena nebola 1,- €.
    no jasnééé ale tak to už je vieš o čom...predmetom sporu medzi správcom dane a s.r.o. .... a to Euro mi tu nejak nesedí hehe

    nehnuteľnosť- predaj alebo darovanie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.