Zavrieť

Porady

Daňový výdavok-55%stravného - EURO

Vie mi niekto poradiť?
Robím kalkuláciu stravného lístka a prepočítavam výšku daňového výdavku na 527 . Platí že je to 55% zo stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5-12 hodín? A koľko je to EUR?

55% Z 3,30 EUR je 1,815 EUR. Zaokrúhlim to na 1,82 EUR a uplatním v daňových výdavkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    aj ja som už zadala inde otázku, či 1,82 je v poriadku, lebo ja používam 1,815, čo považujem za maximálnu sumu 55% z 3,3

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    to som čítala, ale podľa čoho je to 1,82 neviem. podľa §152 ZP určite nie, podľa zákona o prechode na menu euro tiež nie, podľa Zákona o dani z príjmov tiež nie, ja by som rada konkrétny odkaz na konkrétny zákon, opatrenie, usmernenie...len o to mi ide.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Aj my by sme sa radi poučili . Ak myslíš, že to, čo je napísané v linku nie je správne - napíš, podľa akého predpisu používaš Tebou uvedenú sumu ....

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    ja iba tak uvažujem, že maximálne! môžem uplatniť do daňových výdavkov 55% z cena stravného pre časové pásmo 8-12 hod (3,30€) a to je 1,815, čiže mi vychádza , že 0,005 € na jedno jedlo bude nedaňový výdavok. Pri našom objeme odberu stravy mi to ročne vychádza navyše až 300€, a veľmi nerada by som to, až mi raz príde daňová kontrola, hradila z vlastného vrecka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A to je aká minca- 0,005 € ?
    V Zákonníku práce nie je osobitné ustanovenie o zaokrúhľovaní, takže sa postupuje podľa Generálneho zákona.

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    to teda nie je žiadna minca, ja to len chápem ako kvázi jednotkovú cenu v tej kalkulácii, mne len fakt ide o to aby som to mala dobre, ale asi si zavolám na daňový úrad, zato nič nedám.Ale ďakujem za pripomienky

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A čo tak nájsť si čas a pozrieť si príslušné ustanovenie Generálneho zákona ......

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    aha a ešte ma napadlo ani 53,90 Sk sa nedalo fyzicky vyplatiť, desaťhalierniky už neboli v r.2008 (55% z 98 Sk=53,9), takže argumentácia 0,005 odpadá

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Libi Pozri príspevok
    aha a ešte ma napadlo ani 53,90 Sk sa nedalo fyzicky vyplatiť, desaťhalierniky už neboli v r.2008 (55% z 98 Sk=53,9), takže argumentácia 0,005 odpadá

    Nechápem vyplácanie 55% (bez ohľadu na haliere alebo centy).

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    to súviselo s tým, že podľa niekoho musí byť 1,82 a nie 1,815, lebo 0,005 nie je minca, a v r. 2008 ani 0,4 nebola minca(53 Sk+0,5 +0,4) a predsa sa suma 53,9 Sk nezaokrúhlila na 54, ak áno, tak ma picnite.Ale naši audítori nemali nič proti mojej kalkulácii 53,9 Sk

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    55 % sa predsa nevypláca v hotovosti !
    Keď som sa pýtala na mincu 0,005 €, bolo to myslené obrazne .

    ?Martina je offline (nepripojený) ?Martina

    ?Martina
    V kalkulácii stravného lístka potom ten rozdiel 0,005 dorovnávaš cez sociálny fond?
    (ak cena zamestnancom je na 2 des.miesta, DPH je tiež na 2 des.miesta a tak tiež výsledná cena stravného lístka faktúrovaná je na 2 des.miesta)

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    dorovnám cez SF (keď sa teda rozhodnem používať 1,82), ale nám cenu lístka pre istotu fakturujú aj na 4 desatinné miesta (jednotkovú cenu).DPH som si dala na 3 desatinné, niekde tu na porade beží porada o tom, že pri jednotkovej cene nemusí byť na 2 desatinné, že môže byť aj na 3 a štyri.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.