Zavrieť

Porady

Leasing auta platca dph

Prosim o radu mudre hlavicky:som szčo vediem jednoduché účtovníctvo,od 7. 5. 2005 mam podpisanu dohodu o platbach najomneho k leasingovej zmluve:
zvýšená splátka: 92 437 .- dph 17563,-
sprac.poplatok: 1760,- dph 334,4
pravidelne splátky: 3019,3 dph 573,7 poistenie 941,6

mam narok na odpocet dph pri spracovatelskom poplatku a je to naklad obdobia roku 2005 alebo to odpisujem s obstaravacou cenou? cital som aj prispevok leasing po 1.1.2004 ale nemam v tom nejako jasno. Moze sa niekto vyjadrit konkretne k mojmu pripadu ako mam uctovat?

dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    je to úžitkové auto ?
    ak áno na DPH nárok máš
    ohladne toho spracovatelského poplatku, čo sa týka dani z príjmu tu bolo vela písaného-daj si hladanie
    ja som vlani dala spracov.poplatok k obstarávacej cene auta a odpisovala...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    johny
    Prosim o radu mudre hlavicky:som szčo vediem jednoduché účtovníctvo,od 7. 5. 2005 mam podpisanu dohodu o platbach najomneho k leasingovej zmluve:
    zvýšená splátka: 92 437 .- dph 17563,-
    sprac.poplatok: 1760,- dph 334,4
    pravidelne splátky: 3019,3 dph 573,7 poistenie 941,6

    mam narok na odpocet dph pri spracovatelskom poplatku a je to naklad obdobia roku 2005 alebo to odpisujem s obstaravacou cenou? cital som aj prispevok leasing po 1.1.2004 ale nemam v tom nejako jasno. Moze sa niekto vyjadrit konkretne k mojmu pripadu ako mam uctovat?

    dakujem!
    Johny, nájdi si príspevok Leasing-tabuľka v exceli. Tam nájdeš účtovanie v jenoduchom účtovníctve.
    Marína

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Johny, tak ako ti napísala Jeso, neuviedol si aké je to auto. Ak osobné, nemáš nárok na žiadnu DPH z ničoho. DPH neodpisuješ s obstarávacou cenou, ale ako prev.náklady/analytika vždy s každou splátkou.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    prosím Vás, pri úžitkovom vozidle, sa DPH z prvej zvýšenej splátky môže naraz pri jej zaplatení jednorazovo odpočítať?

    a potom sa bude už len pravidelne pri zaplatení mesačnej splátky uplatňovať DPH z mesačnej splátky?

    vopred Vám ďakujem za odpovede

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Luckasari
    prosím Vás, pri úžitkovom vozidle, sa DPH z prvej zvýšenej splátky môže naraz pri jej zaplatení jednorazovo odpočítať?

    a potom sa bude už len pravidelne pri zaplatení mesačnej splátky uplatňovať DPH z mesačnej splátky?

    vopred Vám ďakujem za odpovede
    áno ako píšeš...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Prikladám súbor s tabuľkou, v ktorej sú 3 hárky, pozrite si to, možno Vám to pomôže.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Luckasari
    prosím Vás, pri úžitkovom vozidle, sa DPH z prvej zvýšenej splátky môže naraz pri jej zaplatení jednorazovo odpočítať?

    a potom sa bude už len pravidelne pri zaplatení mesačnej splátky uplatňovať DPH z mesačnej splátky?

    vopred Vám ďakujem za odpovede
    Pozor, nie pri zaplatení splátky. DPH uplatňuješ podľa splátkového kalendára.
    K téme spracovat. poplatku vyšlo usmernenie DRSR, že kto v roku 2004 pripočítal tento poplatok k obst.cene, alebo ho zaúčtoval do nákladov- obidva spôsoby budú akceptované. V roku 2005 by som tento poplatok už dala k obst. cene.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte, prosím Vás pri úžitkovom aute môžem DPH odpočítať z prvej navýšenej splátky, alebo podľa splátkového kalendára postupne?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mikolajova
    Ahojte, prosím Vás pri úžitkovom aute môžem DPH odpočítať z prvej navýšenej splátky, alebo podľa splátkového kalendára postupne?
    Odpočítavaš aj z prvej zvýšenej aj z ostatných podľa spl. kal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.