Zavrieť

Porady

Kupna zmluva na byt

Ahojte, vie mi niekto poradit. dostala som navrh kupnej zmluvy, kde sa pise toto:

Predávajúci vyhlasujú, že ku dňu podpisu tejto zmluvy, na Predmete zmluvy neviaznu žiadne ťarchy ani vecné bremená s výnimkou zákonného záložného práva v zmysle § 15, ods. 1, Zák. 182/93 Zb. v prospech spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov Šalgotarjánska 12 a práva zodpovedajúceho vecnému bremenu spočívajúceho v práve stavby na parcele číslo 1497 podľa § 23 ods. 5 zákona č. 182/93 Z.z. v znení neskorších predpisov.

Som z toho zmatena, pretoze v zmluve o buducej zmluve sa spominalo, ze na byte nie su ziadne tarchy ani bremena. Je to v poradku, pozrela som ten paragraf v zakone ale velmo mi to nic nehovorilo. Byva zyvkom v zmluvach aj to vecne bremeno na pozemku na ktorom stoji dom? Akceptuje toto banka, ci kataster. Co to pre mna znamena?

Tiez v zmluve mame pristupit k zmluve o spolocenstve vlastnikov bytov, ale myslim si, ze ked k nej pristupujem mala by som ju aspon vidiet.

Za rady dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    pravdepodobne na pozemku na ktorom stoji bytovy dom a ktoreho sa stanete podielovym spoluvlastnikom je ina stavba (vacsinou to byva stavba verejneho zaujmu-elektricka rozvodna skrina...) banka toto akceptuje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zmurka Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradit. dostala som navrh kupnej zmluvy, kde sa pise toto:

    Predávajúci vyhlasujú, že ku dňu podpisu tejto zmluvy, na Predmete zmluvy neviaznu žiadne ťarchy ani vecné bremená s výnimkou zákonného záložného práva v zmysle § 15, ods. 1, Zák. 182/93 Zb. v prospech spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov Šalgotarjánska 12 a práva zodpovedajúceho vecnému bremenu spočívajúceho v práve stavby na parcele číslo 1497 podľa § 23 ods. 5 zákona č. 182/93 Z.z. v znení neskorších predpisov.

    Som z toho zmatena, pretoze v zmluve o buducej zmluve sa spominalo, ze na byte nie su ziadne tarchy ani bremena. Je to v poradku, pozrela som ten paragraf v zakone ale velmo mi to nic nehovorilo. Byva zyvkom v zmluvach aj to vecne bremeno na pozemku na ktorom stoji dom? Akceptuje toto banka, ci kataster. Co to pre mna znamena?

    Tiez v zmluve mame pristupit k zmluve o spolocenstve vlastnikov bytov, ale myslim si, ze ked k nej pristupujem mala by som ju aspon vidiet.

    Za rady dakujem
    Je to úplne v poriadku. Už som to raz písal niekomu inému, tiež mal tú dilemu:

    http://www.porada.sk/t27726-zalozne-...e-bremeno.html

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Este by som sa chela k tej zmluve spytat.

    Na konci zmluvy mam uvedene, ze navrh na vklad so katastra bude urobeny najneskor do 3 pracovnych dni od pripisania kupnej ceny za byt.

    No ja s tym nesuhlasim, nakolko banka mi tak ci tak povoli cerpanie hypoteky az ked potvrdim, ze bol navrh na vklad urobeny. Alebo sa mylim? Ako to zvykne byvat pri financovani hypotekarnym uverom?
    50 tis. sme uz zaplatili v hotovosti ako zalohu
    90 tis. chceme este zaplatit v hotovosti
    2 mil. chceme dat cez uver

    Dik za pomoc

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    A este ma napdalo, kolko moze stat kontrola uz hotovej kupnej zmluvy na byt u pravnika?
    Su nejake cenove rozdiely medzi blavou a inymi mestami?
    Viete mi nejakeho dobreho poradit, alebo staci ked to pozrie pravnik v realitke, ideme cez dost znamu Remax.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    zmurka Pozri príspevok
    Este by som sa chela k tej zmluve spytat.

    Na konci zmluvy mam uvedene, ze navrh na vklad so katastra bude urobeny najneskor do 3 pracovnych dni od pripisania kupnej ceny za byt.

    No ja s tym nesuhlasim, nakolko banka mi tak ci tak povoli cerpanie hypoteky az ked potvrdim, ze bol navrh na vklad urobeny. Alebo sa mylim? Ako to zvykne byvat pri financovani hypotekarnym uverom?
    50 tis. sme uz zaplatili v hotovosti ako zalohu
    90 tis. chceme este zaplatit v hotovosti
    2 mil. chceme dat cez uver

    Dik za pomoc
    banku zaujíma najmä záložné právo.Väčšina bánk vyplatí peniaze po začatí konania o záložnom práve.t.j. ešte pred podaním kúpnej zmluvy do katastra.

    SandraM je offline (nepripojený) SandraM

    SandraM
    kori Pozri príspevok
    banku zaujíma najmä záložné právo.Väčšina bánk vyplatí peniaze po začatí konania o záložnom práve.t.j. ešte pred podaním kúpnej zmluvy do katastra.
    Pokial beres hypoteku tak ako ja tak pravnik banky tuto zmluvu skontroloval. A vklad do katastra by mal byt hned v den podpisu Ake 3 dni!! Na co chcu cakat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.